TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изборот за советник за национална безбедност ја одби понудата

Глас на Америка - 17.02.2017

Харвард вели дека во моментот не може да одговори на задолженијата Вицеадмиралот Роберт Харвард ја одби понудата од американскиот претседател Доналд Трамп да ја презеде функцијата советник за национална безбедност и да го замени пензионираниот ...

Роберт Харвард ја одби понудата на Трамп за советник за национална безбедност

Алсат-М - 17.02.2017

Роберт Харвард кого претседателот на САД, Доналд Трамп, го посочи како можен наследник на Мајкл Флин на местото советник за национална безбедност ја одби понудата. Белата Куќа во соопштение рече дека одвивањето на Харвард е поради семејни причини и ...

Вицеадмиралот Харвард ја одби понудата на Трамп за советник

Нова ТВ - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард ја одби функцијата советник за национална безбедност што му ја понуди американскиот претседател Доналд Трамп. Харвар требаше да го замени пензионираниот генерал Мајкл Флин кој даде оставка неделава.

Вицеадмиралот Харвард не сака да биде советник на Трамп

Телма - 17.02.2017

Пензионираниот адмирал Роберт Харвард кој беше главен фаворит на Трамп за советник за национална безбедност го одбил американскиот претседател. Харвард всушност беше втор избор на Трамп откако Мајкл Флин беше принуден да се повлече по обвинувањата ...

Трамп до медиумите: Ширите лажни вести

Канал5 - 17.02.2017

На првата прес конференција во Белата куќа, Доналд Трамп ги обвини медиумите дека шират лажни вести – тој тврди дека неговата администрација работи како подмачкана и покрај обидите на новинарите да се покаже дека тоа не е така.

ФБИ не предвидува обвинување против Мајкл Флин за разговорите со Русија...

Н.Македонија - 17.02.2017

ФБИ не предвидува обвинување против Мајкл Флин за разговорите со Русија Американското Федерално биро за истражување (ФБИ) не предвидува да се покрене обвинување против доскорешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, во врска со неговите ...

Американскиот претседател и аферата што може да не ја преживее

МКД - 17.02.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп не е во Белата куќа ни цел месец, а веќе е разнишан од скандал што може да се спореди со аферата „Вотергејт“, но дали скандалот со Мајкл Флин е само почеток на една поголема афера, прашува Волстрит џурнал .

Роберт Харвард го одби Трамп за советник за национална безбедност

Канал5 - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард ја одби понудата на Трамп да биде советник за национална безбедност по оставката на Мајкл Флин. Мајкл Флин даде оставка на функцијата, откако призна дека на потпретседателот Пенс прецизно не му кажал што зборувал во ...

Мајкл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

Сител - 17.02.2017

Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл Флин изјавил минатиот месец пред агенти на ФБИ дека не разговарал за антируските снакции со амбасадорот на Русија пред стапувањето на должност на актуелниот претседател на ...

Флин негирал пред ФБИ дека разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

Стандард - 17.02.2017

Поранешниот генерал Мајкл Флин, кој беше принуден да поднесе оставка од функцијата на советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, одрекол пред агентите на ФБИ информацијата дека разговарал за симнувањето на санкциите ...

Ново одбивање за администрацијата на Трамп

Стандард - 17.02.2017

Избраникот на претседателот на САД, Доналд Трамп за советник за национална безбедност, вицеадмиралот Роберт Харвард ја одбил понудата, пренесе Ројтерс. Харвард доби предлог за функцијата, откако Мајкл Флин беше отпуштен во понеделникот, бидејќи го ...

Роберт Харвард ја одби понудата на Трамп да биде негов советник за национална безбедност

Макфакс - 17.02.2017

Роберт Харвард, изборот на американскиот претседател Доналд Трамп за советник за национална безбедност ја одби понудата за работа. Пензионираниот вице-адмирал Роберт Харвард беше фаворит на Трамп за оваа функција откако го отпушти Мајкл Флин во ...

Харвард го одби предлогот на Трамп да биде нов советник за национална безбедност

Сител - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе функцијата советник за национална безбедност. Харвард го доби предлогот по разрешувањето на Мајкл Флин во понедeлникот, откако се дозна дека не му ...

ФБИ не предвидува обвинување против Мајкл Флин за разговорите со Русија

Алфа - 17.02.2017

Американското Федерално биро за истражување (ФБИ) не предвидува да се покрене обвинување против доскорешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, во врска со неговите телефонски разговори со рускиот амбасадор, пред влегувањето на Доналд Тр ...

Харвард – нов советник за национална безбедност?

