TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СПЕКТАКЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Цеца ги отпеа своите мегахитови со кумановци (фото+видео)

Кумановски м. - 07.10.2017

loading... Балканската мега ѕвезда Цеца Ражнатовиќ вчеравечер во Спортската сала во Куманово приреди вистински спектакл за паметење. Со илјадници кумановци, но и нејзини фанови од останатите делови на Македонија, Цеца ги отпеа најновите, но и ...

Анастасија на забава го запеа најголемиот хит на Цеца и сите ги запрепасти

Press24 - 06.10.2017

Ќерката на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија одлучила на роденденот на својот пријател да запее песна од својата мајка. Таа извонредно ја отпеала песната „Кукавица“, но она што сите го забележаа е тоа што Анастасија текстот од ...

Ова никој не го очекуваше - еве што ѝ порача Сека на Беквалац

Press24 - 06.10.2017

Сека Алексиќ и Наташа Беквалац никогаш не се дружеле ниту пак имале нешто заедничко, но се чини дека взаемно се почитуваат. Имено, Сека денеска на својот Инстаграм профил ја објавила насловната страна на која се наоѓаат господин и госпоѓа Лазукиќ и ...

Зоран фатен во лага- сведоците открија детаљ клучен за решавање на случајот

Press24 - 06.10.2017

Зоран Марјановиќ во моментот кога пристигнал на насипот со сопругата Јелена и ќерката Јана и за време на потрагата по Јелена, не бил во иста гардероба. Вештачењето од снимките на камерите можат конечно да го одгатнат сомнежот дека на кобниот ден ...

Каква мајка, таква ќерка: Покрај убавината Анастасија го наследила и талентот за пеење од Цеца (ВИДЕО)

Курир - 06.10.2017

Сега знаеме дека не само убавината, туку и талентот за пеење го наследила од својата ...

Подобро да каже како крадеше паштета и како го тепаа а не дека јас сум ку*ва, Гоца Тржан одговори на поранешниот сопруг

Сител - 06.10.2017

Пејачката Гоца Тржан и Иван Маринковиќ пред извесно време ставија крај на својот брак. Очигледно дека не останале во добри односи, бидејќи Иван Маринковиќ во моментов учесник во Парови, не престанува да изнесува детали во јавноста за заедничкиот ...

Чизми од 8.500 евра, градник во форма на пенис, гаќи и стриптиз: Карлеуша направи незапамтен хаос во Белград

Сител - 06.10.2017

Како што и најавила Јелена Карлеуша вчера направила шоу за паметење, фановите имале што да слушнат, но и што да видат. Јелена на бината се појавила во уникатни "Сен Лоран" чизми кои чинат 8.500 евра, и изработени се само 20 парови.

(ВИДЕО) Карлеуша направи хаос со новите чизми од 8.000 евра!

Вистина.мк - 06.10.2017

Синоќа Јелена Карлеуша направи хаос во еден клуб во Белград, а за нејзиниот настап долго ќе се зборува. Карлеуа пред публиката излегла во провокативно издание, срно кратко фустанче и чизмите за кои со денови се зборува.

Брчките ништо не ми можат!

Вечер - 06.10.2017

Цеца Ражнатовиќ во едно телевизиско гостување открила дека детето во неа секогаш ќе живее и истакнала дека не се плаши од старост. Цеца Ражнатовиќ во едно телевизиско гостување открила дека детето во неа секогаш ќе живее и истакнала дека не се плаши ...

Се преполови: Цеца прозборе за болеста!

Вистина.мк - 06.10.2017

Пејачката Цеца Ражнатовиќ за прв пат прозборе за болеста и откри уште неколку важни детали. Цеца била гостинка во една емисија и открила дека во изминатиот период се соочила со сериозен здравствен проблем.

Адвокатот го кажа своето: Јелена ја убил некој од семејството Маријановиќ

Press24 - 06.10.2017

Композиторот Зоран Маријанович, веќе месец дена се наоѓа во затвор поради сомение дека ја убил сопругата Јелена. Денес почнува официјалното сослушување на сведоците, а мнгу експперти досега го кажаа своето мислење за убиството кое го потресе целиот ...

