TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија по 15. пат на мундијалската завршница, Србија испушти шанса уште вечерва да го визира патот за Русија (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Шпанија лесно ја совлада Албанија со 3:0 и по 15. пат во својата историја обезбеди пласман на завршницата на Светското првенство во Русија следната година. Само Германија и Бразил имаат повеќе учества на мундијалската завршница.

ВИДЕО: „Фуријата“ ја оддува Албанија и го потврди директниот пласман на СП

Gol.mk - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија забележа сигурен триумф во Аликанте над Албанија (3-0) и официјално обезбеди директен пласман на Светското првенство (СП) кое во 2018 година ќе се игра во Русија.