TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање во основно училиште во Калифорнија - петмина мртви

Press24 - 14.11.2017

Најмалку 5 лица вклучувајќи го и напаѓачот се мртви по серијата пукотници во основно училиште во северниот дел на Калифорнија, САД. Според пријавите на граѓаните и изјавите на очевидци, напаѓачот се движел низ Техама Каунти и пукал во луѓе по ...

Пукотници во Калифорнија: Тројца застрелани

Press24 - 14.11.2017

Три лица се убиени во престрелка која денеска се случила во руралната област на северот од Калифорнија, САД. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, пренесува АП. Се уште нема детални информации, но првично, во инцидентот се повредени деца во ...

Пукање во Калифорнија – има мртви

Sky - 14.11.2017

Три лица се убиени во пукање кое се случило во рурална област на северот од Калифорнија, во близина на едно училиште. Во инцидентот е убиен и напаѓачот, соопштија властите. Како што се наведува, во инцидентот се повредени и деца во ...

Најмалку петмина загинати во пукање во училиште во Калифорнија

А1 On - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во градот Ранчо Техама во Калифорнија, известуваат западните медиуми. Од канцеларијата на шерифот на Ранчо Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

+инфо - 14.11.2017

Инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08 часот по локално време. Во нападот повредени се две деца и еден 30-годишен маж. Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, ...

Најмалку тројца загинати во пукање во училиште во Калифорнија

Орбис - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа во пукање кое што се случило во основно училиште во Калифорнија, известуваат западните медиуми. Од канцеларијата на шерифот на Техама објавија дека помеѓу загинатите е и напаѓачот, кој што отворил оган врз основното ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Алсат-М - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

Алфа - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Сител - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку пет жртви во вооружен напад во Калифорнија

Newsroom - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

Хорор во Калифорнија: Најмалку три лица убиени, повредени се деца

Курир - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија...

Н.Македонија - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.

Најмалку три лица убиени во Калифорнија

Пулс24 - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...