TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛЕ, Шкендија игра против Дачиjа

Алсат-М - 19.06.2017

Извлекувањето за квалификациските натпревари од Лига Европа одлучи победникот на Купот на Македонија, Пелистер, во првото коло да игра против Лех Познањ. Од тимовите од Македонија, повеќе среќа имаше Работнички кој ќе игра против аматерите од Сан ...

Познати и можните ривали за второто коло: Работнички може во Белорусија, Шкендија во Финска, а Пелистер во Норвешка

Спортклуб - 19.06.2017

Македонските претставници во Лигата Европа ги добија и можните противници за второто квалификациско коло од Лигата Европа. Веројатно во моментов е тешко да се каже дали некој од нив помина добро, но во секој случај треба да се почека дали ќе ги ...

Македонските екипи ги добија противниците за Лига Европа

СуперСпорт - 19.06.2017

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници за првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Очекувано, Работнички кој беше единствен носител од Македонија доби полесен противник во името на Тре Пене од ...

Работнички по Сан Марино оди во Белорусија, Хелсинки ја чека Шкендија?

Екипа - 19.06.2017

Денешната ждрепка во Швајцарија му беше наклонета на тимот на Работнички, кој за противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа ќе се сретне со Тре Пене од Сан Марино. „Романтичарите“ ќе имаат солиден ривал и доколку се пласираат во ...

Tреневски: Го посакувавме Тре Пене, но нема да се опуштиме

24Фудбал - 19.06.2017

Тренерот на Работнички, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, вели дека добиле противник по мерка, но нагласува дека сериозно ќе му пристапат на двомечот „Романтичарите“ беа помеѓу носителите во својата група, па поминаа ...

Работнички противник за мерак, на Пелистер тешко му се пишува

24 Вести - 19.06.2017

Во Нион се одржа ждрепката и за квалификациските кола од Лига Европа, а во првото од нив Македонија има три претставника. Од сите, најсреќен беше Работнички, а најтешка судбина го снајде Пелистер.

Лига Европа: Работнички со најповолна ждрепка, Пелистер и Шкендија ќе налетаат на тежок противник

Gol.mk - 19.06.2017

Македонските претставници во Лига Европа, попладнево ги добија своите противници за првото квалификациско коло. Противник на вицешампионот Шкендија ќе беде Дачија од Молдавија, на освојувачот на Купот на Македонија, Пелистер, му падна полски Лех ...

Ривали во ЛЕ: Тре Пене и Дачија малерозни, Лех има најцврста одбрана во Полска

Екипа - 19.06.2017

Работнички имаше најмногу среќа при ждребот за квалификациите за Лигата на Европа, па „романтичарите“ силите ќе ги одмерат со вицешампионот на Сан Марино, Тре Пене. Оваа екипа минатата сезона го загуби и тронот во домашното првенство, што е јасен ...

Лига на Европа: Шкендија против Дачија, Пелистер со Лех Познањ, Работнички со Тре Пене

ТВ21 - 19.06.2017

Тетовска Шкендија го доби противникот од првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Станува збор за Дачија од Молдавија, а и ова лето тетовци ќе се обидат да стигнат далеку, откако минатата година стигнаа до плејоф колото за пласман во групната ...

Златко Таневски најдобро го познава Лех: Пелистер доби исклучително тежок противник

Спортклуб - 19.06.2017

Поранешниот македонски интернационалец Златко Таневски е единствениот кој може да даде реална оценка за тоа како помина Пелистер на денешната ждрепка за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Треневски: Добивме ривал од Сан Марино, но нема да се опуштиме

Екипа - 19.06.2017

Работнички доби убедливо најлесен противник од сите македонски клубови на денешниот ждреб во Нион.„Романтичарите“ ќе играат против Тре Пене, претставник од Сан Марино, во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

Работнички имаше најголема среќа во ждрепката: Тре Пене – аматерски состав вреден 275 илјади евра

Спортклуб - 19.06.2017

Одличните резултати од пред неколку години го ставија Работнички во улога на носител во прцото квалификациско коло за Лигата Европа, па “романтичарите” речиси секоја сезона имаат лесна задача на почетокот.

Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија противниците за квалификациите од Лига Европа

24Фудбал - 19.06.2017

Македонските претставници во квалификациите од Лига Европа, Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници, најлесно поминаа „романтичарите“. Работнички бидејќи беше сместен во групата на носители помина и најлесно во денешната ждрепка ...

