TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видал и Варгас се погрижија за победа на Чиле на дебито на Купот на Конфедерации (ВИДЕО)

МКД - 18.06.2017

Популарните „Ла роха" со 0-2 славееа над Камерун во својот прв натпревар на Купот на Конфедерациии Со погодоците на Видал и Варгас, Чиле тргна победнички во Русија. На својот деби натпревар на Купот на Конфедерации, популарните „Ла Роха“ со 0-2 ...

Чиле во финишот го совлада Камерун

СуперСпорт - 18.06.2017

Чиле забележа победа од 2:0 над Камерун во последниот денешен натпревар од Купот на Конфедерациите. Артуро Видал и Едуардо Варгас постигнаа два гола во самиот финиш на натпреварот за голема радост на Чилеанците.

Чиле го скрши отпорот на Камерун

Екипа - 18.06.2017

Чиле со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако јужноамериканскиот првак славеше над Камерун со 2-0. Победата на Чилеанците е апсолутно заслужена ако се знае дека оваа селекција доминираше од првата минута, кога Варгас го ...

ВИДЕО: Видал и Варгас донесоа почетна победа за Чиле против Камерун

Gol.mk - 18.06.2017

Репрезентацијата на Чиле одигра сигурно на отворањето на Купот на Конфедерации и го победи Камерун (2-0) за први бодови во групата Б. Африканскиот претставник цврсто се бранеше до последните десет минути, кога дозволи да прими два гола и на крај да ...

Чиле во завршницата го скрши Камерун (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Репрезентацијата на Чиле ја оправда улогата на фаворит и славеше над Камерун со 2-0 во првата средба од групата Б на Купот на конфедерации. И овој пат како на првиот меч од денешната програма меѓу Португалија и Мексико беше употребувана ВАР ...

Куп на конфедерациите: Чиле сигурен против Камерун

Нетпрес - 18.06.2017

Во средбата од првото коло на Групата Б од фудбалскиот Куп на конфедерациите, репрезентацијата на Чиле во Москва ја совлада селекцијата на Камерун со 2:0 (0:0) Головите за шампионот на Јужна Америка ги постигнаа Артуро Видал во 81 минута и Едуардо ...

Атрактивната Викторија го украде шоуто на Купот на конфедерациите (Фото)

Дерби - 18.06.2017

Купот на конфедерациите важи за натпреварување кое е генерална проба за домаќинот на Светското првенство, па така и Русија од вчера е организатор на ова натпреварување во пресрет на мундијалот кој е закажан за следното лето.

Чиле триумфално на дебито на Купот на Конфедерации (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.06.2017

Со головите на Артуро Видал и Еду Варгас, Чиле тргна победнички во Русија и триумфираша на својот деби натпревар на Купот на Конфедерации На својот деби натпревар на Купот на Конфедерации, популарните „Ла Роха“ со 0-2 слаевеа над Камерун.

Чиле се мачеше со Камерун но стигна до стартната победа на Купот на конфедерациите (видео)

Република - 18.06.2017

Шампионот на Јужна Америка, репрезентацијата на Чиле, со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако славеше над Камерун со 2-0. Победата на Чилеанците е апсолутно заслужена ако се знае дека оваа селекција доминираше од првата ...

НАЈАВА: Роналдо ја напаѓа титулата што му недостасува: Почнува Купот на конфедерации – еве ги деталните состави на ...

Спортски - 17.06.2017

Со натпреварот помеѓу Русија и Нов Зеланд (во 17 часот) почнува Купот на конфедерации кој од 17 јуни до 2 јули ќе се игра во Русија. На натпреварувањето кое служи како увертира за Светското првенство, ќе настапуваат шест прваци од шесте конфедерации ...

Путин го отвори Купот на конфедерации: Русија славеше над Нов Зеланд

Нова ТВ - 17.06.2017

Рускиот претседател Владимир Путин го отвори фудбалскиот Куп на конфедерации, а имаше прилика да ужива и во триумфот на „зборнаја“ над Нов Зеланд со 2:0 во Санкт Петербург во првиот меч на турнирот.

Почнува Купот на Конфедерации: Роналдо по нов трофеј, Германците со млади сили…

Екипа - 17.06.2017

Со денешниот дуел меѓу Русија и Нов Зеланд (17 часот) и официјално ќе стартува Купот на Конфедерации, натпреварување кое вообичаено се организира како увертира за Светските првенства, една година пред фудбалските мундијали.