Цеца ја тужи Карлеуша

Репортер - 06.10.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна поднесе тужба против Јелена Карлеуша. Во тужбата стои дека Карлеуша изнела скандалозни навреди против Цеца тврдејќи дека токму Ражнатовиќ го нарачала убиството на Зоран Давидовиќ.

Саша Поповиќ откри тајна од минатото на Лепа Брена: „Кога ја носев на рамена…“

Вистина.мк - 06.10.2017

Саша Поповиќ во едно интервју откри колку била тешка Лепа Брена на почетокот од нејзината кариера, кога настапуваше со „Слатки грех“ и кога Поповиќ ја носеше на рамена. Во интервјуто тој вели: -Кога ја носев Брена на рамена таа имаше верувале или не ...

(ФОТО) ШОКАНТНО БЕЗОБРАЗЕН ДЕТАЉ: Јелена Карлеуша тотално откачи, се пофали со ремен каков би ви било срам да носите!

Вистина.мк - 06.10.2017

Српската поп-дива Јелена Карлеуша е позната по својата оригиналност и провокација на која и нема рамна во регионот. Таа секогаш мора да двои од останатите, а тоа го постигнува така умешно што ретко на кој не би му привлекла внимание, дури и кај оние ...

Гоца Тржан збесна: Иван Маринковиќ нека каже како крадеше паштети!

Вистина.мк - 06.10.2017

Пејачката Гоца Тржан иако со години не сакала да ги коментира постапките на поранешниот сопруг Иван Маринковиќ со кој ја има ќерката Лена, сега реши да си ја отвори душата. Подобро нека зборува како крадеше паштети, за ќотекот кој го доби и ...

Мештаните на местото каде е убиена Јелена исплашени - мистериозна девојка сеуште трча по каналот

Press24 - 06.10.2017

Осумнаесет месеци поминаа од бруталното убиство на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ѕвездата на Гранд. Мештаните на Борча, кај Црвенка, и понатаму се исплашени и велат дека црна деевојка секој ден трча на насипот.

Блинг-блинг: Јелена Карлеуша ги облече чизмите од 6.000 евра

Хитпортал - 06.10.2017

Јелена Карлеуша ги следи светските трендови, а кога е модата во прашање не знае да штеди. Последно пејачката се поднови со чизми од брендот Saint Laurent изработени со илјадници Сваровски кристали. Чизмите чинат 6.000 евра.

(ФОТО) Ја надмина и мајка си: Се кршеа чаши – Анастасија запеа песна од Цеца во кафеана!

Вистина.мк - 06.10.2017

Ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, е една од најактивните корисници на социјалната мрежа Инстаграм, а таму секојдневно објавува бројни објави од своето секојдневие. Вчеравечер Анастасија беше во една кафеана заедно со другарките и ...

Видео:Каква мајка, таква ќерка - покрај убавината Анастасија го наследила и талентот за пеење од Цеца

Press24 - 06.10.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија, уште еднаш ги остави сите без зборови, откако во еден ресторан во кој била со друштво, го земала микрофонот и запеала. Нејзиниот пријател ја снимал додека пеела а кога сфати дека мобилниот е пред неа таа само се насмеала.

Се преполови-Цеца проговори за болеста!

Република - 06.10.2017

Пејачката Цеца Ражнатовиќ прв пат проговори за болеста со која се соочила во претходниот период. -Јас во еден момент многу се здебелив бидејќи имав здравствен проблем. Кога тоа го решив се преполовив-признала најпопуларната пејачка на овие простори.

Дали таа е клучен сведок во истрагата-го видов Зоран, но Јелена не трчаше овде!

Република - 06.10.2017

Се појави нов клучен сведок во убиството на пејачката Јелена. Мештанката која секојдневно носи кози на пасење би можела да стави точка на истрагата на бруталното убиство кое ја интригира јавноста 1,5 година.

Сите ја заборавија убиената Јелена - на гробот и доаѓа само една жена

Press24 - 06.10.2017

Иако семејствотот на Зоран кој е во притвор, со месеци нема дојдено на спомен плочата на јелена, нејзината тетка ја нема заборавено. По проклетството кое го фати семејството откако таткото на јелена почина, потоа таа беше убиена па почина мајката, ...

