TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Клик Плус“: Кога ќе и “тргне“ на економијата?

ТВ21 - 10.11.2017

Најавата за зголемување на акцизата на дизелот која што предизвика најмногу реакции во јавноста беше и главната тема во синоќешниот „Клик Плус“. Бизнисменот Фатмир Битиќи смета дека најголем удар по воведувањето на оваа мерка за полнење на буџетот ...

Видео Клик Плус: Ќе се „руши“ ли Скопје 2014 за да се „реши“ Грција?

Фактор - 10.11.2017

Вечерашната тема за дебата на емисијата Клик Плус на ТВ 21 од 21:30 е за оптимизмот на Хојт Ји, за НАТО и ЕУ интеграциите на Македонија и нивното реализирање. Ќе ги урне ли оптимизмот на Хојт Ји балканските ѕидови? Колку се Македонија и Грција ...

Видео дебата Клик Плус: Дали предлог Буџетот ќе донесе економски раст?

Фактор - 10.11.2017

Вчерашната дебата на Клик Плус на ТВ 21 ја разви дебатата кога конечно ќе и тргне на македонската економија и дали во тој правец оди носењето на буџетот за следната година кој досега се карактеризира со две важни компоненти, зголемена акциза за ...

Дебата на Клик плус: Кога ќе ѝ тргне на економијата ?

МКД - 09.11.2017

Ванчо Узунов, Ирена Јакимоска, Фатмир Битиќи и Лазар Јовевски вечерва на емисијата Клик плус на ТВ21 ќе дебарираат за предлог буџетот за 2018. По најавата дека државната каса ќе се полни со пари преку зголемување на акцизата на нафтата, тоа ...

Најава Клик Плус: Ја чекаат ли Македонија подобри економски денови со новиот буџет?

Фактор - 09.11.2017

Вечерва на дебатната емисија Клик Плус на ТВ 21 ќе биде поставено прашањето за носењето на новиот државен буџет. Министерството за финансии забрзано работи на подготовка на новиот предлог буџет за претстојната 2018 година кој вети дека ќе го донесе ...