TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расправата за Зврлевски утре, денеска е годишнина од Рамковниот

Р.С.Европа - 13.08.2017

Расправата во Собранието на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи во понеделник. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично седницата ја закажа за денеска, но во меѓувреме ја презакажа расправата за ...

Собрание, расправата за Зврлевски продолжува утре

Алсат-М - 13.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја презакажа расправата за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски за утре во 11 часот поради одбележувањето на 16 годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен ...

Денеска е годишнината од Рамковниот договор, за Зврлевски пратениците ќе расправаат утре

МКД - 13.08.2017

Закажаното за денеска продолжение на собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера инсистираше Собранието да продолжи со работата и ...

По апелите од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да одморат малку, на Џафери Му излезе обврска и седницата за Зврлевски ја ...

Сакам да кажам - 13.08.2017

Седницата за разрешувањето на државниот обвинител Марко Зврлевски, на собранискиот календар место денес, се најде утре, откако претседателот на Собранието Талат Џафери ги известил пратениците дека сепак, денеска нема да се состанат.

Џафери ја одложи седницата за Зврлевски поради „Рамковниот договор“

Телевизија Нова - 13.08.2017

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Претседателот на Собранието, Талат Џафери ги информира пратениците дека седницата што требаше да се одржи денеска е презакажана ...

Седницата за разрешување на Зврлевски продолжува во понеделник

еМагазин - 13.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, која требаше да продолжи денеска, ја презакажа за в понеделник. На официјалната интернет-страница на Собранието стои дека за утре не ...

Поради годишнина од Рамковниот, Зврлевски ќе причека до понеделник

+инфо - 13.08.2017

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник.

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери-седница утре ќе нема

24 Вести - 12.08.2017

Собранискиот спикер Талат Џафери се премисли-утрешната седница иако закажана,се одложи. Пратениците веќе добиле смс порака дека седницата планирана за утре се презакажува за в понеделник. Според неофицијалните информации од собранието,седницата се ...

Џафери се премисли и ја откажа утрешната седница

Фокус - 13.08.2017

Откако денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери продолжението на седницата за разрешување на Марко Зврлевски го закажа за утре, по некое време на страницата на Собранието беше објавено дека за утре нема никакви активности.

Расправата за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи утре

24 Вести - 12.08.2017

Претседателот на Собраниеот Талат Џафери го закажа 10-тото продолжение на седницата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски за утре во 11 часот. На реакциите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ дека не се дискутира за други теми во Собранието и ...

Поради годишнината од Рамковниот, Џафери ја презакажа седницата за в понеделник

Мета - 12.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се премисли и расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, која требаше да продолжи утре, ја презакажа за в понеделник.

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува и утре

Р.С.Европа - 12.08.2017

Расправата за разрешување на државниот Јавен обвинител Марко Зврлевски заврши доцна попладнето, а продолжението на седницата претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа за утре. Иако собраниската сала беше речиси полу празна, пратениците од ...

Пратениците ќе работат и во недела

Фокус - 12.08.2017

Седницата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски денеска беше прекината во 18 часот, а нејзиното продолжение Талат Џафери го закажа за утре напладне. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараа утре да одмараат, но со тоа не се согласи ...

Владанка побара собраниската администрација да одмори додека го бранеше Зврлевски

Сакам да кажам - 12.08.2017

Од двајца дискутанти од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за разрешувањето на државниот обвинител Марко Зврлевски произлегоа 60 реплики од 10-те пратенички групи од оваа партија. Спикерот Талат Џафери седницата ја отвори во 12 часот и по шест часа ...

Разрешувањето на Зврлевски од понеделник

Нова ТВ - 13.08.2017

Расправата во Собранието на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи во понеделник. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично седницата ја закажа за денеска, но во меѓувреме ја презакажа расправата за ...

Поради годишнина од Рамковниот, Талат го одложи Зврлевски

Локално - 13.08.2017

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Иако собранискиот спикер Талат Џафери седницата ја презакажа за недела во 11 часот, сепак, дополнително пратениците биле ...

Расправата за разрешувањето на Зврлевски продолжува утре

Фактор - 13.08.2017

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник. Претседателот на Собранието, Талат Џафери прво седницата ја презакажа за денеска во 11 часот, но дополнително пратениците се ...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

ТВ21 - 12.08.2017

Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на седницата го закажа за денеска, ...

