TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јотовски во два сета до второто коло на фјучерсот во САД

Дерби - 11.01.2017

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски обезбеди пласман во второто коло на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 американски долари.

Второ коло за Јотовски на фјучрсот во Мајами

Сител - 11.01.2017

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски успешно ја мина првата пречка на фјучрсот во Мајами, што се игра за нагарден фонд од 15.000 долари. Тој како „среќен губитник“ го победи Рикардо Хочевар од Бразил за 77 минути со 6:0 и 6:4 во сетови.

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

Дерби - 11.01.2017

Македонскиот ас, Томислав Јотовски експресно го заврши својот настап во игра на двојки на фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави. Најдобриот македонски тенисер и неговиот партнер од Полска, Мачеј Рајски по еден час и 14 минути игра ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

+инфо - 10.01.2017

Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот турнир како „лаки лузер“. Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во ...

Јотовски загуби во 4. квалификациско коло, но како среќен губитник ќе игра на турнирот во Плантејшн

Gol.mk - 10.01.2017

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски, иако синоќа го загуби одлучувачкиот квалификациски дуел на ИТФ фјучрсот во Плантејшн, САД, сепак како среќен губитник ќе настапи на главниот турнир, кој е од награден фонд од 15.000 долари.

Јотовски киксна во 4.квалификациско коло, но ќе игра во главната фаза на турнирот во САД

Дерби - 10.01.2017

Најдобриот македонски рекет, Томислав Јотовски не успеа да го мине последното четврто квалификациско коло на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави, но како среќен губитник ќе игра на главната фаза на овој турнир кој се игра на ...

Јотовски како „среќен губитник“ ќе игра во Форт Лодердејл

SportMedia - 10.01.2017

Томислав Јотовски успеа да влезе во главниот дел на фјучр турнирот во Форт Лодердејл, вреден 15 илјади американски долари. Најдобриот македонски машки тенисер, иако изгуби во последното квалификациско коло, сепак, како „лаки лузер" ќе се бори за ...

Јотовски како „среќен губитник“ ќе игра на фјучрсот во Мајами

Сител - 09.01.2017

Најдобриот макеоднски тенисер Томислав Јотовски ќе настапува на фјучрсот во Мајами (награден фонд 15.000 долари, земјена подлога). Тој на турнирот ќе игра како „лаки лузер“ откако вечерва во последното коло (четврто) од квалификациите загуби во три ...

Јотовски без загубен гем го „растури“ Калин од САД и е на чекор од главната фаза во Плантејшн!

Gol.mk - 09.01.2017

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски, е на чекор од пласман во главната фаза од ИТФ фјучрсот, кој се одржува во Плантејшн, САД. Синоќа, 27-годишниот Јотовски извојува уште еден победа и тоа повеќе од убедлива, без загубен гем, против ...

Јотовски на чекор од главнат6а фаза на фјучрс во Мајами

А1 On - 09.01.2017

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во четвртото квалификациско коло од фјучср турнир во Мајами што се игра за награден фонд 15.000 долари. Македонецот во мечот од 3.коло, без изгубен гем со 2-0 во сетови го совлада Иван ...

Јотовски пред пласман во главната фаза на фјучерсот во САД

Точка - 09.01.2017

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски е пред пласман во главната фаза на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави. Имено нашиот ас успешно ја мина и третата квалификациска рунда и тоа убедливо без загубен гејм против Иван ...

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

Курир - 11.01.2017

Томислав Јотовски експресно го заврши својот настап во игра на двојки на фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави. Најдобриот македонски тенисер и неговиот партнер од Полска, Мачеј Рајски по еден час и 14 минути игра загубија од ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

А1 On - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...

Јотовски на чекор од главната фаза на фјучрс во Мајами

Канал5 - 09.01.2017

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во четвртото квалификациско коло од фјучср турнир во Мајами што се игра за награден фонд 15.000 долари. Македонецот во мечот од 3.коло, без изгубен гем со 2-0 во сетови го совлада Иван ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Канал5 - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...

Јотовски на чекор од главната фаза на фјучрс во Мајами

Курир - 09.01.2017

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во четвртото квалификациско коло од фјучрс турнир во Мајами што се игра за награден фонд 15.000 долари. Македонецот во мечот од 3.коло, без изгубен гем со 2-0 во сетови го совлада Иван ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Идивиди - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Курир - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами...

Н.Македонија - 10.01.2017

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Lider - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Локално - 10.01.2017

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите. Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот ...