TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Спортски - 17.07.2017

Според последните информации после Елиф Елмас кој кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче, Енис Барди е пред трансфер во шпанската Примера. Македонскиот младински репрезентативец го делат само детали од трансферот во шпански Леванте.

Барди е во Валенсија, го комплетира трансферот во Леванте! (ФОТО)

24Фудбал - 17.07.2017

Новата македонска фудбалска ѕвезда, Енис Барди е во Валенсија каде треба да ги помине медицинските прегледи во Леванте и да стави потпис на договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди следната сезона ќе игра во Примера, остануваат уште ...

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Македонец во Ла Лига: Барди ги помина прегледите и потпишува за Леванте (ФОТО)

Спортклуб - 17.07.2017

Еден од најголемите таленти во македонскиот фудбал Енис Барди тукушто ги помина лекарските прегледи во Леванте и наскоро се очекува да стави потпис на договорот. За него, Ујпешт ќе добие 1,5 милиони евра, а Барди треба да биде замена за Хавиер ...

Енис Барди на прегледи, па потпишува за Леванте!… (ФОТО)

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...

Барди ги мина лекарските прегледи, Македонија пак ќе има фудбалер во Примера

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски бисер, Енис Барди доцна синоќа пристигна во Валенсија и утрово ги мина лекарскире прегледи со новиот шпански прволигаш Леванте. Плејмејкерот на Ујпешт ги договори сите детали со клубот од предградието на Валенсија и по подолго ...

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте. Барди треба официјално да го потврди договорот и дресот на Ујпешт, да го замени со тој на екипата од Примера дивисион.

Барди е веќе во Валенсија, детали го делат од потпис со Леванте!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди како што изгледа кариерата ќе ја продолжи во Шпанија каде ќе го носи дресот на екипата на Леванте. Барди замина од Ујпешт и беше изоставен од тимот на последната средба, а медиумите од Шпанија велат дека тој е ...

Барди несакајќи потврди- се сели во Леванте

СуперСпорт - 16.07.2017

Веќе подолго време се шпекулира дека Енис Барди ќе го напушти Ујпешт и ќе се пресели во клуб од големите лиги во Европа. Денес турските медиуми пренесоа дека Барди е пред трансфер во Леванте, а дека има вистина во овие најави потврди и самиот ...

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Екипа - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е пред вратите на новиот шпански прволигаш Леванте. Медиумите на Пиринеите информираат дека Барди и Турчинот Јусуф Јазичи од Трабзонспор треба да пристигнат во клубот на почетокот на идната седмица и ...

Барди станува играч на Леванте, Македонија добива фудбалер во Примера

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски талент, Енис Барди од наредната сезона ќе настапува за Леванте, тој во моментов е во Валенсија каде ги поминува медицинските прегледи и ќе стави потпис на договор со шпанскиот клуб.

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Точка - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Барди денеска треба да го финишира трансферот во Леванте

Република - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...

Шпанија е новата дестинација за македонскиот репрезентативец

Канал 77 - 17.07.2017

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб. Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте.

Барди не настапи за Ујпешт, сигурно заминува во поголем клуб

24Фудбал - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди не настапи на вчерашниот натпревар за Ујпешт поради големиот интерес за неговите услуги. Во договор со раководството и тренерот на тимот, беше одлучено Енис Барди да не настапи за Ујпешт на ...

Барди сигурно заминува од Ујпешт, нема да настапи на првиот меч на екипата

Gol.mk - 16.07.2017

По консултациите со тренерот на Ујпешт, Небојша Вигњевиќ донесена е одлука нашиот интернационалец во редовите на Ујпешт, Енис Барди да не настапи на првиот натпревар на екипата во новата сезона.

Се крчка трансфер, Ујпешт го изостави Барди од тимот

Екипа - 15.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е многу блиску да го напушти унгарскиот тим Ујпешт и да направи трансфер во поголем европски клуб, откако беше изоставен од тимот на стартот од сезоната во Унгарија, токму со таква најава.

Барди не игра за Ујпешт на премиерата од унгарското првенство, трансферот е сигурен

SportMedia - 15.07.2017

Енис Барди не игра за Ујпешт на премиерниот меч за клубот во новото првенство во Унгарија, а според тамошните медиуми, нашиот репрезентативец добил зелено светло да не биде во тимот од тренерот Небојша Вигњевиќ.