TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Радовиш поради сообраќајка

Press24 - 13.08.2017

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Гостивар, неофицијално полицијата не може да изврши увид

Курир - 12.08.2017

Тешка сообраќајка кај Гостивар на патот кон Скопје, според информациите до кои дојде Курир во несреќата учествувал мотор. Според нашите информации полицијата неофицијално не можела да направи увид на лице место.

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Македонија

Курир - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...

Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш поради сообраќајка

Локално - 13.08.2017

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Гостивар, неофицијално полицијата не може да изврши увид

Press24 - 12.08.2017

Тешка сообраќајка кај Гостивар на патот кон Скопје. Според информациите до кои ги објави Курир во несреќата учествувал мотор. Според објавените информации полицијата неофицијално не можела да направи увид на лице место.

Сообраќајка го затвори патот помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево

+инфо - 11.08.2017

Сообраќајот се пренасочува по локален пат. Денес од 20.20 часот во прекин е сообраќајот на магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево, соопшти АМСМ. Прекинот е поради сообраќајна незгода.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш

Нетпрес - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...

Во прекин сообраќајот на патот Штип – Радовиш

Република - 13.08.2017

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

ФОТО: Тешка сообраќајка синоќа во Македонија - повеќе лица повредени

Press24 - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...

Во прекин сообраќајот на патот Штип-Радовиш поради сообраќајка

Телевизија Нова - 13.08.2017

Mагистралниот пат Штип-Радовиш кај местото викано 20-ти километар е во прекин од 22:50 час поради превртено патничко моторно возило кое го има попречено движењето на возилата, информираат од АМСМ.

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Македонија

Скопје24 - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа в близина на Струмица

Канал5 - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш

Точка - 12.08.2017

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш. -Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се ...