TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раката на Панчевски стигна до Гевгелија

Deutsche Welle - 13.10.2017

Претседателката на судот во Гевгелија вчера била повикана веднаш да го напушти семинарот во Струмица за да присуствува на ненајавениот увид, и да одговара на прашања за одобрениот налог за претрес кај судијата Панчевски Само два дена откако судијата ...

Трио фантастикус

Либертас - 13.10.2017

Полека, но сигурно, се чини дека претседателот на Врховниот суд на Македонија, Неговото Правно Првосвештенство Јово Вангеловски, се претвора во главниот заштитник на крупниот криминал во државата.

Панчевски во „Игра на тронови“: Јанева го разобличува, Вангеловски го спасува

Фактор - 13.10.2017

Специјалното јавно обвинителство од една страна, Врховниот суд и Судскиот совет на другата страна. Во случајот со судијата Владимир Панчевски директно се инволвираа првите луѓе на овие институции.

Кој даде налог за претрес кај Панчевски – Вангеловски и судски совет итно во гевгелискиот суд

24 Вести - 12.10.2017

Зошто налогот за претрес на кабинетот и домот на екс претседателот на скопска единица, Владимир Панчевски, доаѓа од гевгелискиот суд, а не од Кривичен? И дали истиот е законски? Ова е најверојатно причината заради која претседателот на Врховен, Јово ...

Вангеловски и Караџовски отидоа во Гевгелискиот суд да го спасат Панчевски од Катица

Сакам да кажам - 12.10.2017

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски претпладнево дојдоа во контрола на Основниот суд Гевгелија, каде работи судијката која ги потпиша налозите за претрес во канцеларијата и во домот на ...

Караџовски и Вангеловски во гевгелискиот суд, го проверуваат налогот за претрес на Панчевски

Алфа - 12.10.2017

Зошто гевгелиската судијка Злата Попова ја потпишала наредбата за претрес на канцеларијата и домот на поранешниот претседател на Кривичен суд – Панчевски, денеска во Гевгелија проверуваат претседателите на Врховен суд и на Судски совет.

Панчевски барал убвид во гевгелискиот суд, Вангеловски и Караџовски го извршуваат

Телма - 12.10.2017

Гевгелискиот суд на мета на Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски. Цел ден со уште неколкумина членови на Советот се во контрола во Гевгелија, по само една недела откако претседателката ...

Вангеловски: Контролата во гевгелискиот Суд е вообичаена, не е откриено ништо невообичаено

Либертас - 12.10.2017

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, кој денеска беше во ненајавена посета на гевгелискиот Суд за СУДСТВО.МК изјави дека станува збор за вообичаена контрола, при што не било откриено ништо невообичаено.

Вангеловски во Гевгелија: Кој ја потпишал наредбата за претрес на Панчевски?

МКД - 12.10.2017

Претседателката на гевгелискиот суд денеска била изненадена од ненадејната посета на претседателот на Врховниот суд и на претседателот на Судскиот совет. Јово Вангеловски и Зоран Караџоски од Злата Попова бараат да им каже кој и зошто ја потпишал ...

Вангеловски и Караџовски ќе го спасуваат Панчевски од СЈО

Алсат-М - 12.10.2017

Претседателот на Врховен, Јово Вангеловски и претседателот на Судкиот совет, Зоран Караџовски се во инспекција во гевгелискот суд. Посетата следува откако овој суд даде наредба СЈО да го претресе домот на екс шефот на Кривичниот суд, Владимир ...

ОБНОВЕНО: Вангеловски упаднал во гевгелискиот суд барајќи одговор за налогот за претрес на Панчевски

Сведок - 12.10.2017

Фото: Судиите на Основен суд Гевгелија Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски претпладнево упаднал ненајавено во гевгелискиот суд барајќи одговор од претседателката на судот Злата Попова зошто ја потпишала наредбата за претрес на Владимир ...

Вангеловски и Караџовски во гевгелискиот суд, испитуваат како е даден налогот за претрес кај Панчевски

Фокус - 12.10.2017

Судскиот совет денеска изврши контрола во гевгелискиот суд, односно ја преиспитувале одлуката на судија од овој суд кој и даде налог за претрес на Катица Јанева за канцеларијата и домот на судијата Владимир Панчевски.

Судскиот совет го испитуваше издавањето на налогот за претрес за Панчевски...

Н.Македонија - 12.10.2017

Судскиот совет го испитуваше издавањето на налогот за претрес за Панчевски Судскиот совет ја преиспитуваше одлуката за давање налог на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за претрес на канцеларијата и домот на судијата Владимир Панчевски, ...

