TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Драгана Мирковиќ и Аца Лукас за 350 денари!

Вечер - 20.03.2017

Kонцертот на Драгана Мирковиќ е во склоп на нејзината турнеја "Една од милион" која опфаќа 19 градови во регионот и ќе се одржи на 19-ти, додела пак Аца Лукас ќе ја забавува публиката следниот ден, на 20 мај, а неговиот концерт е дел од турнејата ...

Ќерката на Жељко почна сопствен бизнис, а Аца Лукас и е главен муштерија

Сител - 20.03.2017

Ќерката на Соња Вукасиновиќ и Жељко Шашиќ, Софија Шашиќ одлучила да стане “сам свој газда“ па отворила сопствен бизнис од кој веќе заработува. Таа основала своја модна линија “Sophia Line“ од која веќе носат поeдинци од естрадата, а нејзин главен ...

(ФОТО) Ќерката на Жељко Шашиќ почна свој бизнис – Аца Лукас и е главен муштерија

Репортер - 20.03.2017

Софија Шашиќ, ќерка на Соња Вуксановиќ и Жељко Шашиќ, одлучи да стане „сам свој газда“, па почна бизнис од кој одлично заработува! Со оглед на тоа дека сеуште не е полнолетна, Софија во работата и помогнаа Соња и Аца Лукас, а вложувањето им се ...

ФОТО: Аца Лукас откри кој го облекува - не е сопругата

Press24 - 20.03.2017

Ќерката на Соња Вукасиновиќ и Жељко Шашиќ, Софија Шашиќ одлучила да стане “сам свој газда“ па отворила сопствен бизнис од кој веќе заработува. Таа основала своја модна линија “Sophia Line“ од која веќе носат поeдинци од естрадата, а нејзин главен ...

(ВИДЕО) Ти си хендикепиран мозочен идиот – Аца Лукас жестоко ја навреди Нада

Репортер - 19.03.2017

Веќе на самиот почеток на синоќешното издание на „Ѕвездите на Гранд“ се отиде наопаку кога Аца Лукас жестокот го навреди таинствениот член на жирито Нада Топчагиќ. По дуелот Жељко Вучковиќ и Јетиша Хадије, Нади и засмета како Карлеуша и Лукас ги ...

Невидена драма во Ѕвездите на Гранд, Аца полуде: Ти си хендикепиран идиот (видео)

Вистина.мк - 19.03.2017

Почетокот на синоќешната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ започна со кавга бидејќи Аца Лукас удри по таинствениот член на жири Нада Топчагиќ. По дуелот на Жељко Вучковиќ и Јетиша Хадије, на Нада и сметаше како ги коментираат кандидатите и порача: Што ...

Аца Лукас со докази: „Карлеуша изгледаше како момче“

Press24 - 19.03.2017

Јелена Карлеуша во најновата емисија од „Ѕвездите на Гранд“ реши да го пофали Босанац, но и да спопдели нешто со останатите членови од жирито. Пејачката му се доверила на Босанац дека знае како е да се има ќерка, поради тоа понекогаш се воздржува од ...

Паднаа брутални навреди во Гранд: Жирито збесна, до сега не се случило ова

Press24 - 19.03.2017

„Ѕвездите на Гранд" секогаш се полни со навреди и непредвиливи ситуации, но оваа ги премина сите граници. Имено, Аца Лукас удри по таинствениот член на жири Нада Топчагиќ, па паднаа тешки навреди.

„Таа е моја“- Аца Лукас ѝ дозволи на сопругата сама да го прослави роденденот

Press24 - 19.03.2017

Соња Вуксановиќ го прослави својот роденден со пријателите во интимна прослава, а колку заносно изгледа се пофали нејзиниот сопруг. Соња одбрала бела тоалета, а Лукас ѝ препорачал: -„Она е се што една жена треба да биде. Таа е моја.

Ќерката на Жељко почна сопствен бизнис, а Аца Лукас и е главен МУШТЕРИЈА (ФОТО)

Exclusive.mk - 20.03.2017

Ќерката на Соња Вукашиновиќ и Жељко Шашиќ, Софија Шашиќ одлучила да стане “сам свој газда“ па отворила сопствен бизнис од кој веќе заработува. Таа основала своја модна линија “Sophia Line“ од која веќе носат поeдинци од естрадата, а нејзин главен ...

Жирито на Гранд збесна, до сега не се случило вакво нешто

Пулс24 - 19.03.2017

Жирито на Гранд збесна, до сега не се случило вакво нешто „Ѕвездите на Гранд" секогаш се полни со навреди и непредвиливи ситуации, но оваа ги премина сите граници. Имено, Аца Лукас удри по таинствениот член на жири Нада Топчагиќ, па паднаа тешки ...

„Таа е моја“- Аца Лукас ѝ дозволи на сопругата сама да го прослави роденденот

Репортер - 20.03.2017

Соња Вуксановиќ го прослави својот роденден со пријателите во интимна прослава, а колку заносно изгледа се пофали нејзиниот сопруг. Соња одбрала бела тоалета, а Лукас ѝ препорачал: -„Она е се што една жена треба да биде. Таа е моја.

Жирито на Гранд збесна, до сега не се случило вакво нешто

За Се - 19.03.2017

„Ѕвездите на Гранд” секогаш се полни со навреди и непредвиливи ситуации, но оваа ги премина сите граници. Имено, Аца Лукас удри по таинствениот член на жири Нада Топчагиќ, па паднаа тешки навреди.