Не знаеше дека ја снимаат: Другар на Анастасија објави снимка која ќе ве остави без текст

Сител - 05.10.2017

Ќерката на Цеца уште еднаш ги остави сите присутни без текст со својот талент. Анастасија Ражнатовиќ е фатена во момент кога не знаела дека ја снимаат. Таа во ноќна забава тргнала со мајката Цеца и пријателите, кој ја искористија можноста да ја ...

Цеца ги шокираше сите: Се здебелив поради болест!

Хитпортал - 05.10.2017

Водителката и авторка на емисијата „Магазин Ин“, Сања Маринковиќ во нејзината емисија ги повика најубавите дами на балканската естрада. Тие зборуваа за својата кариера и приватниот живот, а најмногу внимание привлече Цеца.

Сопругот на Северина со оваа илустрација ги прозва државните органи (ФОТО)

Убавина и Здравје - 05.10.2017

Бидејќи деновиве повторно е актуелна приказната за старателството над синот на поп-пејачката Северина Којиќ и нејзиниот бивши партнер, бизнисменот Милан Поповиќ, поради одлуката на судот во која на Игор Којиќ , сопруг на пејачката, му е забрането да ...

Цеца проговори за болеста!

Пулс24 - 06.10.2017

Пејачката Цеца Ражнатовиќ прв пат проговори за болеста со која се соочила во претходниот период. -Јас во еден момент многу се здебелив бидејќи имав здравствен проблем. Кога тоа го решив се преполовив-признала најпопуларната пејачка на овие простори.

Детаљ кој конечно може да го реши убиството - клучен е последниот час од животот на Јелена

Press24 - 05.10.2017

Јелена Крсмановиќ исчезна на 2. април2016 година околу 15 часот и 30 минути, според верзијата на нејзиниот сопруг Зоран Марјановиќ, кој е уапсен поради сомнение дека е поврзан со нејзиното убиство, додека заминала да трча до рампата на насипот во ...

Прозборе жената која била на насипот кога е убиена Јелена

Press24 - 05.10.2017

Насипот во Борча каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, стана место кое се избегнува, иако претходно било полно со луѓе од сите генерации. Некогаш секојдневните минувачи денес го избегнуваат местото, а како што пишува Еспресо.рс, разговарале ...

Дали Анастасија личи на Цеца? Погледнете ја оваа фотографија од пред 27 години (фото)

Press24 - 05.10.2017

Светлана Цеца Ражњатовиќ долги години е една од најпопуларните музички ѕвезди. Таа на Инстаграм објави фотографија од својата младост, на насловна страна на едно списание за кое позирала уште во 1990 година кога имала 17 години.

Ана Станиќ и Дара - срската јавност не престанува да збори за она што Дара конечно го призна

Press24 - 05.10.2017

Српската пејачка Ана Станиќ е препознатлива по тоа што веќе две децении гради кариера исклучиво во водите на поп музиката. Поради тоа многумина се изненадија од фактот дека токму таа е автор на една своевремено популарна фолк песна.

Фото: По 24. години Цеца се сретна со својот „љубовник" - вака изгледаше средбата

Press24 - 05.10.2017

Пејачката Севетлана Цеца Ражнатовиќ по 24. години го сретна љубовникот од песната "Кукавица". Горан Андрејиќ кој денес има 48. години, се сретна со Цеца и колешката Романа, а сите објавија фотографија од тоа колку се пресреќни.

Уште само 1 ден до настапот на Цеца

Кумановски м. - 05.10.2017

loading... Нешто повеќе од 24 часа не делат од настапот на најголемата балканска звезда. Утре, со почеток во 20:00 часот, кумановската Спортска Сала ќе биде местото каде ќе се соберат илјадниците фанови на Цеца.

Снимка направена по убиството на Јелена – Зоран и Владимир фатени како се каат

Репортер - 05.10.2017

Српската јавност беше шокирана од најновото видео што се појави на социјалните мрежи настанато по убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ. Имено, на истото може да се забелжат нејзиниот сопруг, Зоран Марјановиќ, и татко му Владимир, како ...

Иван Маринковиќ распали по поранешната: Гоца Тржан ми должи 20.000 евра!

Вистина.мк - 05.10.2017

Иван Маринковиќ тврди дека поранешната сопруга Гоца Тржан му должи 20.000 евра. Учесникот во „Парови“ се пожалил дека е во проблеми поради пејачката бидејќи неможе да го продаде станот во центарот на Белград кој му припаднал после смртта на мајка ...