Продолжува расправата за разрешување на Зврлевски

24 Вести - 16.08.2017

Собранието ќе го одржи 12-то продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Предлогот за разрешување на Зврлевски е поднесен од Владата поради, како што се наведува во образложението, ...

Денеска продолжува седницата за разрешување на Зврлевски

Сакам да кажам - 12.08.2017

Маратонската седница за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжува во 12 часот. Синоќа таа траеше до околу 22 часот, во тензична атмосфера и со инцидент, поради кој претседателот на Собранието Талат Џафери беше принуден да ја ...

Годишнината од Рамковниот договор го премисли Џафери-седница утре ќе нема

Локално - 12.08.2017

Собранискиот спикер Талат Џафери се премисли-утрешната седница иако закажана,се одложи. Пратениците веќе добиле смс порака дека седницата планирана за утре се презакажува за в понеделник, јави 24 Вести.

Денеска на пладне продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

МКД - 12.08.2017

Собраниската седница за предлогот на Владата да биде разрешен јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжува денеска во 12 часот. Седницата беше прекината вчера по 22 часот, откако претходно во собраниската сала се случуваа истите работи во режија на ...

Поради годишнината од Рамковниот, Џафери ја презакажа седницата за в понеделник

Либертас - 12.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се премисли и расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, која требаше да продолжи утре, ја презакажа за в понеделник.

Нема одмор ни во недела, за Зврлевски ќе се расправа и утре...

Н.Македонија - 12.08.2017

Нема одмор ни во недела, за Зврлевски ќе се расправа и утре Расправата за разрешување на државниот Јавен обвинител Марко Зврлевски заврши доцна попладнето, а продолжението на седницата претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа за утре.

Разрешувањето на Зврлевски продолжува утре

Нова ТВ - 11.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја прекина денешната седница на која се расправаше за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски и закажа нејзино продолжување утре во 12 часот. Денешената седница беше тензична , со чести паузи.

Собранието ја продолжи општата расправа по предлогот за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски

Сител - 11.08.2017

Кој го блокира Собранието и кој ќе биде одговорен за нов можен инцидент? Власта и опозицијата излегоа со меѓусебни обвинувања дека парламентот е пред нова криза и дека се подготвува нов инцидент во собраниската сала на седницата на која се расправа ...

Циркузот наречен Собрание продолжува утре напладне

Фокус - 11.08.2017

Доцна вечерва е прекината собраниската седница за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски по хаотичниот ден во Собранието. Седницата ќе продолжи утре напладне. Денешниот ден беше исполнет со многу паузи кои беа барани од ВМРО-ДПМНЕ, како и ...

Зврлевски не е разрешен, седницата продолжува утре

Фактор - 11.08.2017

Собранискиот претседател Талат Џафери, ја прекина седницата на која се расправаше за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски и закажа нејзино продолжување за утре во 12 часот. Денешната седница помина тензично откако пратеникот од ...

Денеска продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Нова ТВ - 12.08.2017

Собранието денеска напладне треба да одржи продолжение на шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Вчера пратениците расправаа цел ден, до вечерта, а спикерот Талат Џафери во обид да воведе ред ...

Џафери ја закажа седницата за разрешување на Зврлевски за во понеделник

Слободен Печат - 13.08.2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се премисли и расправата за разрешувањето на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски, која требаше да продолжи денес, ја презакажа за в понеделник.

Денеска продолжува собраниската седница за разрешување на Зврлевски

Стандард - 12.08.2017

Собраниската седница за предлогот на Владата да биде разрешен јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжува денеска во 12 часот. Седницата беше прекината вчера по 22 часот, откако пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски му ја извади картицата на ...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

Канал5 - 12.08.2017

Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на седницата го закажа за денеска, ...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

Идивиди - 12.08.2017

Скопје, 13 август 2017 (МИА) - Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на ...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

Стандард - 13.08.2017

Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на седницата го закажа за денеска, ...

Расправата за разрешување на Зврлевски продолжува утре

Либертас - 13.08.2017

Собранието на Република Македонија шестата седница на која се расправа за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски ќе ја продолжи утре. Претседателот на Собранието Талат Џафери првично продолжението на седницата го закажа за денеска, ...