TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Советници од ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Гевгелија и Штип ги напуштија седниците

24 Вести - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Струмица, Гевгелија и Штип денеска во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието ги бојкотираа седниците на советите во своите општини.

ВМРО ДПМНЕ ги бојкотира седниците на неколку локални совети

Нова ТВ - 07.12.2017

Советниците на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Штип на денешната седница се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. Тие скандираа „Македонија“ и демонстративно ја напуштија седницата.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип и Гевгелија ја бојкотираат работата во општините

МКД - 07.12.2017

Во Штип и Гевгелија денешните седници на советите на општините се одржаа без советниците на ВМРО-ДПМНЕ. Со скандирање „Македонија" и „Македонија е вечна", облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист" единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во општина Штип

Р.С.Европа - 07.12.2017

Единаесет советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната седница како реакција и одговор на приведувањето и апсењето, како што велат, на лушето кои го бранеле Уставот и суверенитето на Македонија.

ВИДЕО Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“

Фокус - 07.12.2017

Седниците на општинскиот Совет одлучија да ги бојкотираат и советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, каок реакција на притворите определени за осомничените кои ги организирале протестите што резултираа со упад во Собранието.

Останаа празни и советничките столчиња на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија

Фокус - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за тероризам и загрозување на уставниот поредок, кои добија притвор од 30 дена.

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Макфакс - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот

Алсат-М - 07.12.2017

Со скандирање „Македонија“ и „Македонија е вечна“ и облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист“ единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната трета седница.

Штипските и струмичките советници од ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците

Канал5 - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на општинскиот совет во штип . Истото се случи и во општина Струмица . Тие се солидаризираат со приведените членови на партијата за насилството во собранието на 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Press24 - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на советот

Алфа - 07.12.2017

Скандирајќи Македонија, облечени во маици на кои пишува “И јас сум терорист”, штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ демонстративно ја напуштија денешната седница. Скандирајќи Македонија, облечени во маици на кои пишува “И јас сум терорист”, штипските ...

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата: Нашите браќа и сестри Македонци не се ...

Курир - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на Советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип демонстративно ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи ...

Курир - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

Штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во знак на револт за притворените пратеници

Канал 77 - 07.12.2017

И штипските советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија третата седница на општинскиот совет, откако вчера тоа го направија советничките групи во Куманово, Берово и Ѓорче Петров.

ВМРО-ДПМНЕ ja бојкотира работата на Собранието

Алсат-М - 06.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ се уште нема донесено одлука за тоа дали целосно ќе ја бојкотира работата на Собранието, но нејзините пратеници и натаму не учествуваат на комисиските заседанија. Привремено. Ваквото однесување се должи мерката притвор која им беше ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на општина Куманово

МКД - 06.12.2017

Советниците од Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија денешната трета седница на Советот на општината во знак на револт за притварањето на членови на ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април годинава.

ВМРО ДПМНЕ сакаше да искаже револт, но градоначалникот и советниците на СДСМ од ,,Ѓорче Петров“ стоејќи пееа со ...

AKO - 06.12.2017

„Денеска сакаме да останеме солидарни со притворените уставобранители заради настаните од 27-ми април и да извршиме еден терористички чин пеејќи ја химната. Во знак на солидарност ќе ја напуштиме седницата“-рече советничката од ВМРО ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ги бојкотираа советите во Берово и Куманово

Фактор - 06.12.2017

Советниците од Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија денешната седница на Советот на општина Куманово во знак на револт за притварањето на членови на ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април годинава.

Советниците на ВМРО во Куманово ставија знамиња во шишињата со вода и ја напуштија седница на советот

Поглед - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово денеска ја напуштија третата седница во знак на револт за притворањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата (фото)

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово, денеска ја напуштија третата седница, како знак на револт за притоврањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 ...

(ВИДЕО) Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ со маички: „И јас сум терорист!“

Локално - 07.12.2017

Седниците на општинскиот Совет одлучија да ги бојкотираат и советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, каок реакција на притворите определени за осомничените кои ги организирале протестите што резултираа со упад во Собранието.

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија солидарни со „браќата и сестри“ во притвор

Либертас - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за тероризам и загрозување на уставниот поредок, кои добија притвор од 30 дена.

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Вечер - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот

Сител - 07.12.2017

Со скандирање „Македонија“ и „Македонија е вечна“ и облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист“ единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната трета седница.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Курир - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип со маички „И јас сум терорист“ (ВИДЕО)

Стандард - 07.12.2017

Облечени во маици на кои пишува „И јас сум терорист”, штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ демонстративно ја напуштија денешната седница. На овој начин тие го искажаа својот револт за приведувањето и апсењето на како што рекоа луѓето кои го бранеле ...

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Нетпрес - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи (ВИДЕО)

Нетпрес - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

ФОТО: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Куманово ја напуштија седницата

Курир - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово, денеска ја напуштија третата седница, како знак на револт за притоврањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците на советите во Штип и Гевгелија

Фактор - 07.12.2017

Во уште две општини советниците на ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците на совет. Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за терористичко загрозување на уставниот поредок, кои добија ...

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Орбис - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Нетпрес - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Press24 - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на Советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип демонстративно ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи ...

Маркукуле - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

ФОТО: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ Куманово ја напуштија седницата и поставија македонски знаменца

Маркукуле - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово, денеска ја напуштија третата седница, како знак на револт за притоврањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април ...

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Sky - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Точка - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Точка - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците контра мерките притвор: „И ние сме терористи"

Сител - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Куманово ја напуштија седницата

Нетпрес - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово, денеска ја напуштија третата седница, како знак на револт за притоврањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напушптија седницата на советот на општина Куманово

А1 On - 06.12.2017

Советниците од Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија денешната трета седница на Советот на општината во знак на револт за притварањето на членови на ВМРО ДПМНЕ за настаните од 27 април годинава.

Советниците од ВМРО ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот во Струмица

Слободен Печат - 07.12.2017

Советниците од ВМРО ДПМНЕ денес ја напуштија четвртата седница на Советот на општина Струмица во знак на подршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

(ВИДЕО) И советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип го бојкотираат советот: И ние сме терористи

Либертас - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината поради, како што рекоа, реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напушптија седницата на советот на општина Куманово

Алфа - 06.12.2017

Советниците од Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија денешната трета седница на Советот на општината во знак на револт за притварањето на членови на ВМРО ДПМНЕ за настаните од 27 април годинава.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Куманово ја напуштија седницата

Точка - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово, денеска ја напуштија третата седница, како знак на револт за притоврањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на општина Куманово

Локално - 06.12.2017

Советниците од Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија денешната трета седница на Советот на општината во знак на револт за притварањето на членови на ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април годинава.

Советниците на ВМРО во Куманово ставија знамиња во шишињата со вода и ја напуштија седница на советот

Фокус - 06.12.2017

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово денеска ја напуштија третата седница во знак на револт за притворањето на членови на нивната партија за крвавите настани од 27 април годинава.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово револтирано ја напуштија седницата

+инфо - 06.12.2017

Сите 11 советници од ВМРО-ДПМНЕ во шишињата со вода ставија знаменца на Република Македонија и ја напуштија седницата. Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија од Советот на Општина Куманово денеска ја напуштија ...