TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фолксваген се обидува да најде начин да се справи со својот најлут конкурент – Шкода

МКД - 06.10.2017

Шкода во последните години на многу пазари сериозно ѝ се закани на својата матична марка, Фолксваген, па германската компанија разгледува опции за да ја направи помалку конкурентна, јавува Ројтерс .

Фолксваген повлекува 74.000 возила од САД заради проблем со пумпата за гориво

Newsroom - 05.10.2017

Германската компанија „Фолксваген“ повлекува од САД околу 74.000 теренски возила од марката „туарег“ заради проблем со пумпата за гориво. Според производителот, било утврдено дека делот што ја држи пумпата е склон на пукање, што би можело да доведе ...