TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за ловџијата кој завчера усмрти колега во Струмица

А1 On - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

Струмичанецот што смртно го рани ловецот се обидел да ги скрие трагите

Мета - 10.12.2017

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица поднесе кривична пријава за тешки дела против општата сигурност против З.Ј (38) од Струмица, во врска со смртта на ловецот кој беше смртно застрелан завчера во близина на браната Водоча.

Ловџијата што усмрти човек за време на лов во струмичко лажел дека починатиот се самозастрелал

Фокус - 10.12.2017

Триесет и осум годиниот струмичанец З.Ј (38) заработи кривична пријава за “тешки дела против општата сигурност“, бидејќи за време на лов во близина на браната Водоча испукал куршум кој го погодил и усмртил Ж.И.

Струмичанецот што смртно го рани ловецот се обидел да ги скрие трагите

Локално - 10.12.2017

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица поднесе кривична пријава за тешки дела против општата сигурност против З.Ј (38) од Струмица, во врска со смртта на ловецот кој беше смртно застрелан завчера во близина на браната Водоча.

Ловџијата кој усмрти свој колега во Струмица се обидел да го прикрие инцидентот

Макфакс - 10.12.2017

Струмичката полиција до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднела кривична пријава против струмичанецот З.Ј (38), поради соменение дека пријавениот сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“.

Ловцијата кој усмрти свој колега во Струмица се обидел да го прикрие инцидентот

Вечер - 10.12.2017

Струмичката полиција до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднела кривична пријава против струмичанецот З.Ј (38), поради соменение дека пријавениот сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“.

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко: Сакал да го прикрие убиството

еМагазин - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а судија ...

Струмичанецот кој го застрела ловџијата исценирал се за да го прикрие делото

Press24 - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против 38-годишниот З.Ј кој го усмрти ловџијата за продолжениот викенд. Имено, завчера околу 13:50 часот, на местото викано „Медев рид“, ...

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко

Орбис - 10.12.2017

З.Ј. (38) од Струмица доби кривична пријава поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност”, а судија на претходна постапка од Основниот суд Струмица му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

Ловџија кој усмртил свој колега во Струмица се обидел да го прикрие инцидентот

Кајгана - 10.12.2017

Струмичката полиција до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднела кривична пријава против струмичанецот З.Ј (38), поради соменение дека пријавениот сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“.

Притвор за струмичанец што го застрела ловџијата

+инфо - 10.12.2017

Струмичанецот, со намера да го прикрие настанот, ги известил другите кои во меѓувреме дошле на помош, дека Ж.И од невнимание се самозастрелал. Кривична пријава и 30-дневен притвор доби З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека ...

ДЕТАЛИ за трагедијата во струмичко: Усмртил ловџија, па се обидел да го прикрие делото

Курир - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

30 дена притвор за З.Ј.

Sky - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

Обилно искрварил, му немало спас: Притвор за лицето кое пукаше во ловџијата во струмичко

Сител - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а судија ...

Ловџија од струмичко пукал во човек, па лажел дека се самозастрелал

Нетпрес - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

Ловџијата што застрела колега во притвор со кривична пријава

Фактор - 10.12.2017

Кривична пријава и 30-дневен притвор доби З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека завчера околу 13.50 часот, на местото викано „Медев рид“, атар на село Белотино, во близина на браната Водоча, кога заедно со уште седуммина ...

Струмичанецот кој го застрела ловџијата исценирал се за да го покрие делото

Пулс24 - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против 38-годишниот З.Ј кој го усмрти ловџијата за продолжениот викенд. Имено, завчера околу 13:50 часот, на местото викано „Медев рид“, ...

Притвор за струмичанец што го застрела ловџијата

МК News - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а судија ...

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко

Либертас - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а судија ...

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко

Слободен Печат - 10.12.2017

СВР Струмица до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност“, а судија на претходна постапка од Основниот суд Струмица му ...

Усмртил ловџија, па се обидел да го прикрие делото – ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА

Скопје24 - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

Притвор за лицето што го застрела ловецот во струмичко

Канал5 - 10.12.2017

Триесет и осум годишниот струмичанец З.Ј. за време на лов во близина на браната Водоча испукал куршум кој го погодил и усмртил Ж.И. од селото Рич, кој во моментот се движел по шумска патека низ непрегледна шума на оддалеченост од околу 30 метри.

38 год. Струмичанец е осомничен за смртта на ловџијата од село Рич

Вечер - 10.12.2017

Струмичката полиција го расчисти случајот во кој 40 годишен жител на селото Рич беше смртно застрелан со ловечка пушка. Осомничен е 38 годишен струмичанец на кого судија на претходна постапка веќе му одредил мерка притвор во траење од 30 дена.

Притвор за лицето што го застрела ловецот во Струмичко

МКД - 10.12.2017

З.Ј. (38) од Струмица доби кривична пријава поради постоење на основано соменение дека сторил кривично дело „тешки дела против општата сигурност", а судија на претходна постапка од Основниот суд Струмица му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

Триeсетдневен притвор за струмичанец осомничен за “тешки дела против општата сигурност“

Правдико - 10.12.2017

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Струмица, поднесе кривична пријава против З.Ј (38) од Струмица, поради постоење на основано соменение дека пријавениот сторил кривично дело – “тешки дела против општата ...

Притвор од 30 дена за струмичанец што го застрела ловџијата

Сител - 10.12.2017

Струмичката полиција го расчисти случајот во кој 40 годишен жител на селото Рич беше смртно застрелан со ловечка пушка. Осомничен е 38 годишен струмичанец на кого судија на претходна ппостапка веќе му одредил мерка притвор во траење од 30 дена.