TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Може ли францускиот вундеркинд да го реши големиот Џиџи: Кога Мбапе се родил, Буфон веќе имал 100 настапи за Парма

Дерби - 21.04.2017

Фудбалот носи интересни бајки, пресметки, спојува различни генерации…а пак денешната ждрепка во Нион за полуфиналето на Лигата на шампионите донесе двомеч меѓу Јувентус и Монако, а тоа воедно значи судир на големиот и докажаниот Џанлуиџи Буфон со ...

Реал-атлетико,монако-јувентус двојки за полуфинале во ЛШ

Телма - 21.04.2017

Ждрепката во Нион ги одреди противниците за полуфиналето двете клупски конкуренции на Уефа.Во елитната Лига на шампиони првото полуфинале ќе донесе реприза од ланскиот меч за титула ,градско дерби на Мадрид во европски рамки,Реал-Атлетико.Можност за ...

Колку полуфиналистите во Лигата на шампионите во просек годишно ги чини еден играч?

Спортклуб - 21.04.2017

Реал, Атлетико, Јувентус и Монако се пласираа меѓу четирите најдобри екипи на Стариот континент, а големото истражување на порталот „Глобал Спортс саларис“ откри колку четирите преостанати клубови во ЛШ годишно во просек трошат на плата по играч.

Колку пари годишно на фудбалери трошат ½-финалистите во ЛШ?

СуперСпорт - 21.04.2017

Ако парите се фактор кој секогаш одлучува, тогаш веднаш би можеле да го прогласиме шампионот на Европа, но затоа што некогаш тоа не е случај, тогаш овие бројки можат само да останат на хартија и не мора да значи дека тоа е пресудно за освојување на ...

Супер ждреб според Такинарди, Недвед предупреди дека треба да се внимава

СуперСпорт - 21.04.2017

Јувентус во полуфиналето во ЛШ ќе игра против Монако. Старата дама ја победи Барселона со вкупен резултат 3:0 во четвртфиналето и е фаворит пред натпреварот против Монако, но од Торино предупредија дека треба да се внимава и свесни се дека ...

Директорот на Монако: Сакаме да го задржиме Мбапе, но…

Спортски - 21.04.2017

18-годишниот Килијан Мбапе е најголемото фудбалско откритие оваа сезона. Фудбалерот на Монако со своите партии едноставно ја излудува целата планета, особено богатите европски клубови. Тинеџерската сензација оваа сезона има постигнато 22 гола и 11 ...

Фудбал: Мадридско дерби во полуфиналето на Лига на Шампиони

Нова ТВ - 21.04.2017

Реал Мадрид против Атлетико Мадрид, Јувентус против Монако – ова се двојките за во полуфиналето на Лигата на Шампионите. Мадридското дерби е реплика на минатогодишното финале во кое Реал го победи Атлетико на пенали.

Одиме да му се одмаздиме на Јувентус

СуперСпорт - 21.04.2017

Монако во полуфиналето во ЛШ ќе игра против Јувентус. Потпретседателот на Монако, Вадим Васиљев порача дека неговиот клуб има на што да се надева во дуелот против Јуве. „Овој тим на Монако нема граници, млада е и не се плаши.

Недвед задоволен, а Такинарди тврди: Супер ждрепка за Јуве, Монако е најслаб

Спортклуб - 21.04.2017

Двајцата покажаа респект кон Монако, но веруваат во својата екипа. Откако неговиот клуб го извлече Монако во полуфиналето од Лигата на шампионите, потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед беше задоволен што го добија објективно најлесниот ...

Ждрепка, ЛЕ: Јунајтед го доби најпосакуваниот противник во полуфиналето

24 Вести - 21.04.2017

По извлечените парови за Лигата на шампионите, се одржа и ждрепката за полуфиналните двојки во второто по квалитет фудбалско натпреварување, Лигата на Европа. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме холандско-француска пресмтка, Ајакс против ...

