TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија има поддршка од Словачка за евроатлатските интеграции...

Н.Македонија - 10.11.2017

Македонија има поддршка од Словачка за евроатлатските интеграции Евроатлантските интеграции на Македонија, поддршката на Словачка во таа насока, можностите за унапредување на билатералната соработка, особено во економската сфера беа дел од темите за ...

Прва конференција на Националната конвенција за ЕУ во Македонија – поддршка за влез во Унијата

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Проектот финансиран од Словачката асоцијација за надворешна политика и УСАИД ќе има двострана корист, ќе послужи како инструмент за пренесување на словачките искуства во процесот на пристапување кон ЕУ и ќе помогне во обезбедување поширок ...

Средба Заев-Корчок: Создадени се услови за поголема економска соработка помеѓу Македонија и Словачка

А1 On - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, попладнето се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван ...

(ВИДЕО) Корчок: Словачка останува силен поддржувач на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

А1 On - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка, министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги ...

Османи: Планот 3-6-9 не предвидува продолжување со дел 12, туку почеток на преговори со ЕУ

А1 On - 09.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Димитров-Корчок: Словачка важен поддржувач на влезот на Македонија во ЕУ...

Н.Македонија - 09.11.2017

Димитров-Корчок: Словачка важен поддржувач на влезот на Македонија во ЕУ Македонија и Словачка имаат многу заеднички нешта. Од една страна заедничката европска иднина, а од друга е заедничкиот интерес да успееме, изјави шефот на македонската ...

Средба Џафери-Корчок: Поддршка од Словачка за евроатланските интеграции на Македонија

Слободен Печат - 10.11.2017

Евроатлантските интеграции на Македонија, поддршката на Словачка во таа насока, можностите за унапредување на билатералната соработка, особено во економската сфера беа дел од темите за кои денеска во Скопје разговараа претседателот на Собранието на ...

Министерот за надворешни работи на Словачка во дводневна посета на Македонија

Макфакс - 08.11.2017

Во работна посета на Република Македонија утре и задутре ќе престојува Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Средба Заев-Корчок: Создадени се услови за поголема економска соработка помеѓу Македонија и Словачка

Орбис - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, попладнето се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван ...

Димитров-Корчок: Словачка останува силен поддржувач за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Макфакс - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка, министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги ...

Османи: Планот 3-6-9 не предвидува продолжување со дел 12, туку почеток на преговори со ЕУ

Орбис - 09.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Димитров-Корчок: Словачка важен поддржувач на влезот на Македонија во ЕУ

Стандард - 09.11.2017

Македонија и Словачка имаат многу заеднички нешта. Од една страна заедничката европска иднина, а од друга е заедничкиот интерес да успееме, изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, по средбата со словачкиот државен секретар и ...

Џафери и Корчок: Словачка ја поддржува Македонија на евроинтеграцискиот пат

А1 On - 10.11.2017

Евроатлантските интеграции на Македонија, поддршката на Словачка во таа насока, можностите за унапредување на билатералната соработка, особено во економската сфера беа дел од темите за кои денеска во Скопје разговараа претседателот на Собранието на ...

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

Канал5 - 08.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок утре и задутре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Средба Заев-Корчок: Поддршка од Словачка за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Макфакс - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван од ...

(ВИДЕО) Корчок: Словачка останува силен поддржувач на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

Орбис - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка, министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги ...

Османи: Планот 3-6-9 не предвидува продолжување со дел 12, туку почеток на преговори со ЕУ

Локално - 09.11.2017

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Димитров-Корчок: Словачка важен поддржувач на влезот на Македонија во ЕУ

МКД - 09.11.2017

Македонија и Словачка имаат многу заеднички нешта. Од една страна заедничката европска иднина, а од друга е заедничкиот интерес да успееме, изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, по средбата со словачкиот државен секретар и ...

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

Press24 - 08.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок утре и задутре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Средба Заев-Корчок: Поддршка од Словачка за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Вечер - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван од ...

Димитров-Корчок: Словачка останува силен поддржувач за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Вечер - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка, министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги ...

Османи: Потребни ни се словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ

+инфо - 09.11.2017

Вицепремиерот Османи на средбата со Корчок изразил задоволство од досегашната поддршка за европската интеграција на Македонија од страна на Словачка. Заменик - претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба ...

