TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдена замена за Теодосиќ – ЦСКА го потпиша Родригез

Екипа - 17.07.2017

ЦСКА Москва остана без Милош Теодосиќ, но рускиот првак експресно најде соодветна замена за својот извонреден плејмејкер носејќи го на негово место Серхио Родригез. Шпанецот ја мина ланската сезона во НБА-лигата како член на Филаделфија, каде во ...

Родригез замена за Теодосиќ

Вечер - 17.07.2017

Рускиот гигант ЦСКА Москва ја најде замената за српскиот кошаркар Милош Теодосиќ, кој неодамна си замина од клубот и се пресели во силната НБА лига, во екипата на ЛА Клиперс Играчот кој ќе го замени Теодосиќ на плејмејкерската позиција е Шпанецот ...

Родригез го замени Теодосиќ во ЦСКА Москва

Стандард - 17.07.2017

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Серхио Родригез се враќа во Европа. 31-годишниот плејмејкер потпиша договор за 2 + 1 години со ЦСКА Москва. Тој стана првиот Шпанец во историјата на клубот.

Чачо Родригес првиот Шпанец што ќе игра во ЦСКА Москва

Слободен Печат - 17.07.2017

Еден од најдобрите европски кошаркари Серхио „Чачо“ Родригес се врати од НБА лигата и го засили тимот на ЦСКА Москва. Родригес со „армејците“ потпиша тригодишен договор. „Голем предизвик е да се игра за вака важен клуб каков што е ЦСКА.

Серхио Родригез се согласи на тригодишен договор со ЦСКА Москва!

Gol.mk - 16.07.2017

Раководните луѓе на ЦСКА Москва замената за штотуку заминатиот Милош Теодосиќ, ја пронајдоа во НБА лигата. Според еден од најпознатите израелски новинари, кој секогаш ги откривал трансферите пред да се реализираат, Дејвид Пик, Шпанецот Серхио ...

ЦСКА експресно најде замена за Теодосиќ, нов „армеец“ е Серхио Родригез

Република - 17.07.2017

ЦСКА Москва остана без Милош Теодосиќ, но рускиот првак експресно најде соодветна замена за својот извонреден плејмејкер носејќи го на негово место Серхио Родригез. Шпанецот ја мина ланската сезона во НБА-лигата како член на Филаделфија, каде во ...

После ТЕО, „армијата" ќе ја води ЧАЧО?

SportMedia - 16.07.2017

Милош Теодосиќ замина во НБА, а Серхио Родригез ќе се врати од таму во Евролигата? Тоа би требало да биде идејата според која се раководи раководството на ЦСКА во овој летен преоден рок. Откако стана јасно дека српскиот плејмејкер ќе си ја проба ...

Серхио Родригез во ЦСКА Москва

Макфакс - 15.07.2017

ЦСКА Москва најде вистинска замена за Милош Теодосиќ кој минатата недела се пресели во ЛА Клиперс. Нов плејмејкер на рускиот првак ќе биде Шпанецот Серхио Родригез, кој ќе потпише тригодишен договор.

Родригез ново плејмејкерско засилување на ЦСКА Москва

Спортски - 16.07.2017

ЦСКА Москва најде вистинска замена за Милош Теодосиќ кој минатата недела се пресели во ЛА Клиперс. Нов плејмејкер на рускиот првак ќе биде Шпанецот Серхио Родригез, кој ќе потпише тригодишен договор.