TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Непречено тече реконструкцијата на автопатот меѓу Скопје и Куманово

Build - 20.05.2017

Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни патишта непречено ги реализираат активностите за реконструкција на автопатската делница меѓу Скопје и Куманово. Трасата од Куманово до Скопје е речиси целосно завршена и наскоро ...

Стартува изградбата на автопатот Скопје – Куманово, делницата Куманово – Скопје скоро готова

Алфа - 19.05.2017

Почнаа градежните работи на автопатот Скопје – Куманово. Обратната делница , пак, Куманово - Скопје е изградена скоро 95%. Надлежните денеска извршија увид во градежните работи. Проектот тежок 10 милиони евра, по 5 милиони по правец се реализира со ...

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово (ФОТО)

Курир - 19.05.2017

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во целосна употреба, информираше денеска лидерот ...

Груевски: Во моментов се градат три нови автопати, идната недела започнуваат три нови реконструкции

Курир - 19.05.2017

Во моментот се градат три автопати, едниот е веќе речиси готов, а тоа е Демир Капија-Смоквица, во полн ек и во длабока фаза е Скопје-Штип и Кичево-Охрид, а дополнително се врши реконструкција на три автопати и тоа Куманово-Скопје, Неготино-Гевгелија ...

При крај е реконструкцијата на автопатската делница Куманово – Скопје

Канал5 - 19.05.2017

Груевски и Мисајловски беа на увид на автопатската делница Скопје – Куманово каде започна реконструкцијата. Во спротивниот правец делницата е речиси завршена. Вкупната вредност на овие зафати е десет милиони ...

Се градат три нови автопати, идната недела започнува реконструкција на три нови делници

Телевизија Нова - 19.05.2017

На македонските автопатишта во моментов се реализираат градежни активности во вредност од 850 милиони евра при што се градат нови 132 километри автопат, а се реконструираат 40 километри автопат со целосно вадење на стариот асфалт и поставување на ...

Груевски: Во 2006-та од СДСМ наследивме буџет од само 3 милиони евра, Владата веднаш беше блокирана поради заостанати ...

Телевизија Нова - 19.05.2017

Не се точни обвинувањата од СДСМ дека државната каса е празна, изјави денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски. Вистината е сосем различна, а оваа недела слушнавме во јавноста дека во Буџетот има средства во износ од 180 милиони евра, за ...

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Press24 - 19.05.2017

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во целосна употреба, информираше денеска лидерот ...

Груевски: Во моментов се градат три нови автопати, идната недела започнуваат три нови реконструкции

Press24 - 19.05.2017

Во моментот се градат три автопати, едниот е веќе речиси готов, а тоа е Демир Капија-Смоквица, во полн ек и во длабока фаза е Скопје-Штип и Кичево-Охрид, а дополнително се врши реконструкција на три автопати и тоа Куманово-Скопје, Неготино-Гевгелија ...

Се градат три нови автопати, идната недела започнува реконструкција на три нови делници

Сител - 19.05.2017

На македонските автопатишта во моментов се реализираат градежни активности во вредност од 850 милиони евра при што се градат нови 132 километри автопат, а се реконструираат 40 километри автопат со целосно вадење на стариот асфалт и поставување на ...

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Телевизија Нова - 19.05.2017

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во целосна употреба, информираше денеска лидерот ...

Груевски: Во моментов се градат три нови автопати, идната недела започнуваат три нови реконструкции

Пулс24 - 19.05.2017

Во моментот се градат три автопати, едниот е веќе речиси готов, а тоа е Демир Капија-Смоквица, во полн ек и во длабока фаза е Скопје-Штип и Кичево-Охрид, а дополнително се врши реконструкција на три автопати и тоа Куманово-Скопје, Неготино-Гевгелија ...

Се градат три нови автопати, идната недела започнува реконструкција на три нови делници

Скопје инфо - 20.05.2017

На македонските автопатишта во моментов се реализираат градежни активности во вредност од 850 милиони евра при што се градат нови 132 километри автопат, а се реконструираат 40 километри автопат со целосно вадење на стариот асфалт и поставување на ...

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Нетпрес - 19.05.2017

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во целосна употреба, информираше во петокот ...

ФОТО:Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Пулс24 - 19.05.2017

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во целосна употреба, информираше денеска лидерот ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Телевизија Нова - 21.05.2017

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – ...

Каква е состојбата на патиштата денес?

Денар - 20.05.2017

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, ...

Внимавајте на влажните патишта – Ова се патиштата кои треба да ги избегнувате

Репортер - 20.05.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Важна вест за сите возачи- кои патни правци се затворени

Press24 - 20.05.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Макфакс - 29.04.2017

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, ...