Монако задоволен од ждрепката: Јувентус е тактички силен, ама …

Дерби - 21.04.2017

Тимот на Монако некако сите го посакуваа во денешната ждрепка за полуфиналето на Лигата на шампионите, но таа чест да игра со него ќе ја има калчолигашот Јувентус. Голем број од луѓето, фудбалските експерти, медиумите, обложувалниците го сметаа ...

Ждрепка, ЛШ: Мадридско дерби во полуфиналето

24 Вести - 21.04.2017

Денеска во Нион се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме шпанска пресметка.

Полуфинале на Лигата на шампионите: Реал ќе го чека Атлетико, а Јувентус оди на гости кај Монако

Хитпортал - 21.04.2017

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го победи тимот на Диего Симеоне во финалињата на Лигата на Шампионите во 2014-тата и ...

Монако како Ајакс во 1995: Единствено од што можат да се плашат е самиот страв

Спортклуб - 21.04.2017

Дали овој тим на Монако би можел да го повтори успехот на онаа златна генерација на Ајакс од сезоната 1994/1995? Франк Рајкард веќе беше на залезот на кариерата, Дани Блинд како најискусен ја носеше капитенската лента, браќата Де Бур со своите 25 ...

Недвед: Монако може да е нагазна „мина“…

Дерби - 21.04.2017

Италијанскиот гигант Јувентус по елиминацијата на Барселона доби многу полесен противник (барем на хартија) во полуфиналето на Лигата на шампионите-тоа е составот на Монако. Многумина сметаат оти тоа е поволна ждрeпка за „бјанконерите“ со оглед на ...

Европа се плаши од него – Овие работи Меси и Роналдо не ги направија на негови години!

СуперСпорт - 21.04.2017

Тоа што го направи оваа сеозна, го направи сигурно еден од најталентираните фудбалери во светот. Руши рекорди, има клаузула, но клубот не сака да го открие износот. Килијан Мбапе ја запали Европа, ги маѓепса навивачите со своите игри, во негови ...

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

24Фудбал - 21.04.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите која донесе шпански двобој, Реал Мадрид против градскиот ривал Атлетико. Познати се полуфиналните двојки во Лигата на шампионите, четирите екипи дознаа која ќе ...

Европа му се воодушевува на Мбапе: Меси и Роналдо не можеа ниту да сонуваат за вакви работи на негови години

Спортклуб - 21.04.2017

Се што направи оваа сезона го направи сигурно најдобриот фудбалер на планетата до 20 години. Сруши еден куп рекорди, а клубот и понатаму не сака да ја открие неговата откупна клаузула. Килијан Мбапе ја запали Европа, ги воодушеви навивачите ширум ...

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

Спортски - 21.04.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го сочинуваат Монако и Јувентус.

„Кралевите“ фаворити за нова титула...

Н.Македонија - 21.04.2017

Покрај двата мадридски клуба Реал и Атлетико, пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, обезбедија Јувентус и Монако, а ждрепката ќе биде извршена денеска напладне во Нион Двата мадридски клуба, Реал и Атлетико, Јувентус и Монако се ...

Извлечени двојките и во Лигата на Европа – На Јунајтед му се отвора патот кон трофејот и ЛШ

Спортклуб - 21.04.2017

Денеска во Нион беа извлечени и паровите за полуфиналето од Лигата на Европа. Екипата на Манчестер Јунајтед, која важи за фаворит за освојување на второто по квалитет натпреварување во Европа, ќе патува во Шпанија каде ќе се соочи со Селта Виго, ...

ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако

Екипа - 21.04.2017

Европскиот клупски првак Реал Мадрид ќе ги одмери силите со градскиот ривал Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите. Минатогодишните финалисти сега ќе се пресметаат во полуфиналната фаза од елитното европско клупско натпреварување.

Одредени двојките во полуфиналето – Спектаклот е во Мадрид!