Глас на Америка - 16.02.2017

За разлика од претходникот, Мајкл Флин, Роберт Харвард е лице почитувано од двете политички партии. Вицеадмиралот Роберт Харвард, е човекот кој е именуван за советник на национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, кој е ...

Предлог - без зелено светло од Конгресот да не можат да се укинат санкциите кон Русија

Глас на Америка - 16.02.2017

Мерката има двопартиска поддршка, и доаѓа по оставката на советникот за национална безбедност Мајкл Флин. Двопартиска група законодавци во Претставничкиот дом предложи закон со кој без конгресно одобрение, администрацијата на Трамп не може да ги ...

Макл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

Локално - 17.02.2017

Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл Флин изјавил минатиот месец пред агенти на ФБИ дека не разговарал за антируските снакции со амбасадорот на Русија пред стапувањето на должност на актуелниот претседател на ...

Вицеадмирал одби предлог на Трамп да биде нов советник за национална безбедност

+инфо - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе функцијата советник за национална безбедност. Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе ...

Трамп го предложил пензионираниот вицеадмирал Харворд на местото на Флин

Макфакс - 16.02.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп му ја понудил позицијата на негов советник за национална безбедност на поранешниот командант на специјалните сили на воената морнарица вицеадмиралот Роберт Харворд, пренесува Reuters повикувајќи се на два ...

Трамп знаел дека Флин манипулирал за контактите со Русија

Вечер - 15.02.2017

Москва целосно ги отфрла информациите за контакти помеѓу изборниот штаб на Доналд Трамп и претставници на руските разузнавачки служби за време на претседателската кампања во САД Претседателот на САД Доналд Трамп знаел со недели дека неговиот ...

ФБИ не предвидува обвинување против Мајкл Флин за разговорите со Русија

А1 On - 17.02.2017

Американското Федерално биро за истражување (ФБИ) не предвидува да се покрене обвинување против доскорешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, во врска со неговите телефонски разговори со рускиот амбасадор, пред влегувањето на Доналд ...

Макл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите кон Москва со рускиот амбасадор

+инфо - 17.02.2017

Она што Флин им го кажал на претставници на ФБИ на 24 јануари може да доведе до покренување обвинение, бидејќи доставување лажни информации до Бирото Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл Флин изјавил минатиот ...

Харвард го одби предлогот на Трамп да биде нов советник за национална безбедност

А1 On - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе функцијата советник за национална безбедност. Харвард го доби предлогот по разрешувањето на Мајкл Флин во понедeлникот, откако се дозна дека не му ...

Макл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

А1 On - 17.02.2017

Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл Флин изјавил минатиот месец пред агенти на ФБИ дека не разговарал за антируските санакции со амбасадорот на Русија пред стапувањето на должност на актуелниот претседател на ...

Харвард одби да биде советник за национална безбедност на Трамп

Мета - 17.02.2017

Американскиот вицеадмиралот Роберт Харвард ја одби понудата на претседателот на САД Доналд Трамп да биде советник за национална безбедност. Харвард требаше да го заземе местото на Мајкл Флин кој во понедeлникот беше разрешен откако се обелодени дека ...

Маjкл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

Алфа - 17.02.2017

Она што Флин им го кажал на претставници на ФБИ на 24 јануари може да доведе до покренување обвинение, бидејќи доставување лажни информации до Бирото претставува криминал. Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл ...

Вицеадмирал одбил да биде советник за национална безбедност на Трамп

Позитив.мк - 17.02.2017

Американскиот вицеадмиралот Роберт Харвард ја одби понудата на претседателот на САД Доналд Трамп да биде советник за национална безбедност. Харвард требаше да го заземе местото на Мајкл Флин кој во понедeлникот беше разрешен откако се обелодени дека ...

Маjкл Флин го излажал ФБИ дека не разговарал за санкциите против Москва со рускиот амбасадор

Lider - 17.02.2017

Поранешниот советник на претседателот на САД за национална безбедност, Мајкл Флин изјавил минатиот месец пред агенти на ФБИ дека не разговарал за антируските снакции со амбасадорот на Русија пред стапувањето на должност на актуелниот претседател на ...

Харвард го одби предлогот на Трамп да биде нов советник за национална безбедност

Идивиди - 17.02.2017

Вашингтон, 17 февруари 2017 (МИА) - Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе функцијата советник за национална безбедност. Харвард го доби предлогот по разрешувањето на Мајкл Флин во ...

Харвард го одби предлогот на Трамп да биде нов советник за национална безбедност

Lider - 17.02.2017

Вицеадмиралот Роберт Харвард го отфрли предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп да ја заземе функцијата советник за национална безбедност. Харвард го доби предлогот по разрешувањето на Мајкл Флин во понедeлникот, откако се дозна дека не му ...