TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одредени точниот датум и сатница за новото „Ел Класико“

Екипа - 20.03.2017

Шпанската Фудбалска Федерација денеска и официјално го објави терминот за одигрување на најновото „Ел Класико“, пресметката меѓу Реал Мадрид и Барселона што ќе се игра во рамките од 33. коло во Примера дивизион.

Одредени датумот и времето за „Ел Класико“

Спортски - 20.03.2017

Реал Мадрид ќе ја нагости Барселона во недела на 23-ти април, а почетокот на најголемото дерби во светот е закажано за 20:45 часот. Тоа сигурно ќе биде одлучувачки дуел на двата тима кои се борат за шампионската титула, а „кралевите“ моментално ...

Одредени датумот и времето за Ел Класико

СуперСпорт - 20.03.2017

Мадриѓани ќе имаат еден ден повеќе одмор пред Ел Класико на Сантијаго Бернабе. Реал Мадрид ќе ја пречека Барселона во недела на 23-ти април, а почетокот на Ел Класико е закажан за 20:45. По многумина ова ќе биде натпреварот за титула, а мадриѓани ...

Мечот кој може да го одлучи шампионот на Шпанија: Одреден е датумот и времето за „Ел Класико“ пресметката на „Бернабеу“

Дерби - 20.03.2017

Реал Мадрид и Барселона водат голема битка за титулата во шпанскиот шампионат со тоа што засега предноста ја имаат „кралевите“ кои имаа плус два во однос на лутиот ривал и еден заостанат меч на гостински терен против Селта Виго.

Одредени датумот и времето за „Ел Класико“

Спортклуб - 20.03.2017

Одреден е терминот на одигрување на натпреварот кој можеби ќе ја одлучи шампионската титула во Шпанија. Реал Мадрид ќе ја нагости Барселона во недела на 23. април, а почетокот на „Ел Класико“, светоста на шпанскиот фудбал, е закажан за 20:45 часот.

Датумот за вториот Ел Класико веќе се знае

Локално - 20.03.2017

Решителното второто издание на Ел Класико во Ла Лига помеѓу Реал Мадрид и Барселона веќе е закажано. Дуелот ќе се игра на стадионот “Сантијаго Бернабеу” во Мадрид на 23 Април од 21,45 часот.

Шпанската федерација го одреди терминот, Ел класико на 23 април во вечерен термин

Република - 20.03.2017

Шпанската Фудбалска Федерација денеска и официјално го објави терминот за одигрување на најновото Ел Класико, пресметката меѓу Реал Мадрид и Барселона што ќе се игра во рамките од 33. коло во Примера дивизија.

Одредени датумот и времето за „Ел Класико“

Таратур - 20.03.2017

Реал Мадрид ќе ја нагости Барселона во недела на 23-ти април, а почетокот на најголемото дерби во светот е закажано за 20:45 часот. Тоа сигурно ќе биде одлучувачки дуел на двата тима кои се борат за шампионската титула, а „кралевите“ моментално ...