Спортклуб - 21.04.2017

Денеска, точно на пладне, во Нион се одржа ждрепката за полуфиналето од најелитното клупско фудбалско натпреварување во Европа, но и светот. Од претходно беше познато дека во битка за големото финале во Кардиф ќе се борат екипите на Атлетико Мадрид, ...

Мадридско дерби, Јувентус против Монако

СуперСпорт - 21.04.2017

Денес со почеток од 12:00 часот се одржа ждребот за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите. Јувентус, Реал Мадрид, Монако и Атлетико Мадрид се пласираа во полуфиналето. Реал Мадрид – Атлетико Мадрид Монако – Јувентус Првите натпревари се ...

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите, Реал против Атлетико Мадрид

МКД - 21.04.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, таа донесе шпански двобој помеѓу големите градски ривали од Мадрид. Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите Денеска во Нион беше извршена ...

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

Дерби - 21.04.2017

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид и Монако-Јувентус.

ЛШ: Шпанско дерби во полуфиналето, Јуве преку Монако ќе го бара патот до Кардиф

Gol.mk - 21.04.2017

По драматичните четвртфинални дуели, останаа само четири екипи во борбата за финалето на Лигата на шампионите, кое оваа година ќе се игра во Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат градските ривали од Мадрид, додека Јувентус ќе брка ново финале ...

Реал против Атлетико, Монако - Јувентус

SportMedia - 21.04.2017

Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид ќе играат меѓусебе во полуфиналето на Лигата на шампиони, беше одлучено на ждрепката во Нион. мадридските гиганти минатата сезона играа во финалето, а Реал се радуваше на трофејот.

НЕМА ПОВТОРУВАЊЕ НА ФИНАЛЕТО: Реал против Атлетико во следната рунда од ЛШ

Телеграф - 21.04.2017

Покрај пресметката на клубовите од Мадрид, ќе има и двобој меѓу Монако и Јувентус Еден од ривалите од минатотогодишното финале во Лигата на шампионите, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, ќе игра и во годинешното финале.

Извлечени полуфиналните двојки во ЛШ: Мадридски судир, Монако против Јуве

Нетпрес - 21.04.2017

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, како и на Монако против Јувентус се полуфиналните дуели во фудбалската Лига на шамионите, одреди во петокот жрепката во седиштето на европската фудбалска асоцијација УЕФА во француски Нион.

ЛШ: Реал - Атлетико, Монако - Јувентус

Сител - 21.04.2017

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид.

Мадридско дерби во полуфиналето на Лигата на Шампионите

Стандард - 21.04.2017

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ќе се соочат еден против друг во полуфиналето на Лигата на шампионите. „Белите“ се домаќини во првата средба. Во другиот судир за место во финалето Монако ќе игра против Јувентус, откако Французите ќе го пречекаат ...

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

Макфакс - 21.04.2017

УЕФА во петокот ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓусебе во полуфиналето.

Нема нов финален дуел помеѓу Реал (М) и Атлетико (М)

Вечер - 21.04.2017

Пласман во финалниот дуел, кој ќе биде одигран на 3. јуни во Кардиф, ќе обезбеди и подобриот од полуфиналната пресметка помеѓу италијанскиот калчо гигант Јувентус и францускиот преставник Монако Пред една година беа дел од финалниот натпревар, а за ...

Кога се роди Мбапе, Буфон го запиша својот 108-ми настап

Оff.net - 21.04.2017

Јувентус ќе игра против Монако во полуфиналето од ЛШ, а Буфон ќе го брани голот од Мбапе. Според возраста тоа ќе му дојде како да играат татко против син. Џиџи има 39 години, а Калиан 18. Денот кога се роди малиов, се играше дуелот Емполи - Парма ...

Мадридско дерби во ЛШ, Јуве против Монако

Слободен Печат - 21.04.2017

Денеска во Нион се одржа ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампиони. Ждрепката сакаше во полуфиналето да се сретнат градските ривали од Мадрид, Реал и Атлетико, а второто полуфинале го сочинуваат Монако и Јувентус.

