TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето - неочекувано признание

Press24 - 14.11.2017

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста. Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко ...

Јелена Томашевиќ: „Попуштањето на децата не е одраз на љубов“

Репортер - 14.11.2017

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве престојуваше во Скопје. Таа беше специјална гостинка на концертот на Жељко Јоксимовиќ што се одржа минатиот викенд во арената „Борис Трајковски“.

ГО ЗАБОРАВИЛА ГРАДНИКОТ: JK за три часа собра 50.000 лајкови на оваа фотографија

Убавина и Здравје - 14.11.2017

Дефинитивно Јелена Карлеуша е една од најзгодните на српската естрада, но и најдобро облечената. Таа и овој пат со својот стајлинг направи хаос на социјалните мрежи. ЈК позираше во елегантна комбинација под која не носи градник и се разбира, поради ...

Пердуви и свила на сите страни: Цеца со провокативен стајлинг (фото)

Хитпортал - 14.11.2017

Цеца со својот последен изглед ги изненади своите фанови. Фолкерката на Инстаграм објави фотографија на која позира во долга сатенска наметка со пердуви на ракавите и краевите. Станува збро за стајлинг од снимањето на новиот спот за дуетот со Саша ...

Јелена Карлеуша без фотошоп и со целулит

Репортер - 14.11.2017

Јавните личности ги разубавуваат фотографиите што ги ставаат на своите социјални мрежи, користат бројни филтри и фотошоп, а Јелена Карлеуша не е исклучок. Но, во јавноста се појавија фотографии на кои се гледа целулитот на нејзините нозе.

Повторно во центарот на вниманието - Карлеуша со својот изглед ја воодушеви широката маса

Press24 - 14.11.2017

Јелена Карлеуша е една од најзгодните, но и најдобро облечените српски пејачки. Таа повторно го „срушила“ Инстаграм со новата провокативна фотографија која ја објавила. Позирала во елегантна комбинација, а лајкови и коментари доаѓале од сите страни.

Свила и пердуви: Цеца изненади со провокативно издание (фото)

Press24 - 14.11.2017

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува своите фанови со објава на една фотографија на својот Инстаграм профил. Имено Цеца на себе носи само свилена наметка со пердуви, а судејќи по коментарите, оваа провокативна фотографија им се допадна ...

Карлеуша живее на висока нога: Кога ќе видите колку чинат парчињата во нејзиниот плакар ќе се шокирате

Сител - 13.11.2017

Јелена Карлеушта е секогаш оригинална и забележана, па важи за дама која на естрадата најмногу привлекува внимание со својот изглед. Некои од работите во нејзиниот плакар чинат и неколку просечни плати во регионот.

Ауууу... Карлеуша со чизми од 8.000 евра и плус...

Вечер - 13.11.2017

Јелена Карлеуша отсекогаш важела за жена без влакна на јазикот, која се фали со своите успеси. Таа има парчиња облека и чевли кои чинат вртоглава сума на пари. Само еден пар нејзини чизми чинат 8.000 евра, само едно парче накит чини 100 евра, додека ...

На која и стои подобро: Цеца ја ископира поранешната на Аца Лукас (ФОТО)

Курир - 13.11.2017

Имено Цеца на својот концерт носела комбинација која веќе поранешната сопруга на Лукас ја има носено на почетокот на оваа година. Со оваа последна комбинација Цеца само уште еднаш покажа дека го копира модниот стајлинг на Соња која долги години се ...

Аца Лукас бил фатен во автомобил со оваа пејачка?! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2017

Познатиот пејач Аца Лукас цело изминато лето беше тема на српските медиуми, најпрво поради разводот од неговата сопруга Соња Вуксановиќ , па аферата со Ана Севиќ . Овој пат српските медиуми пишуваат дека познатиот пејач бил фатен во својот автомобил ...

Не сакал да молчи - Аца Лукас го кажал своето мислење за поранешната сопруга

Press24 - 13.11.2017

Фолк пејачот Аца лУкас во последниве месеци е мета на медиумите поради разводото со сопругата Соња Вуксановиќ. На праѓањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. -Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

Фото: Анастасија го собори рекордот во собирање лајкови на Инстаграм со новата фотографија

Press24 - 13.11.2017

Анастасија Ражњатовиќ и беше поддршка на Цеца на концертот во Виена, каде таа викендов настапуваше.Во Виена, Цеца настапи пред пет илјади , а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ Лидија, и секако ќерката Анастасија.

Синот на Цеца нокаутираше момче, пејачката воодушевена!

Сител - 13.11.2017

Цеца на својот Инстаграм профил објави неколку снимки кои привлекоа големо внимание. За младиот Вељко Ражњатовиќ веќе е познато дека тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален натпревар.

