TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Бекам доаѓа во Јунајтед!

СуперСпорт - 06.10.2017

Сите знаеме кој беше Дејвид Бекам и дека сите имаа страв кога на шут се местеше токму тој. Медиумите веќе му најдоа и наследник на овој фудбалер. Играч кој игра во Валенсија и е на прагот од Манчестер Јунајтед.

Втора генерација Невил во Манчестер јунајтед?

Макфакс - 06.10.2017

Манчестер јунајтед е подготвен да потпише професионален договор со синот на својот поранешен играч Фил Невил, Харви, кој игра во тимот на Валенсија. 14-годишниот Харви Невил шпанските медиуми го споредуваат со уште еден легендарен фудбалер на ...

Династијата продолжува: Втора генерација Невил на „Олд Трафорд“

Спортски - 06.10.2017

Манчестер Јунајтед е подготвен да потпише професионален договор со синот на својот поранешен играч Фил Невил, Харви, кој моментално игра во Валенсија. 14-годишниот Харви Невил шпанските медиуми го споредуваат со уште еден легендарен фудбалер на ...