TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Веселин Вујовиќ во тешки проблеми

SportMedia - 09.11.2017

Од лошо, полошо...Словенија, првиот противник на македонската репрезентација на Европското првенство се соочува со големи проблеми на два месеци пред стартот на ова натпреварување. Откако Јуре Деленец беше успешно опериран и лекарите потврдија дека ...

Словенија без Доленец на ЕП во Хрватска

Сител - 09.11.2017

Десниот бек на словенечката ракометна репрезентација и на Барселона Јуре Доленец денеска беше опериран и ќе мора да паузира три месеци што значи дека ќе го пропушти Европското првенство во Хрватска во јануари 2018.

Доленец опериран, дефинитивно го пропушта ЕП во Хрватска

Екипа - 09.11.2017

Словенечкиот бек во дресот на Барселона, Јуре Доленец, денеска го оперира менискусот на десното колено и според официјалното соопштение од каталонскиот клуб, го очекува триомесечна пауза. Тоа и дефинитивно ќе значи дека Доленец не ќе може да настапи ...

Доленец си направи селфи од болница: Потврдено е - во аут три месеци!

Sport 1 - 09.11.2017

Иако беше познат развојот на настаните, во претходново деноноќие потврдено е дека Јуре Доленец нема да игра на Европското првенство во Хрватска. Десниот бек на Барселона нема да ѝ биде на располагање на словенечката репрезентација на ЕП во Хрватска ...

Доленец на операција, Словенија без десен бек на Европското првенство

Gol.mk - 09.11.2017

Словенечката ракометна репрезентација, која е еден од трите противници на македонскиот национален тим на Европското првенство во Хрватска, се соочува со проблем на позицијата десен бек. Ракометарот на Барселона, Јуре Доленец ќе замине на операција ...

Јуре Доленец дефинитивно без ЕП: Словенецот опериран, паузира три месеци

24 Ракомет - 09.11.2017

Како што беше и претходно соопштено, десниот бек на Барселона и на репрезентацијата на Словенија, Јуре Доленец ќе биде надвор од терените до февруари. Тој беше опериран, а зафатот е успешен.

Вујовиќ со проблеми пред ЕП: Доленец на операција, нема да игра во Хрватска

Шеталиште - 09.11.2017

Словенечкиот репрезентативец Јуре Доленец, мора да оди на операција по повредата на коленото заработена на последните настапи за Барселона. Како што објавија словенечките медиуми, тоа значи дека Доленец нема да биде дел од словенечката ракометна ...

Јуре Доленец нема да игра за Словенија на ЕП во Хрватска

Курир - 09.11.2017

Доленец подолг временски период има проблеми со менискусот на десното колено. Каталонскиот клуб инсистираше повредата да биде лекувана со операција за по три месеци нивниот нов играч да може да биде подготвен за вториот дел од сезоната.