Се појави снимка по убиството на Јелена

Република - 05.10.2017

Зоран Марјановиќ и неговиот татко, Владимир Марјановиќ, снимени се како одат на местото каде беше убиена Јелена на брутален начин. Двајцата порано беа снимени од екипа на „Папарацо лов”, а тие излегоа од автомобил и донесоа цвеќе, па потоа како што ...

(ФОТО) Цеца се појави на славењето кај Жељко, а тоа што му го порача за ќерките не го очекувате!

Вистина.мк - 05.10.2017

Како што вети, така и направи. Жељко Јоксимовиќ направи голема прослава за раѓањето на близначките каде ги покани најблиските, пријателите, колегите, но и медиумите кои имаа што да ловат од лице место.

Цеца се сретна со љубовникот од песната „Кукавица“

Репортер - 05.10.2017

„Кукавица“ е песната со која Цеца ја започна својата музичка кариера. Голем удел од успехот на песната се должи и на спотот во кој покрај Цеца се појави тогаш 24-годишниот Горан Андрејиќ. Деновиве Цеца објави фотографија со Романа, Жика Јакшиќ и ...

Цеца после 24 години се сретна со својот љубовник-еве како изгледаше средбата!

Република - 05.10.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа на прославата на Жељко Јоксимовиќ, се сретна со својот „љубовник“ од спотот за песната „Кукавица“. Имено, после 24 години Цеца и нејзиниот манекен Горан Андрејиќ(48) конечно се сретнаа, а колку беа среќни ...

ВО ИСТ РАНГ СО ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША-Елена Живот со стил се најде со ЛАЖНИ ОЧИЛА НА АЛИЕКСПРЕС!(ФОТО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

Јелена Карлеуша повеќе не е единствената во регионов чии слики завршија на Али Експрес, бидејќи и нашата водителка Елена Стефановска заврши на најпопуларниот сајт за продажба. Нејзината фотографија била искористена за продажба на очила за сонце од ...

СЕ ВРАТИЈА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРСТВОТО? Погледнете што прават сопругот и свекорот на местото каде е убиена Јелена ...

Exclusive.mk - 05.10.2017

Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир се снимени како заминуваат на местото каде е убиена Јелена! Нив ги снима екипата на „Папарацо лов“ како прво купуваат цвеќе, а потоа заминуваат на местото каде е убиена Јелена.

Прозборе жената која била на насипот кога е убиена Јелена

Сител - 05.10.2017

Насипот во Борча каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, стана место кое се избегнува, иако претходно било полно со луѓе од сите генерации. Некогаш секојдневните минувачи денес го избегнуваат местото, а како што пишува Еспресо.рс, разговарале ...

Цеца после 24 години се сретна со својот љубовник - еве како изгледаше средбата!

Сител - 05.10.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа на прославата на Жељко Јоксимовиќ, се сретна со својот „љубовник“ од спотот за песната „Кукавица“. Имено, после 24 години Цеца и нејзиниот манекен Горан Андрејиќ(48) конечно се сретнаа, а колку беа среќни ...

Прозборе жената која била на насипот кога е убиена Јелена

МК News - 05.10.2017

Насипот во Борча каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, стана место кое се избегнува, иако претходно било полно со луѓе од сите генерации. Некогаш секојдневните минувачи денес го избегнуваат местото, а како што пишува Еспресо.рс, разговарале ...

Се сретнаа после 24 години: Цеца не можеше да се оддели од него (фото)

Press24 - 05.10.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа на прославата кај Жељко Јоксимовиќ, по повод раѓањето на неговите две ќерќи близначки, се сретна со својот „љубовник“ од спотот за песната „Кукавица“.

Прозборе жената која била на местото каде што е убиена Јелена

Република - 05.10.2017

Насипот во Борча каде беше убиена Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, стана место кое се избегнува, иако претходно било полно со луѓе од сите генерации. Некогаш секојдневните минувачи денес го избегнуваат местото, а како што пишува Еспресо.рс, разговарале ...

Се сретнаа после 24 години: Цеца не можеше да се оддели од него

Попара - 06.10.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа на прославата кај Жељко Јоксимовиќ, по повод раѓањето на неговите две ќерќи близначки, се сретна со својот „љубовник“ од спотот за песната „Кукавица“.