Јуве го доби Монако, Мадрид ќе гори

Оff.net - 21.04.2017

По невообичаено 15 минутно доцнење беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Јувентус имаше среќа, Атлетико Мадрид ич. Полуфиналните двојки: Монако - Јувентус Реал Мадрид - Атлетико Мадрид Првите средби се играат на 2 и 3 мај, ...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

Курир - 21.04.2017

Во Нион точно на пладне беа извлечени полуфиналните двојки од фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид – Атлетико Мадрид Јувентус- ...

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид, Монако-Јувентус во полуфиналето од Лигата на шампиони

Телевизија Нова - 21.04.2017

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид и Монако- Јувентус се полуфиналните двојки, по денешната ждрепка во Нион. Првиот натпревар помеѓу мадридските клубови ќе се одигра на сантиаго бернабе, дуел кој ќе биде реприза на ланското финале од лигата на шампиони.

Буфон стравува од Атлетико Мадрид

Екипа - 20.04.2017

Џанлуиџи Буфон пред извлекувањето на полуфиналните двојки во Лигата на шампиони, се надева дека неговиот Јувентус ќе ги избегне Атлетико Мадрид. По елиминацијата на Барселона, искусниот голман сега стравува од екипи кои главен приоритет им е ...

Хамес Родригез ги направи првите преговори околу својот интересен трансфер

Спортклуб - 20.04.2017

Италијански весник, објави утринава дека челниците на Интер од Милано се состанале со агентот Мендес, и разговарале за потенцијалниот трансфер на Хамес Родригез од Реал и Фабињо од Монако. Сепак, Нероаѕурите нема да дојдат лесно до засилување.

Буфон издвои еден од трите тима кој најмалку го посакува како противник во полуфиналето

Дерби - 20.04.2017

Јувентус и Монако им се приклучија на Реал Мадрид и Атлетико Мадррид во полуфиналето во Лигата на шампионите со своите уверливи претстави против Барселона и Борусија Дортмунд на вчерашните реванш дуели кои се одиграа во најелитното фудбалско ...

Нема тајни за Реал и за Јуве (ВИДЕО)

SportMedia - 20.04.2017

Во очекување на ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите, малку е веројатно дека некој од четирите тима има некоја желба. Посебно тоа се однесува за Јувентус и за Реал Мадрид, затоа што и едните и другите имаат и позитивни и ...

Интер спрема „бомба“ на лето – пристигнува тандем од 100 милиони!

Спортски - 20.04.2017

Интер има големи планови за следната сезона и веќе работи на новите засилувања, а италијанските медиуми тврдат дека на „Џузепе Меаца“ ќе пристигнат неколку големи имиња. Спортскиот директор на „нероаѕурите“, Аусилио синоќа беше на натпреварот помеѓу ...

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

Канал 77 - 21.04.2017

Познати се полуфиналните двојки во Лигата на шампионите, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за пласман до големото финале – јавува 24 фудбал. Реал Мадрид го доби градскиот ривал Атлетико, додека Јувентус ќе игра против Монако.

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

Таратур - 21.04.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го сочинуваат Монако и Јувентус.

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

Точка - 21.04.2017

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид и Монако-Јувентус.

Шпанско дерби во полуфиналето на Лигата на шампионите, Јувентус – Монако е вториот пар

Република - 21.04.2017

По драматичните четвртфинални дуели, останаа само четири екипи во борбата за финалето на Лигата на шампионите, кое оваа година ќе се игра во Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат градските ривали од Мадрид, додека Јувентус ќе брка ново финале ...

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

+инфо - 21.04.2017

Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а реваншот ќе се игра на стадионот на Ателтико. Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите.

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

Кајгана - 21.04.2017

УЕФА ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓу себе во полуфиналето.