Русија со победа го почна Купот на Конфедерациите (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Домаќинот, Русија со 2-0 го победи Нов Зеланд во првиот натпревар од Купот на Конфедерациите. Денеска стартуваше и Купот на Конфедерациите кои традиционално се одржува кај домаќинот на идното Светско првенство, во овој случај Русија.

Русија тргна победнички на Купот на Конфедерациите

СуперСпорт - 17.06.2017

Репрезентацијата на Русија ја оправда улогата на фаворит во мечот со Нов Зеланд на отворањето на Купот на Конфедерациите. Русите рутински со 2:0 славеа против Нов Зеланд во воведното коло, а многу потежок предизвик ќе имаат во следните две кола кога ...

Русија тргна победнички на Купот на Конфедерации

Екипа - 17.06.2017

Селекцијата на Русија успешно го стартуваше настапот како домаќин на Купот на Конфедерации, славејќи на премиерниот дуел против Нов Зеланд со 2-0. Триумфот е апсолутно заслужен, со оглед на руската доминација во поголемиот дел од натпреварот.

Куп на Конфедерации: Португалија фаворит во групата А, Мексико и Русија чекаат шанса од сенка

Gol.mk - 17.06.2017

Денеска во Русија започнува осмото издание на Купот на Конфедерации во фудбал, кое на еден начин е најава за најмасовното репрезентативно првенство на светот кое идната година ќе се одржи токму во Русија.

КУП НА КОНФЕДЕРАЦИИ: Русија отвори со победа против Нов Зеланд

Телеграф - 17.06.2017

Домаќинот на Светското првенство следната година отвори одлично на натпреварувањето кое е вовед за Мундијалот Русија славеше со 2:0 против Нов Зеланд на мечот кој беше отворање на Купот на конфедерации на кој играат сите шампиони на континентите, ...

Започнува загревањето за СП во фудбал, Купот на конфедерации

Спортклуб - 17.06.2017

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и селекцијата на Нов Зеланд денеска (17:00) започнува Купот на конфедерации или натпреврувањето кое служи како најава за Светското првенство во фудбал, овој пат за она кое следнито јуни (2018.година) ќе се одржи ...

(Видео) Русија го збриша Нов Зеланд на отворањето од Купот на конфедерациите

Спортклуб - 17.06.2017

Нов Зеланд не е идеалниот репер за квалитет, но домаќинот на Купот на конфедерациите и следниот Мундијал покажа дека е подготвен да оди до крај. Русија ја оправда улогата на фаворит во дуелот со Нов Зеланд, откако славеше во денешниот меч со 2:0.

ВИДЕО: Русија го победи Нов Зеланд на отворањето на Купот на Конфедерации

Gol.mk - 17.06.2017

Домаќинот на осмото издание на Купот на Конфедерации, Русија тргна со победа во првото коло од првата група. Фудбалерите на Черчесов рутински со 2-0 (1-0) го совладаа шампионот на Океанија, репрезентацијата на Нов Зеланд.

Русија го победи Нов Зеланд на отворањето на Купот на конфедерации

Руска реч - 17.06.2017

Фудбалската репрезентација на Русија го победи Нов Зеланд во првиот натпревар на Купот на конфедерации во Санкт Петербург. Средбата меѓу Русија и Нов Зеланд заврши со победа на Русите од 2:0.

Куп на конфедерации: Русија отвори со победа над Нов Зеланд (Видео)

Дерби - 17.06.2017

Руската фудбалска репрезентација го отворија новото издание на Купот на конфедерации со победа од 2:0 над Нов Зеланд, на натпревар кој се играше во Ст. Петерсбург. Пред 50.251 гледач и на домашен терен, Русите стартуваа со сигурен триумф откако ...

Почнува Купот на конфедерациите...

Н.Македонија - 17.06.2017

На Купот на конфедерации во 2013 година победи Бразил, кој тогаш беше домаќин, а според досегашната традиција ниту една репрезентација која победила на Купот не успеала да стане светски првак следната година Од утре до 2 јули Русија ќе биде домаќин ...

Куп на конфедерации: Русија лесно со Нов Зеланд

Нетпрес - 17.06.2017

Во првиот натпревар на годинешниот фудбалски Куп на конфедерациите кој вообичаено се игра една година пред одржувањето на Светско првенство, а годинава се игра земјата домаќин на мундијалот Русија, домашната селекција со 2:0 (1:0) во Санкт Петербург ...