МАЛКУ НЕДОСТИГАШЕ: Фустанот на Анастасија Ражнатовиќ речиси ѝ ги откри градите (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2017

Анастасија Ражнатовиќ ја бодреше својата мајка на нејзиниот концерт во Виена, но погледите на присутните и медиумите беа вперени во нејзиниот интересен стајлинг. Имено, Анастасија на концертот на Цеца беше облечена во црвен фустан кој во секој ...

По концертот во Скопје, Жељко Јоксимовиќ со порака на македонски (фото)

Хитпортал - 13.11.2017

Жељко Јоксимовиќ овој викенд имаше концерт во Скопје и приреди вистинско музичко уживање. Пејачот вечерта ја отвори со хитот „Лудак како јас“, а потоа се редеа „Звезда“, „Либидо“, „Тело вретено“, „Супермен“ и многу други.

По Лепа Брена, Саша Поповиќ ја крена и Јелена Карлеуша на раменици (фото)

Хитпортал - 13.11.2017

Саша Поповиќ директорот на „Гранд продукција“ својата кариера ја започна со Лепа Брена како дел од бендот „Слатки грех“. Иако поминаа неколку децении од нивното појавување на сцената, сеуште се памети моментот кога Поповиќ ја крена Лепа Брена на ...

На која подобро и стои: Цеца ја ископира бившата сопруга на Аца Лукас (фото)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Цеца Ражнатовиќ на својот концерт носеше фустан кој имавме прилика да го видиме на Соња Вуксановиќ оваа година. Иако во текот на бурниот развод меѓу Сораја и Аца Лукас, Цеца го поддржа колегата, пејачката не крие дека му се допаѓа стилот на Соња.

Аца Лукас проговори за сексот со Соња Вуксановиќ

Хитпортал - 13.11.2017

Бурата околу бракот и разводот на Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се смири, но пејачот повторно ја разгори љубопитната страна на новинарите и јавноста. Лукас ги демантираше гласините дека е смирен со дизајнерката и дека со неа се гледа само за секс.

Горда мајка: Цеца објави видео од првата борба на Вељко

Хитпортал - 13.11.2017

Цеца Ражнатовиќ не може да ја скрие гордоста по успехот на синот Вељко Ражнатовиќ. Тој моментално се занимава со бокс, а викендов ја имаше својата прва борба. „Прва победа со технички нокаут.

(ВИДЕО) Цеца се пофали со нокаутот на Вељко

Репортер - 13.11.2017

Цеца на својот инстаграм-профил сподели неколку снимки од боксерското деби на својот син Вељко.Вељко веќе некое време тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален меч. „Благодарам на големата поддршка и вложениот труд на мојот син Вељко.

Ја земал на 23 години – Kако сега изгледа поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ – Галерија

Скопје24 - 13.11.2017

Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина. Поранешната сопруга се вика Весна, а Жељко со неа стапи во брак на свои 23 години.

Во црвен безобразен фустан: Анастасија главна на концерт кај мама Цеца во Виена

Курир - 13.11.2017

Анастасија едвај успеа да ги задржи градите од длабокото деколте. Меѓутоа, тоа не е се. Ќерката на Цеца се одлучила и за провокативна должина на фустанот. Со ваквиот изглед направи хаос на Инстаграм , а припадниците на посилниот пол ја преплавија со ...

Цеца и Анастасија со смело деколте

Репортер - 13.11.2017

Анастасија Ражнатовиќ ја бодреше мајка си на концертот во Виена, а Цеца настапи во црн фустан на кој во преден план беше нејзиното деколте. Во Виена Цеца одржаа спектакуларен концерт пред 5000 луѓе, а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ ...

Не мирува – само што стивна хаосот околу Аца Лукас и Соња, таа вака се огласи (видео)

Република - 13.11.2017

Грдите зборови и препукувањата меѓу Аца Лукас и Соња Вуксановиќ одамна престанаа, но сега Соња со еден потег покрена лавина дилеми. Имено поранешната сопруга на Лукас, сподели на својот Инстаграм налог, видео на кое пее стихови од една песна на ...

ДЕКОЛТЕ ДО ПАПОК- Ќерката на Цеца се појави во најврелото издание досега! (ФОТО)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Цеца викендов настапуваше пред публиката во Виена, а најмногу внимание додека траеше настапот, во публиката одзеде нејзината ќерка Анатастија. Миленичката на Цеца овој пат избра прекратко портокалово фустанче кое повеќе открива отколку што сокрива.

Јелена Розга по раскинувањето, брзо најде утеха во ОВОЈ ПОЗНАТ ПЕЈАЧ! (ФОТО+ВИДЕО)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Знаеме дека неодамна пејачката Јелена Розга ја раскина врската со момчето Стјепан Хаусер од Ту Челос. Имено тие двајца пријателски се разделија и некако додека сите очекуваа брзо да се смират, тоа се уште не е во план.