Средба Димитров-Корчок: Словачка важен поддржувач на влезот на Македонија во ЕУ

Либертас - 09.11.2017

Македонија и Словачка имаат многу заеднички нешта. Од една страна заедничката европска иднина, а од друга е заедничкиот интерес да успееме, изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, по средбата со словачкиот државен секретар и ...

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

Сител - 08.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Македонија и Словачка договорија подобра економска соработка

+инфо - 09.11.2017

Ја имате нашата поддршка за членство во НАТО и интеграција кон ЕУ, пренесе словачкиот министер за надворешни работи, Корчок на средбата со Зоран Заев. Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за ...

(ВИДЕО) Корчок: Словачка останува силен поддржувач на Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

Локално - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка, министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги ...

Османи: На Македонија и се потребни словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ

Либертас - 09.11.2017

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија.

Заев-Корчак: Македонија ја има поддршката од Словачка за евроатланските интеграции

Либертас - 09.11.2017

Словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчак попладнево на премиерот Зоран Заев му пренел дека Македонија ја има поддршката од Словачка за членство во НАТО и интеграција во Европската унија.

Димитров на средба со словачкиот колега: Македонија и Словачка имаат заедничка европска иднина

Фокус - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги презема ...

Османи: На Македонија и се потребни словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ

Сител - 09.11.2017

Заменик - претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

А1 On - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Заев-Корчак: Македонија ја има поддршката од Словачка за евроатланските интеграции...

Н.Македонија - 09.11.2017

Заев-Корчак: Македонија ја има поддршката од Словачка за евроатланските интеграции Словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчак попладнево на премиерот Зоран Заев му пренел дека Македонија ја има поддршката од Словачка за членство во НАТО и ...

Димитров-Корчок: Словачка останува силен поддржувач за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Точка - 09.11.2017

Во посета на Република Македонија престојуваше вршителот на должност министер за надворешни и европски работи на Република Словачка, Иван Корчок. На средбата со гостинот од Словачка министерот Димитров информираше за конкретните мерки што ги презема ...

Османи: На Македонија и се потребни словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ...

Н.Македонија - 09.11.2017

Османи: На Македонија и се потребни словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ Заменик - претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста ...

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

Орбис - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Заев-Корчак: Македонија ја има поддршката од Словачка за евроатланските интеграции

ТВ21 - 09.11.2017

Словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчак попладнево на премиерот Зоран Заев му пренел дека Македонија ја има поддршката од Словачка за членство во НАТО и интеграција во Европската унија.

Корчок: Ја имате нашата поддршка за членство во НАТО и ЕУ

Фокус - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, попладнето се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван ...

Османи: На Македонија и се потребни словачките искуства во апсорпција на фондовите на ЕУ

Канал5 - 09.11.2017

Заменик - претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска оствари средба со Иван Корчок, државен секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка.

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во Македонија ...

Н.Македонија - 09.11.2017

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во Македонија Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република ...

Средба Заев-Корчок: Поддршка од Словачка за членство на Македонија во ЕУ и НАТО

Точка - 09.11.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се сретна со министерот за надворешни работи и европски прашања на Република Словачка, Иван Корчок, придружуван од ...

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања Корчок во посета на Македонија

ТВ21 - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Заев-Корчак: Македонија ја има поддршката од Словачка за евроатланските интеграции

Сител - 09.11.2017

Словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчак попладнево на премиерот Зоран Заев му пренел дека Македонија ја има поддршката од Словачка за членство во НАТО и интеграција во Европската унија.

Словачкиот министер за надворешни и европски прашања во посета на Македонија

24 Вести - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...

Дармановиќ и Корчок во посета на Скопје

Телма - 09.11.2017

Во официјална посета на земјава денеска престојува министерот за надворешни работи на Црна Гора Срѓан Дармановиќ. „Во фокусот на дискусиите ќе биде и соработката на планот на ЕУ и НАТО интеграцијата, потребата од инфраструктурно поврзување, а ќе ...

Словачкиот министер за надворешни работи, Корчок, во дводневна посета на Македонија

Макфакс - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Словачкиот министер за надворешни работи Корчок во дводневна посета на Македонија

Sky - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...

Словачкиот министер за надворешни работи Корчок во дводневна посета на Македонија

Точка - 09.11.2017

Државниот секретар и вршител на должноста министер за надворешни и европски работи на Република Словачка Иван Корчок денеска и утре ќе биде во работна посета на Република Македонија. На средбата со македонскиот домаќин, министерот за надворешни ...