TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова мајсторија од слободен удар на Барди, голманот на Елче не мрдна (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Енис Барди постигна уште еден прекрасен гол за Леванте на подготовките за новата сезона, Македонецот ја затресе и мрежата на Елче Енис Барди на шпанската фудбалска јавност уште еднаш и презентираше каков мајстор е за слободни удари.

ВИДЕО: Барди не знае за доста, уште еден одличен гол за Леванте

СуперСпорт - 12.08.2017

Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди продолжува со фантастичните настапи во дресот на Леванте. Барди уште еднаш погоди за својот нов тим, овој пат на пријателскиот натпревар против тимот на Елче.

Барди со ремек-дело го поздрави и Елче, шпанските коментатори воодушевени од Македонецот (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Енис Барди прераснува во голема ѕвезда во својот нов клуб, а дека секое присуство на македонскиот репрезентативец во тимот на Леванте не минува незабележително добивме потврда и оваа вечер.

Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол…! (ВИДЕО)

Екипа - 12.08.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со феноменалните свои игра во предсезоната во шпанската Примера, зачинувајќи го со нов погодок и пријателскиот натпревар на Леванте против Елче. Леванте славеше со 0-2 против Елче, а Барди во 70.

ВИДЕО: За Барди слободен удар е како пенал - нов нестварен гол на Македонецот!

Gol.mk - 12.08.2017

Енис Барди е фудбалерот во мода во шпанскиот фудбал и со нетрпение го очекуваме следниот викенд и почетокот на Примера. Македонецот постигна трет гол во подготвителниот период, откако пак од слободен удар погоди во победата на Леванте на гостувањето ...

Слободен удар за Барди е како пенал, Енис пак постигна еврогол (Видео)

SportMedia - 12.08.2017

Енис Барди игра извонредно за Леванте, а вечерва пак постигна гол од слободен удар. Против Елче на пријателски меч, македонскиот репрезентативец како од шега погоди од слободен удар, а противничкиот голман не се ни обиде да брани.

Ова не го можат ни Роналдо ни Меси: Три од три од слободен удар на Барди (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Енис Барди продолжува да воодушевува во дресот на Леванте. Македонскиот репрезентативец вечерва го постигна третиот гол во подготвителниот период и тоа трет од слободен удар. Леванте вечерва игра контролен натпревар на гости кај Елче, кој од прва ...

Барди како од шега постигнува голови од слободен удар! (Видео)

Слободен Печат - 12.08.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди блеска во подготвителниот период за својата екипа Леванте. Барди во победата од 2-0 над Елче го постигна својот трет погодок откако се пресели во шпанскиот тим. Во 70.

Барди не запира, ново ремек дело од слободен удар против Елче (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Елче е новата жртва на Енис Барди, голманот само со поглед ја испрати топката во својата мрежа по новото ремек дело на Македонецот од слободен удар Енис Барди на шпанската фудбалска јавност уште еднаш и презентираше каков мајстор е за слободни удари.

(Видео) Барди со ново ремек-дело од слободен удар за Леванте

Спортклуб - 12.08.2017

Елче е новата жртва на македонскиот репрезентативец Енис Барди. Голманот на противничката екипа беше немоќен и само со поглед ја испрати топката во својата мрежа по новото ремек дело на Македонецот од слободен удар.