TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Граѓаните до Жерновски: Дебармализацијата мора да запре!

Нетпрес - 21.04.2017

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, предизвикува голем револт кај граѓаните, поради неговото игнорирање на нивните континуирани барања за стопирање на градежна експанзија во населбата Дебар Маало.

„Центар сака да дише“: Жерновски продолжува да го уништува срцето на Центар

Курир - 21.04.2017

Граѓаните на Центар продолжуваат да го искажуваат својот револт кон градоначалникот Андреј Жерновски. Тој иако вети дека во Центар повеќе нема да се гради, продолжува да го уништува срцето на Центар, пишува во Фејсбук статусот на „Центар сака да ...

Жерновски прозван: Ветивте дека веќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар

Република - 21.04.2017

– За само неколку месеци издадени 10-тина одобренија за градби низ Дебар маало. Ветивте дека повеќе нема да се гради, а продолживте да го уништувате срцето на Центар, пишуваат од граѓанската иницијативе Центар сака да дише на својот Фејсбук профил.

(ФОТО) Градоначалниче Жерновски, која е твојата омилена дупка?

Вистина.мк - 21.04.2017

Скопје – метропола. Центарот на градот – мета на туристите. Има и своја општина и свој градоначалник. И секако илјада причини за само едно прашање: Работи ли тој човек, нешто? Добро, направи две „Боемски улички“.

Граѓаните до Жерновски: Дебармализацијата мора да запре!

Точка - 21.04.2017

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, предизвикува голем револт кај граѓаните, поради неговото игнорирање на нивните континуирани барања за стопирање на градежна експанзија во населбата Дебар Маало.

Жерновски продолжува да го уништува срцето на Центар

Пулс24 - 21.04.2017

Граѓаните на Центар продолжуваат да го искажуваат својот револт кон градоначалникот Андреј Жерновски. Тој иако вети дека во Центар повеќе нема да се гради, продолжува да го уништува срцето на Центар, пишува во Фејсбук статусот на „Центар сака да ...

Дупките на Жерновски пополнети со цвеќиња од „Центар сака да дише“

Фактор - 20.04.2017

Од граѓанската иницијатива „Центар сака да дише“ на градоначалникот Жерновски му „подарија“ цвеќиња со кои сакаат да го потсетат дека треба нешто и да сработи во неговиот мандат. Тие поставија цвеќиња на голем број на дупки низ улиците на општина ...

ФОТО: Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Курир - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.

Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Макфакс - 20.04.2017

Од граѓанската иницијатива „Центар сака да дише“ на градоначалникот Жерновски му „подарија“ цвеќиња со кои сакаат да го потсетат дека треба нешто и да сработи во својот мандат. Тие поставија цвеќиња на голем број дупки низ улиците на општина Центар.

Центарци со цвеќиња го потсетија Жерновски „да сработи нешто“ (ФОТО)

Нетпрес - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.

Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Актуелно24 - 20.04.2017

– Повеќе од 100 дупки по улиците на Центар се пополнети со земја и насадено цвеќе за да му текне на градоначалникот да сработи нешто, напишаа од „Центар сака да дише“ на својата Фејсбук страница.

Центарци на креативен начин искажаа револт кон неработењето на Жерновски (Фото)

Република - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Телевизија Нова - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон (не)работењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.

ФОТО: Креативни центарци- на овој начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Press24 - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи ...

ФОТО: Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Скопје инфо - 20.04.2017

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.