TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 божиќни села кои треба да ги посетите ако верувате во бајки

Кафе пауза - 10.11.2017

Како мали, а можеби и сега, сигурно сте ги гледале познатите божиќни филмови и сте уживале во нивната атмосфера. Но, што ако можете да ги посетите таквите места во вистинскиот живот? Овие божиќни пазари се едни од најубавите и највеселите во светот.

Новогодишната елка во Галерија Лафајет, Париз за 2017-та е од балони со облик на колачи (фото)

Црнобело - 10.11.2017

Галерија Лафајет во Париз апсолутно ја надминува конкуренцијата со својот раскош и со уште една традиција – спектакуларните, различни, новогодишни елки секоја година. Досега новогодишните елки во центарот на Лафајет биле комплетно снежни, обложени ...

Њујорк се спрема за Божиќ: Елка од Пенсилванија висока 23 метри

Newsroom - 10.11.2017

Работници во Пенсилванија имаат задача да исечат обрана елка, која ќе биде накитена во Њујорк за време на божиќните празници. Божиќната елка висока 23 метри, која ќе стои пред центарот „Рокфелер“ треба во сабота со приколка да биде донесена во ...

Њујорк се подготвува за празниците: Центарот на градот ќе го краси 23-метарска елка (видео)

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Работниците во Пенсилванија денеска ќе исечат елка изберена да биде уркасена во Њујорк за време на божиќните празници. Божиќната елка е висока 23 метри, а изберена е да се најде оваа година пред центарот „Рокфелер“.

Њујорк започна со подготовките за Божиќните празници, елка висока 23 метри ќе го краси центарот на градот!

Точка - 09.11.2017

Божиќното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најукатните. Директно од Пенсилванија ќе пристигне елката која ќе биде украсена по повод Новогодишните и Божиќните празници. Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред "Рокфелер", ...

Познати божиќни пазари кои треба да ги посетите

Либертас - 11.11.2017

Како мали, а можеби и сега, сигурно сте ги гледале познатите божиќни филмови и сте уживале во нивната атмосфера. Но, што ако можете да ги посетите таквите места во вистинскиот живот? Овие божиќни пазари се едни од најубавите и највеселите во светот.

ВИДЕО: Прекрасна и необична новогодишна елка во Париз од балони во форма на колачиња

Шеталиште - 10.11.2017

Галерија Лафајет во Париз апсолутно ја надминува конкуренцијата со својот раскош и со уште една традиција – спектакуларните, различни, новогодишни елки секоја година. Досега новогодишните елки во центарот на Лафајет биле комплетно снежни, обложени ...

Њујорк се припрема за Божиќ со елка од 23 метри (видео)

Press24 - 10.11.2017

Работниците во Пенсилванија денеска ќе исечат елка изберена да биде уркасена во Њујорк за време на божиќните празници. Божиќната елка е висока 23 метри, а изберена е да се најде оваа година пред центарот „Рокфелер“.

Празници се ближат: Висока елка од 23 метри ќе го краси центарот на Њујорк

Република - 09.11.2017

Божиќното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најункатните. Директно од Пенсилванија ќе пристигне елката која ќе биде украсена по повод Новогодишните и Божиќните празници. Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред ...

(ВИДЕО) Прекрасна и необична новогодишна елка во Париз од балони во форма на колачиња

Скопје24 - 11.11.2017

Галерија Лафајет во Париз апсолутно ја надминува конкуренцијата со својот раскош и со уште една традиција – спектакуларните, различни, новогодишни елки секоја година. Досега новогодишните елки во центарот на Лафајет биле комплетно снежни, обложени ...

Њујорк се припрема за Божиќ со елка од 23 метри

Пулс24 - 10.11.2017

Работниците во Пенсилванија денеска ќе исечат елка изберена да биде украсена во Њујорк за време на божиќните празници. Божиќната елка е висока 23 метри, а изберена е да се најде оваа година пред центарот „Рокфелер“.

ВИДЕО: Њујорк започна со подготовките за Божиќните празници

Вечер - 10.11.2017

Божиќното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најукатните. Директно од Пенсилванија ќе пристигне елката која ќе биде украсена по повод Новогодишните и Божиќните празници. Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред "Рокфелер", ...

Њујорк се подготвува за Божиќ со елка од 23 метри украсена со 50 илјади светилки и сваровски ѕвезда на врвот

Курир - 10.11.2017

Божиќната елка која е висока 23 метри во сабота ќе пристигне во Њујорк и ќе се најде пред центарот „Рокфелер“. Елката е широка 15 метри и ќе ја красат над 50.000 светилки, додека на врвот ќе има „Сваровски“ ѕвезда.

Њујорк започна со подготовките за Божиќните празници

Пулс24 - 10.11.2017

Божиќното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најукатните. Директно од Пенсилванија ќе пристигне елката која ќе биде украсена по повод Новогодишните и Божиќните празници. Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред "Рокфелер", ...

(ВИДЕО) „Сваровски“ ѕвезда на елката во Њујорк

Репортер - 10.11.2017

Божикното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најукатните. Директно од Пенсилванија во сабота пак ќе пристигне елката која ќе биде украсена за Новогодишните и Божиќните празници. Елката е широка 15 метри и ќе биде украсена со повеќе од ...