TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Срцев удар на тренинг – почина Уго Ехиогу

Екипа - 21.04.2017

Поранешниот фудбалер на Астон вила и репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу во утринските часови почина откако вчера колабираше поради срцев удар за време на тренингот на резервниот тим на Тотенхем.

Не издржа: Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Дерби - 21.04.2017

Поранешниот англиски репрезентативец, Уго Ехиогу почина рано утрово од срцев удар кој го доби претходниот ден на тренингот на младиот тим на Тотенхем. Некогашната ѕвезда на Астон Вила, Мидлзброу и Ренџерс колабираше на теренот претходниот ден и итно ...

КОЛАБИРА НА ТРЕНИНГ: Уго Ехиогу почина во болница

Телеграф - 21.04.2017

Тренерот на тимот на Тотенхем до 23 години доживеа срцев удар за време на тренинг Поранешниот репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу, почина во болница еден ден откако доживеа срцев удар за време на тренинг со екипата до 23 години на Тотенхем.

Почина Уго Ехиогу

Макфакс - 21.04.2017

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт. Ехиогу во четвртокот колабирал на тренингот на младиот тим на Тотенхем, веднаш бил хоспитализиран, но лекарите не ...

Тажна вест: Почина познат фудбалер, доживеа инфаркт на терен

Сител - 21.04.2017

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Англија Уго Ехиогу почина во болница ден откако доживеа срцев удар, објави денеска Тотенхем, клубот во кој го тренираше младинскиот тим. Ехиогу вчера колабираше на стадионот Вајт Лејн во текот на тренинг, по ...

Почина поранешен репрезентативец на Англија

Позитив.мк - 21.04.2017

Поранешниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу, почина на возраст од 44 години. Тој вчера во тренинг центарот во Тотенхем, за време на тренингот на играчите до 23 години му се слошило. Брзо бил пренесен во најблиската болница во Лондон, но за жал ...

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

Вечер - 21.04.2017

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до 23 години Англија утрово се разбуди во голем шок откако со брзина на светлината се прошири веста за сметта на поранешниот ...

Англичаните жалат, почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

Република - 21.04.2017

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Локално - 21.04.2017

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим. Ехиогу колабираше вчера на „Вајт Харт Лејн“ за време на тренингот по што беше ...

Тага во Англија: Почина поранешен репрезентативец после инфаркт на тренинг!

Спортски - 21.04.2017

Поранешниот англиски репрезентативец, Уго Ехиогу почина рано утрово од срцев удар кој го доби претходниот ден на тренингот на младиот тим на Тотенхем. Некогашната ѕвезда на Астон Вила, Мидлзброу и Ренџерс колабираше на теренот претходниот ден и итно ...

Почина Уго Ехиогу

Точка - 21.04.2017

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт. Ехиогу во четвртокот колабирал на тренингот на младиот тим на Тотенхем, веднаш бил хоспитализиран, но лекарите не ...

Солзи на стадион: Почина познат фудбалер, доживеа инфаркт на терен!

Exclusive.mk - 21.04.2017

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Англија Уго Ехиогу почина во болница ден откако доживеа срцев удар, објави денеска Тотенхем, клубот во кој го тренираше младинскиот тим. Ехиогу вчера колабираше на стадионот Вајт Лејн во текот на тренинг, по ...

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

А1 On - 21.04.2017

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим. Ехиогу колабираше вчера на „Вајт Харт Лејн“ за време на тренингот по што беше ...

Тага во Англија: Почина поранешен репрезентативец, доби инфаркт на тренинг!

Таратур - 21.04.2017

Поранешниот англиски репрезентативец, Уго Ехиогу почина рано утрово од срцев удар кој го доби претходниот ден на тренингот на младиот тим на Тотенхем. Некогашната ѕвезда на Астон Вила, Мидлзброу и Ренџерс колабираше на теренот претходниот ден и итно ...

Почина англиски репрезентативец

Сител - 21.04.2017

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт. Ехиогу во четвртокот колабирал на тренингот на младиот тим на Тотенхем, веднаш бил хоспитализиран, но лекарите не ...

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

+инфо - 21.04.2017

Поранешниот играч на ВБА, Астон Вила, Мидлзборо, Лидс, Ренџерс и Шефилд почина во 44-та година. Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу Лондон, 21 април 2017 (МИА) - Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во ...

Светот и фановите во тага: Почина англиски репрезентативец

Exclusive.mk - 21.04.2017

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт. Ехиогу во четвртокот колабирал на тренингот на младиот тим на Тотенхем, веднаш бил хоспитализиран, но лекарите не ...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот репрезентативец

Press24 - 21.04.2017

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим. Ехиогу колабираше вчера на „Вајт Харт Лејн“ за време на тренингот по што беше ...

Почина познат фудбалер, доживеа инфаркт на терен

МК News - 21.04.2017

Ехиогу вчера колабираше на стадионот Вајт Лејн во текот на тренинг, по што итно е префрлен во болница во Лондон, но лекарите не успеаја да му го спасат животот. Некогашниот фудбалер на ВБА, Астон Вила, Мидлсборо, Лидс, Ренџерс и Шефилд, почина во 44.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Телевизија Нова - 21.04.2017

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим. Ехиогу колабираше вчера на „Вајт Харт Лејн“ за време на тренингот по што беше ...

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Канал 77 - 21.04.2017

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар – соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим. Ехиогу колабираше вчера на „Вајт Харт Лејн“ за време на тренингот по што ...