TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гордон Страхан доби отказ, Шкотска ќе добие нов селектор за следните квалификации

Gol.mk - 12.10.2017

Репрезентацијата на Шкотска остана без селектор, откако по неуспехот да се квалификува за Светското првенство во Русија му врачи отказ на Гордон Страхан. По ремито во Словенија, Шкотите за два бода не стигнаа до второто место на табелата и наместо ...

Страхан повеќе не е селектор на Шкотска

СуперСпорт - 12.10.2017

Искусниот фудбалски тренер Гордон Страхан го напушти кормилото на репрезентацијата на Шкотска откако островската репрезентација не успеа да се пласира барем во баражот на Мундијалот во Русија.

Шкотска остана без селектор: Гордон Страхан поднесе оставка

Нова ТВ - 12.10.2017

Шкотска остана без селектор на сениорската фудбалска репрезентација. Гордон Страхан (60) реши да стави крај на четиригодишниот мандат на клупата по неуспехот во квалификациите за СП 2018 во Русија во кои не успеа со националниот тим ниту до бараж ...

Гордон Страхан доби отказ од Шкотска

Екипа - 12.10.2017

Шкотска не успеа да се пласира ниту во баражот за пласман на СП 2018, по што автоматски следеше отказ за селекторот на оваа репрезентација, Гордон Страхан. Стратегот што пред неколку дена ја посочи генетиката како главен проблем на својата нација ...

Страхан си заминува од шкотската клупа

Макфакс - 12.10.2017

Гордон Страхан веќе нема да е селектор на Шкотска, откако неговата репрезентација не успеа да се квалификува за Светското првенство во Русија со третото место во групата Ф зад Англија и Словачка.

Шкотска без селектор: За киксот против Словенија ја обвини генетиката, па одлета од клупата

Newsroom - 12.10.2017

По неуспехот во квалификациите за Светското првенство и Шкотска стана без селектор. По четири години клупата ја напушти Гордон Страхан. Би-Би-Си јавува дека соработката е прекината договорно, но беше јасно дека соработката повеќе не беше можна ...

Гордон Страхан повеќе не е селектор на Шкотска

Телевизија Нова - 13.10.2017

Репрезентацијата на Шкотска остана без селектор, откако по неуспехот да се квалификува за Светското првенство во Русија му врачи отказ на Гордон Страхан. По ремито во Словенија, Шкотите за два бода не стигнаа до второто место на табелата и наместо ...

Страхан си заминува од шкотската клупа

Sky - 12.10.2017

Гордон Страхан веќе нема да е селектор на Шкотска откако неговата репрезентација не успеа да се квалификува за Светското првенство во Русија со третото место во групата Ф зад Англија и Словачка.