TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Нова ТВ - 20.03.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира Бакланс, пред утрешната посета на ...

Ова е планот на Заев за денес- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Курир - 20.03.2017

СДСМ и Зоран Заев за денес подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од командантите на ОНА.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

А1 On - 20.03.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност.

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Курир - 20.03.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера да одат спротивно на интересите на жителите ...

Заев: Груевски не може да биде решение за кризата, да се подготвува за опозиција (ВИДЕО)

Стандард - 20.03.2017

„Не може да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други невини луѓе, кој е осомничен за финансиски криминал, најголем во поновата ...

Заев: Време е ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција (ВИДЕО)

+инфо - 20.03.2017

Не може да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, да биде решение за кризата, рече Заев. Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Курир - 20.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Република - 20.03.2017

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре попладне, дознава „Република“. Подмолниот план на СДСМ се состои во тоа на утрешната седница ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Курир - 20.03.2017

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Press24 - 20.03.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера да одат спротивно на интересите на жителите ...

Манчевски: Државата не е во опасност, Груевски не сака смена на власта

Нова ТВ - 19.03.2017

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, вели Македонија не е во никаква опасност туку тоа се измислици на ВМРО-ДПМНЕ кои не сакаат да има промена на власта. – За нас Тиранска платформа не постои, не постои повеќе ни програма на СДСМ, постои ...

Партиски препукувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С.Европа - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда да му даде поддршка на Зоран Заев да формира влада, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа, соопшти ВМРО-ДПМНЕ додавајќи, како што велат, ако толку ја почитува Заев да излезе на избори со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема да дозвили здравството да биде киднапирано од еден криминален клан

А1 On - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Јагода Шахпаска и соопштението на СДСМ тема здравство. „СДСМ ќе стори се само за да ја дефокусира јавноста од нивната антидржавна политика и прифаќањето на тиранската платформа ...

Светските сили во битка за Македонија: позадината на големата политичка криза на Балканот

Вечер - 19.03.2017

За Москва, Македонија игра клучна улога во контролирањето на јужниот плински коридор, Турски поток. Доколку Зоран Заев, американскиот фаворит, дојде на власт, тоа сериозно би ги поматило руските планови.

СДСМ: Груевски го знае ставот на СДСМ, секој кој работел криминогено ќе одговара

А1 On - 19.03.2017

Од СДСМ писмено реагираа на прес конференцијата на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кој постои сомнеж дека е дел од какви било криминални актвности.

ТВ Нова емитува тоа што Заев не сака да види

Курир - 19.03.2017

Единствениот грев на ТВ Нова и на нејзиниот сопственик е тоа што не се на страната на Заев. Единствениот грев на оваа телевизија е што со својата професионалност и објективност во извршувањето на новинарските обврски ги разгоре зависта и омразата во ...

Манчевски: На Хан нема што да му кажеме, а што тој веќе не го знае

Мета - 19.03.2017

Консултациите помеѓу СДСМ и партии кои што ги дадоа своите потписи за мандатар на новата да биде Зоран Заев се сеуште во тек, и утре, а најдоцна до вторник треба да биде познато кој ќе биде предлогот за нов претседател на Собранието, вели ...

Груевски: Заев не отстапува, зошто е длабоко заглавен во криминал

Стандард - 19.03.2017

„Причината зошто Заев не отстапува е зошто тој е длабоко заглавен во криминал. На пример случајот „Поткуп“ каде е фатен жив како бара мито. Случајот „Цареви кули“, па случајот „Пуч“ и тој на овој начин сака да формирта влада по секоја цена.

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со ...

Курир - 19.03.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да се спроведе оваа агенда, да се направат неколку ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Курир - 19.03.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски: Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи

Вечер - 19.03.2017

Ние на Хан ќе понудиме да ја осуди платформата од Тирана, да осуди мешање на друга држава во Македонија. Принципот на коалицирање со победникот кај македонците секогаш да коалицира со победникот кај алабанците треба да се почитува,тоа ЕУ ни го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се блиски и соработуваат со лица од подземјето

Мета - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини СДСМ и неговиот лидер Зоран Заев дека се блиски и соработуваат со лица од криминалното подземје, а во врска со последната полициска акција , спороведена вчера против лица од Прилеп, Битола и Арачиново.

Груевски: Заев не остапува од тиранската платформа бидејќи е заглавен во криминал и сака вака да се извлече од ...

Курир - 19.03.2017

Причината зошто Зоран Заев не отстапува е многу јасна. Тој е длабоко заглавен во криминал со конкретни случаи, на пример случајот „Поткуп“. Тој е фатен жив како бара мито и како кажува дека на сите им барал мито, тука е и случајот „Цареви кули“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уште еден доказ како работи криминогеното раководство на СДСМ

Канал5 - 19.03.2017

Јавноста вчера беше сведок дека уште еден лик од подземјето, близок пријател на аболицираниот криминалец Зоран Заев, бил инволвиран во нелегална трговија со дрога. Ова не е прв случај најблиските соработници на Заев да бидат фатени за криминалот што ...

Груевски: Заев е заглавен во криминал

Вечер - 19.03.2017

Гостин на дневникот на Канал 5 е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Причината зошто Заев не отстапува е зошто тој е длабоко заглавен во криминал. На пример случајот поткуп каде е фатен жив како бара мито.

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

Локално - 19.03.2017

Аболицираниот Зоран Заев и криминогеното раководство на СДСМ ниту еднаш не ги осудија овие изјави на Села и Дода, молчеа и сеуште молчат, се вели меѓудригото во соопштението на ВМРО ДПМНЕ Исто како што не ги осудија и изјавите на Трифун Костовски ...

Манчевски: До вторник ќе се знае името на претседателот на Собранието (Видео)

Слободен Печат - 19.03.2017

Консултациите помeѓу партиите кои му дадоа мандат на лидерот на СДСМ, Зоран Заев се во тек за избор на претседател на Собранието, изјави потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски вчера во вестите на телевизија 24.

(ВИДЕО) Манчевски: Македонија не е во опасност, наскоро претседател на Собрание и влада

еМагазин - 19.03.2017

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски во вестите на ТВ 24 рече дека консултациите помeѓу партиите кои му дадоа мандат на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за избор на претседател на Собранието се во тек и дека има повеќе комбинации за избор на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското здравство меѓу најдобрите во регионот и Европа

Телевизија Нова - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешната прес-конференција на Јагода Шахпаска од СДСМ наведува дека во времето на СДСМ немало никакви инвестиции во здравството, додека ВМРО-ДПМНЕ има спроведено реформи со кои здравството е меѓу најдобрите во ...

(ВИДЕО) Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Бриф - 20.03.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира Бакланс, пред утрешната посета на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Макфакс - 20.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани ...

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Телевизија Нова - 20.03.2017

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре напладне, дознава „Република“. Подмолниот план на СДСМ се состои во тоа на утрешната седница ...

СДСМ утре подготвува нова измама на народот!

Нетпрес - 20.03.2017

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од командантите на ОНА.

Данев: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев

Стандард - 20.03.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана.Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност“, соопшти денеска Драган ...

Данев: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Мета - 20.03.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Пулс24 - 20.03.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера да одат спротивно на интересите на жителите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема да дозвили здравството да биде киднапирано од еден криминален клан

Локално - 19.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Јагода Шахпаска и соопштението на СДСМ тема здравство. „СДСМ ќе стори се само за да ја дефокусира јавноста од нивната антидржавна политика и прифаќањето на тиранската платформа ...

СДСМ: Секој кој работел криминогено ќе одговара!

Канал5 - 19.03.2017

Во врска со случајот за кој зборуваше соработникот на Груевски, Орце Ѓоргиевси, на прес конфернцијата денеска, ставот на СДСМ е јасен. Груевски и соработниците имаат потреба несовесно да наоѓаат поврзаност каде што не постои - реагираат од СДСМ.

СДСМ: Груевски и соработниците бараат поврзаност и таму каде што не постои

Мета - 19.03.2017

Проблемот на Никола Груевски и неговите соработници е што тие се препознаваат во секој за кого постои сомнеж дека е дел од какви било криминални активности, па затоа Груевски и соработниците имаат потреба да наоѓаат поврзаност и таму каде што не ...

ТВ Нова емитува тоа што Заев не сака да види

Пулс24 - 19.03.2017

Единствениот грев на ТВ Нова и на нејзиниот сопственик е тоа што не се на страната на Заев. Единствениот грев на оваа телевизија е што со својата професионалност и објективност во извршувањето на новинарските обврски ги разгоре зависта и омразата во ...

Манчевски: Најдоцна до вторник треба да биде познато кој ќе биде предлогот за нов претседател на Собранието

Либертас - 19.03.2017

Консултациите помеѓу СДСМ и партии кои што ги дадоа своите потписи за мандатар на новата да биде Зоран Заев се сеуште во тек, и утре, а најдоцна до вторник треба да биде познато кој ќе биде предлогот за нов претседател на Собранието, вели ...

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со ...

Телевизија Нова - 19.03.2017

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да се спроведе оваа агенда, да се направат неколку ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Телевизија Нова - 19.03.2017

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Република - 19.03.2017

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно говорат за ризиците во кои влегува Mакедонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Постои страв од соочување со правдата кај Заев, затоа без приговор ја прифаќа платформата

А1 On - 19.03.2017

„Секојдневно сме сведоци на нови и нови докази кои укажуваат на инволвираност во нелегални активности на криминогеното раководство на СДСМ. Јавноста вчера беше сведок дека уште еден лик од подземјето, близок пријател на аболицираниот криминалец ...

Груевски: Заев не се откажува од Тиранската платформа за да се извлече од криминалот во кој е заглавен

Република - 19.03.2017

Причината зошто Зоран Заев не отстапува и нема да отстапи е многу јасна. Тој е длабоко заглавен во криминал со конкретни случаи, на пример случајот „Поткуп“. Тој е фатен жив како бара мито и како кажува дека на сите им барал мито, тука е и случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското здравство меѓу најдобрите во регионот и Европа

Сител - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешната прес-конференција на Јагода Шахпаска од СДСМ наведува дека во времето на СДСМ немало никакви инвестиции во здравството, додека ВМРО-ДПМНЕ има спроведено реформи со кои здравството е меѓу најдобрите во ...

(ВИДЕО) Заев: Место за Груевски во владата нема! Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Либертас - 20.03.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција.

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села, само да седне на премиерското место

Репортер - 20.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.