Вангеловски и Судски совет вршат увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

24 Вести - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат налогот кој судијата го одобри за претрес кај поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски, дознава тв 24 од ...

Раката на Панчевски стигна до Гевгелија

Либертас - 13.10.2017

Претседателката на судот во Гевгелија вчера била повикана веднаш да го напушти семинарот во Струмица за да присуствува на ненајавениот увид, и да одговара на прашања за одобрениот налог за претрес кај судијата Панчевски, пишува Дојче веле .

Јово Вангеловски ја испитува наредбата за претрес на СЈО во домот на Панчевски

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски, заедно со членови од Судскиот совет, денеска, неофицијално, отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот суд. Тоа следуваше бидејќи поранешниот претседател на кривичниот суд, судијата Владимир ...

Ванѓеловски и Караџовски итно во гевгелискиот суд, кој даде налог за претрес за Панчевски

Телма - 12.10.2017

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судски совет Зоран Караџовски се во контрола на судот во Гевгелија. Нивната ненајавена посета е поради судскиот налог издаден за СЈО а за претрес на канцеларијата и домот на ...

Јово Вангеловски во гевгелискиот Суд испитува кој ѝ дал судски налог на Катица Јанева

Либертас - 12.10.2017

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, заедно со членови од Судскиот совет денес отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот Суд, дознава СУДСТВО.МК од судски извори. Како што дознава порталот од неофицијални, но сигурни извори, ...

Панчевски барал увид во гевгелискиот суд, Вангеловски и Караџовски го извршуваат

Локално - 12.10.2017

Гевгелискиот суд на мета на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски. Цел ден со уште неколкумина членови на Советот се во контрола во Гевгелија, по само една недела откако претседателката ...

Вангеловски и Караџовски ќе го спасуваат Панчевски од СЈО

Локално - 12.10.2017

Претседателот на Врховен, Јово Вангеловски и претседателот на Судкиот совет, Зоран Караџовски се во инспекција во гевгелискот суд. Посетата следува откако овој суд даде наредба СЈО да го претресе домот на екс шефот на Кривичниот суд, Владимир ...

Рибарев на отчет во Судски совет за претресот кај Панчевски

24 Вести - 11.10.2017

Привремениот претседател на Кривичен суд Стојанче Рибарев давал отчет во Судскиот совет за претресот кај Владимир Панчевски, дознава тв 24 вести. Судијата Рибарев бил повикан во советот како директен сведок кој присуствувал на претресот во кабинетот ...

Вангеловски врши увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

Бриф - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет, вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат налогот на судијата кој го одобри претресот кај поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски.

Раката на Панчевски стигна до Гевгелија

10без10 - 13.10.2017

Претседателката на судот во Гевгелија вчера била повикана веднаш да го напушти семинарот во Струмица за да присуствува на ненајавениот увид, и да одговара на прашања за одобрениот налог за претрес кај судијата Панчевски - објавува Дојче Веле Само ...

Јово Вангеловски ја испитува наредбата за претрес на СЈО за Панчевски

Точка - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски заедно со членови од Судскиот совет, денеска, неофицијално, отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот суд. Тоа следи откако поранешниот претседател на кривичниот суд, судијата Владимир Панчевски, ...

Јово Вангеловски во гевгелискиот Суд испитува кој ѝ дал судски налог на Катица Јанева

Поглед - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски, заедно со други членови на Судскиот совет, денес извршиле ненајавена контрола во гевгелискиот Суд, дознава порталот СУДСТВО.МК . Како што дознава порталот од неофицијални, но сигурни извори, мисијата ...

Вангеловски се „распрашува“ за случајот на Панчевски

Фактор - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат налогот кој судијата го одобри за претрес кај поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски, дознава ТВ 24 .

Раката на Панчевски стигна до Гевгелија

Локално - 13.10.2017

Претседателката на судот во Гевгелија вчера била повикана веднаш да го напушти семинарот во Струмица за да присуствува на ненајавениот увид, и да одговара на прашања за одобрениот налог за претрес кај судијата Панчевски, пишува DW.

Јово Вангеловски ја испитува наредбата за претрес на СЈО во домот на Панчевски

Sky - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски, заедно со членови од Судскиот совет, денеска, неофицијално, отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот суд. Тоа следуваше бидејќи поранешниот претседател на кривичниот суд, судијата Владимир ...

Јово Вангеловски ја испитува наредбата за претрес на СЈО за Панчевски

Правдико - 12.10.2017

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски заедно со членови од Судскиот совет, денеска, неофицијално, отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот суд. Тоа следи откако поранешниот претседател на кривичниот суд, судијата Владимир Панчевски, ...