TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rezvani Tank (со видео) :: Кумот заслужува чeстење

Авто Магазин - 05.10.2017

Кумот на овој теренец навистина заслужува дебело чeстење - подобро име не можеше да најде. Инспириран од воените возила но наменет за цивилна употреба, Rezvani Tank е првото во светот урбано тактичко возило.

Чудовиште 4Х4: Не го викаат „тенк“ за џабе

Кајгана - 05.10.2017

Малата автокомпанија „Rezvani Motors“ е позната по спортски автомобили, но сега излезе од својата „комфорна зона“ и го направи нејзиниот прв SUV. И тоа каков го направи! Возилото што сосема соодветно се вика Rezvani Tank, е осмислено како екстремен ...