TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе се снима нова трилогија „Војна на ѕвездите“, но и тв-серија

Сакам да кажам - 10.11.2017

Компанијата „Лукасфилм“ објави дека е во подготовка комплетно нова трилогија „Војна на ѕвездите“, што нема да се базира врз Лук Скајвокер, туку ќе се фокусира врз ликови од друг агол на галаксијата, што досега не бил истражен од оваа франшиза.

Ќе има продолжение на „Војна на ѕвездите“

Стандард - 10.11.2017

Филмската сага „Војна на ѕвездите“, која со децении возбудува милиони гледачи ширум светот, ќе продолжи со нова трилогија. Ова го најави компанијата „Волт Дизни“, наведувајќи дека претходно познатите приказни, создадени од режисерот Џорџ Лукас, ќе ...

„Војна на ѕвездите“ продолжуваат со нова трилогија

Локално - 10.11.2017

„ Војна на ѕвездите “ продолжуваат со нова трилогија, открива Дизни. Писателот и режисер на новата серија ќе биде Рајан Џонсон. Тој ја сними „ Епизода VIII: Последните Џедаи “ . Премиерата на филмот е закажана за 15-ти декември.

Нова трилогија на „Војна на ѕвездите“

Репортер - 10.11.2017

Премиерата на „Епизода VIII: Последните Џедаи“ е закажана за 15 декември. Но, според „Дизни“, „Војна на ѕвездите“ ќе продолжи со нова трилогија. Писател и режисер на новата серија ќе биде Рајан Џонсон.