Во Русија почнува Купот на конфедерации во фудбал

Руска реч - 17.06.2017

Првпат во историјата Русија е домаќин на ова натпреварување. Во 16:00 по московско време во Санкт Петербург ќе почне церемонијата на свеченото отворање на турнирот. Во 18:00 часот свирежот на судијата ќе го означи стартот на првиот натпревар на ...

ФИФА им забрани на Нов Зеланд да изведуваат „Хака“ пред натпреварите на Купот на конфедерации

Република - 17.06.2017

Репрезентациите на Нов Зеланд во повеќе различни спортови своите средби на натпреварувањата ширум светот ги почнуваат со традиционалниот танц „Хака“, кој важи и за атракција за навивачите.

Русија без проблеми против Нов Зеланд на стартот на Купот на конфедерациите

Стандард - 17.06.2017

Русија го победи Нов Зеланд со 2:0 на стартот на турнирот за Купот на конфедерациите. Дуелот од група А се одигра на стадионот во Санкт Петербург. Домаќините поведоа во 31-та минута по автогол на Боксал од составот на Нов Зеланд.

Успешен старт на Русија на Купот на Конфедерации

Телевизија Нова - 17.06.2017

Фудбалската репрезентација на Русија со победа го започна настапот на Купот на Конфедерации што се одржува во нивната земја. Русите попладнево остварија победа над Нов Зеланд со 2:0. Мајкл Боксал со автоголот во 31.минута донесе водство за Русија, ...

(ВИДЕО) Деби победа на Чиле на Купот на Конфедерации

Сител - 19.06.2017

Фудбалерите на Чиле со победата од 2-0 над Камерун го одбележаа своето деби на Купот на Конфедерациии што се одржува во Русија. Јужноамериканците беа фаворити, но долго време се мачеа и отпорот на противникот го скршија дури во завршницата.

Русијо, спреми се, Роналдо доаѓа: Почнува Купот на конфедерации – еве ги деталните состави на репрезентациите

Таратур - 17.06.2017

Со натпреварот помеѓу Русија и Нов Зеланд (во 17 часот) почнува Купот на конфедерации кој од 17 јуни до 2 јули ќе се игра во Русија. На натпреварувањето кое служи како увертира за Светското првенство, ќе настапуваат шест прваци од шесте конфедерации ...

Русија со победа над Нов Зеланд го почна Купот на Конфедерациите (ВИДЕО)

МКД - 17.06.2017

Репрезентација на Русија со победа од 2-0 над Нов Зеланд го стартуваше Купот на Конфедерациите кој се одржува во нивната земја. Денеска стартуваше и Купот на Конфедерациите кои традиционално се одржува кај домаќинот на идното Светско првенство, во ...

Домаќинот Русија со рутинска победа над Нов Зеланд го отвори Купот на конфедерации (видео)

Република - 17.06.2017

Селекцијата на Русија успешно го стартуваше настапот како домаќин на Купот на Конфедерации, славејќи на премиерниот дуел против Нов Зеланд со 2-0. Триумфот е апсолутно заслужен, со оглед на руската доминација во поголемиот дел од натпреварот.

Успешен старт на Русија на Купот на Конфедерации

А1 On - 17.06.2017

Фудбалската репрезентација на Русија со победа го започна настапот на Купот на Конфедерации што се одржува во нивната земја. Русите попладнево остварија победа над Нов Зеланд со 2:0. Мајкл Боксал со автоголот во 31.минута донесе водство за Русија, ...

Русија ги освои првите три бода

Вечер - 17.06.2017

Доминацијата продолжи и на крајот се исплатеше во 31. минута, откако Глушаков се најде осамен зад противничката одбрана, неговиот удар се одби од дирекот, по што противничкиот дефанзивец Боксал ја сместиво мрежата Селекцијата на Русија успешно го ...

Успешен старт на Русија на Купот на Конфедерации...

Н.Македонија - 17.06.2017

Успешен старт на Русија на Купот на Конфедерации Фудбалската репрезентација на Русија со победа го започна настапот на Купот на Конфедерации што се одржува во нивната земја. Русите попладнево остварија победа над Нов Зеланд со 2:0.