TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роденден на Бранко Црвенковски и …

Локално - 12.10.2017

На денешен ден 12 октомври 1492.- Прочуениот италијански морепловец Кристофер Колумбо (1451-1506 г.), во служба на Шпанија, по двомесечно пловење, пристигнал на бахамскиот остров Гуанахани, откривајќи ја на тој начин Америка.

Бранко Црвенковски слави 55 години

Sky - 12.10.2017

Експретседателот и поранешен премиер на Македонија, Бранко Црвенковски денеска слави 55 години. Некогашниот лидер на СДСМ е роден на 12 октомври 1962 ...