Ноќ за паметење со Жељко Јоксимовиќ

+инфо - 12.11.2017

Заради огромниот интерес за концертот на Јоксимовиќ, во продажба беа пуштени дополнителни блокови во салата (М блоковите М7, М8, М9). Една од најголемите балкански ѕвезди, Жељко Јоксимовиќ, синоќа одржа голем концерт во ВИП Арената „Борис ...

Незгода на сцената на Јоксимовиќ, му се слоши на музчар од бендот

Репортер - 12.11.2017

На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, вчеравечер во салата „Борис Трајковски“ во Скопје се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреа најголемите хитови на српскиот пејач и композитор, во еден момент еден од неговите ...

Се подмладува-Цеца на најновата фотографија изгледа како девојка

Курир - 12.11.2017

Таа секогаш е средена од глава до пети, а овојпат на друштвените мрежи објави фотографија во несекојдневно издание. Пејчката се одлучила за природна шминка, а облекла и розов џемпер, по што многумина ја окарактеризирале дека изгледа како девојче.

Фото. Ќерката на цеца никогаш поубава - го сруши Инстаграм

Press24 - 12.11.2017

Ќерката на цеца се појави со досега најсмела комбинација. Анастасија блесна во црвено и ги запали социјалните ...

Цеца ја ископира поранешната на Аца Лукас

Пулс24 - 13.11.2017

Иако по разводот на Аца Лукас и Соња, Цеца отворено го поддржа својот пријател Аца Лукас, таа не крие дека и се допаѓа стајлингот на поранешната сопруга на пејачот. Имено Цеца на својот концерт носела комбинација која веќе поранешната сопруга на ...

Аца Лукас се огласи за разводот со Соња

Пулс24 - 13.11.2017

Фолк пејачот Аца Лукас во последниве месеци е мета на медиумите поради разводот со сопругата Соња Вуксановиќ. На прашањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. -Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

Анастасија „го запали“ Инстаграм со новата фотографија

Пулс24 - 13.11.2017

Анастасија Ражњатовиќ и беше поддршка на Цеца на концертот во Виена, каде таа викендов настапуваше. Во Виена, Цеца настапи пред пет илјади , а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ Лидија, и секако ќерката Анастасија.

Горда мајка: Цеца објави видео од првата победа на Вељко

Press24 - 13.11.2017

Цеца на својот Инстаграм профил објави неколку снимки кои привлекоа големо внимание. За младиот Вељко Ражњатовиќ веќе е познато дека тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален натпревар.

Незгода среде концертот на Јоксимовиќ

Сител - 12.11.2017

Жељко Јоксимовиќ вчера приреди вечера за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мала незгода на сцената. . Додека се свиреле најголемите хитови на пејачот, во еден момент еден од неговите музичари од тимот, веројатно му се слошило.

Цеца со најновата фотографија преизвикува бура од коментари и допаѓања

Пулс24 - 12.11.2017

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ не е премногу активна на социјалните мрежи, но кога ќе објави фотографија, преизвикува бура од коментари и допаѓања. Таа секогаш е средена од глава до пети, а овојпат на друштвените мрежи објави фотографија во ...

Новинарите го изнервираа Аца Лукас со прашањата за Соња

Репортер - 14.11.2017

Фол-пејачот Аца Лукас последниве месеци е цел на медиумите поради разводот со сопругата Соња Вуксановиќ. На прашањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. – Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

Незгода на концертот на Жељко Јоксимовиќ

Пулс24 - 12.11.2017

Жељко Јоксимовиќ вчера приреди вечера за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреле најголемите хитови на пејачот, во еден момент еден од неговите музичари од тимот, веројатно му се слошило.

Незгода среде концертот на Јоксимовиќ

Курир - 12.11.2017

Организаторите на концертот, велат дека музичарот од бендот го отсвирел професионално докрај концертот, и дека се поминало во најдобар ред, и покрај малата незгода на сцената. Веројатно премор и исцрпенос биле причините за незгодата, но сепак тој до ...

Незгода на сцената на Јоксимовиќ, му се слоши на...

Exclusive.mk - 12.11.2017

Незгода на сцената на Јоксимовиќ, му се слоши на музчар од На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, вчеравечер во салата „Борис Трајковски“ во Скопје се случи мала незгода на сцената.

Проблеми на концертот на Жељко Јоксимовиќ – професионалноста победи

Република - 12.11.2017

Жељко Јоксимовиќ вчера приреди вечера за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мал проблем на сцената. Додека се свиреле најголемите хитови на пејачот, на еден од неговите музичари од тимот му се слошило.

Незгода се случила на концертот на Жељко Јоксимовиќ

Скопје инфо - 12.11.2017

Жељко Јоксимовиќ вчера приреди вечера за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреле најголемите хитови на пејачот, во еден момент еден од неговите музичари од тимот, веројатно му се слошило.

Незгода на сцената на концертот на Јоксимовиќ, му се слоши на музчар од бендот

Скопје24 - 13.11.2017

На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, кој се одржа во саботата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреа најголемите хитови на српскиот пејач и композитор, во еден момент еден од ...