TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BMW со две светски премиери во Лос Анџелес

Авто Плус - 10.11.2017

BMW Group ги објави првите детали за своето учество на овогодинешното издание на автомобилскиот салон во Лос Анџелес и потенцира дека за време на изложбата компанијата ќе покаже за прв пат во светот два сосема нови модели Од BMW Group посочуваат ...

ВИДЕО: G-Power BMW X5 M Typhoon со 750 коњски сили

Високи Октани - 10.11.2017

Typhoon верзијата на BMW X5 M е еден од најсилните SUV модели на светот Typhoon верзијата на BMW X5 M е еден од најсилните SUV модели на светот, за што сведочат параметрите за силата и брзината.

BMW ја претстави хардкор верзија на М3

Авто Плус - 09.11.2017

Германскиот производител BMW ја претстави хардкор верзија на својот M3 седан Таа го доби додаток CS кон своето име и ќе се смести над досегашната најмоќна варијанта – M3 Competition Package, во палетата на брендот.

Официјално: Новиот BMW M3 CS – повеќе сила, помала тежина, лимитирано производство!

CARClub - 09.11.2017

Баварскиот производител претстави нова лимитирана серија од само 1200 примероци од BMW M3, која доаѓа со 453 коњски сили и 50 килограми помала тежина – и ќе ја носи ознаката CS! Бидејќи конкуренцијата во оваа класа од ден на ден станува сè ...

Со 453 коњски сили, ова BMW M3 CS е најмоќниот модел од Серија 3 на сите времиња

Точка - 09.11.2017

BMW објави фотографии и технички детали за CS верзијата од својата спортска лимузина со унапредени перформанси во однос на регуларниот M3 модел. И може слободно да се пофалат дека го имаат најмоќниот примерок од својата Серија 3 на сите времиња.