ЛЕ: Пелистер со Лех Познањ, Шкендија против Дачија, „романтичарите“ со Тре Пене

Екипа - 19.06.2017

Македонскиот вицепрвак Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. По минатогодишниот одличен настап, кога стигнаа до плејоф-колото за пласман во групната фаза од Лигата на Европа, Шкендија ...

Љамчевски: Можеби сме аутсајдери, но нема предвреме да се предадеме

Gol.mk - 19.06.2017

Битолски Пелистер за противник во првото квалификациско коло за Лигата на Европа го доби полскиот претставник, Лех Познањ. Дефинитивно овој противник е еден од најквалитетните во ова прво коло, па пред битолските фудбалер престои голем предизвик за ...

ЛИГА НА ЕВРОПА: Работнички помина најдобро

Телеграф - 19.06.2017

Тимот од Скопје доби ривал од Сан Марино, тетовци ќе играат со Дачија, додека Пелистер за ривал го има Лех Познањ Екипите коишто летово ќе играат во Лигата на Европа како претставници на Македонија ги дознаа противниците за 1. коло.

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

Макфакс - 19.06.2017

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички беше миленик на среќата, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија ривал кој не е непремостлива пречка.

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Канал5 - 19.06.2017

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби ...

Работнички, Пелистер и Шкендија ги дознаа можните противници за квалификациите во ЛЕ

24Фудбал - 19.06.2017

По пет можни противници за Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите од Лига Европа. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско коло од Лига Европа.

Квалификации за ЛЕ: Работнички и Шкендија добро поминаа, тежок предизвик за Пелистер (Фото)

Дерби - 19.06.2017

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа ривалите за почетната рунда во квалификациите за Лига Европа. Најдобро помина составот на Работнички кој како носител го доби составот на Тре Пене од Сан Марино.

Пелистер го доби Лех Познањ во квалификациите за ЛЕ!

Gol.mk - 19.06.2017

Битолски Пелистер по девет години повторно ќе игра во евроспките купови, а на ждрепката во Нион го доби првиот противник во квалификациите за Лига Европа. На патот кон второто квалификациско коло во ЛШ на битолчани ќе им стои силниот полски тим Лех ...

Работнички ги доби аматерите од Сан Марино

SportMedia - 19.06.2017

Екипата на Работнички треба да ја има најлесната задача од сите четири македонски екипи кои летово ќе играат во европските натпреварувања на УЕФА. „Романтичарите“ беа единствени кои се најдоа во групата на носители, на ждрепката во Нион и тоа донесе ...

Работнички патува во Сан Марино, Шкендија ја доби Дачиа

Gol.mk - 19.06.2017

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

Сител - 19.06.2017

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа. Како еден од носителите ФК Работнички за противник го доби Тре Пене од Сан Марино. Шкендија има потежок противник во името на вицешампионот на Молдавија ...

ЛЕ: Пелистер против силниот Лех Познањ

Сител - 19.06.2017

Фудбалерите на Пелистер добија најсилен противник во Лига Европа од сите наши претставници. Битолчани ќе играат против Лех Познањ, една од најдобрите полски екипи која неретко стигнува и до групната фаза од европските натпреварувања.

Работнички во Сан Марино, Шкендија во Молдавија, Пелистер во Полска

Спортклуб - 19.06.2017

Македонските клубови денеска ги добија своите противници за првото квалификациско коло од Лигата Европа. Најдобро помина Работнички имајќи предвид дека се исполни желбата на фудбалерите да добијат противник од Сан Марино во тамошниот прволигаш Тре ...

Пелистер го доби Лех Познан

SportMedia - 19.06.2017

Освојувачот на Купот на Макдонија, екипата на Пелистер, ќе игра против Лех Познан, во квалификациите од Лигата на Европа. Според ждрепката во Нион, битолчани ќе бидат гости на првиот натпревар, а реваншот ќе го играат пред своите ...

Работнички, Шкендија и Пелистер знаат со кого можат да се соочат на стартот во ЛЕ

Дерби - 19.06.2017

Денеска нашите претставници ќе ги дознаат своите противници во европските купови, веќе објавивме кој е скратениот список на екипи со кои Вардар може да се соочи во Лигата на шампионите, а сега се познати и ривалите на Работнички, Шкендија и Пелистер ...

Македонските клубови ги добија потенцијалните противници во Лигата на Европа: Работнички мина најдобро

Спортклуб - 19.06.2017

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите потенцијални противници по поделбата во групи од страна на УЕФА. Работнички, Шкендија и Пелистер денеска треба да ги добијат своите противници во ...

ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф

Екипа - 19.06.2017

Работнички е единствениот македонски клуб, кој се наоѓа во ждребот во Нион, а е сместен меѓу носителите според својот клупски рејтинг. Согласно ова, треба да добие и релативно полесен противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

Шкендија против Дачија, Пелистер на мегдан со Лех Познањ, а „романтичарите“ со Тре Пене во ЛЕ

Слободен Печат - 19.06.2017

Македонските претставници во Лигата на Европа ги добија своите противници. Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. Тетовскиот тим на 29 јуни ќе игра на гости во Молдавија, а потоа ќе ја ...

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Екипа - 19.06.2017

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители, додека единствено Работнички има ...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

А1 On - 19.06.2017

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители.

Само Зета е „проблематична“?

SportMedia - 19.06.2017

Црногорската Зета е сериозен можен ривал за „романтичарите". Останатото е од земји каде има аматерски фудбал како Андора, Гибралтар, Малта и Сан Марино Лесно е кога имаш рејтинг и си фаворит. Тоа најдобро го знае во моментов екипата на Работнички.

ЛЕ: Работнички носител, а Шкендија сака да го избегне Макаби

Gol.mk - 19.06.2017

Денес во 13.00 часот ќе бидат извлечени паровите за квалификациите на Лигата на Европа ова лето, а од трите наши претставници само Работнички е во улогата на носител. додека Шкендија и Пелистер се неносители.

ПЕЛИСТЕР: Нема да биде лесно, тука се Левски, Лех...

SportMedia - 19.06.2017

Познати се петте можни противници за Пелистер во квалификациите од Лигата на Европа. Полскиот Лех Познањ е најсилниот можен ривал, потоа следи богатиот тим од Казахстан, Кајрат во чии што редови настапува Аршавин.

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Оff.net - 19.06.2017

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите ...

Треневски: Сериозно ќе му пристапиме на двомечот со Тре Пене

МКД - 19.06.2017

Работнички е задоволен од денешната ждрепка во Нион, но тренерот Виктор Треневски не сака да го потцени противникот и најавува сериозен пристап „Романтичарите“ беа помеѓу носителите во својата група, па поминаа најдобро од сите македонски ...

Пелистер ќе игра против Лех Познањ во Лига Европа

Тера - 19.06.2017

Победникот во Купот на Македонија, Пелистер, го доби најтешкиот противник, полскиот гигант Лех Познањ. Битолскиот тим, првиот меч ќе го игра на гостински терен, а на реваншот ќе бидат домаќини.

Треневски: Го добивме посакуваниот противник, но нема никакво опуштање

Gol.mk - 19.06.2017

Екипата на Работнички го доби својот противник во рамки од 2. коло од квалификациите за Лигата на Европа, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Тренерот на тимот од Дебар Маало, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, но не сака да ...

Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа противниците за квалификациите од Лига Европа

МКД - 19.06.2017

Работнички помина најдобро, ќе игра против Тре Пене од Сан Марино, Шкендија ја доби Дачија од Молдавија, а најтежок противник му се падна на Пелистер кој ќе ги одмери силите со Лех Познан од Полска.

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Спортски - 19.06.2017

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија ривал кој не е непремостлива пречка.

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

А1 On - 19.06.2017

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби ...

Можните противници на Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите за Лига Европа

МКД - 19.06.2017

Македонските екипи кои ќе настапуваат во квалификациите од Лига Европа ги дознаа можните противници за денешната ждрепка. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско коло од Лига ...

Квалификации за ЛЕ: Работнички и Шкендија добро поминаа, тежок предизвик за Пелистер

Точка - 19.06.2017

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа ривалите за почетната рунда во квалификациите за Лига Европа. Најдобро помина составот на Работнички кој како носител го доби составот на Тре Пене од Сан Марино.

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

Република - 19.06.2017

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

Работнички, Шкендија и Пелистер знаат со кого можат да се соочат на стартот во ЛЕ

Точка - 19.06.2017

Денеска нашите претставници ќе ги дознаат своите противници во европските купови, веќе објавивме кој е скратениот список на екипи со кои Вардар може да се соочи во Лигата на шампионите, а сега се познати и ривалите на Работнички, Шкендија и Пелистер ...

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Канал 77 - 19.06.2017

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер се во групите неносители.

Лех Познањ е противникот на Пелистер во Лига Европа

Шеталиште - 19.06.2017

Победникот во Купот на Македонија, Пелистер, го доби најтешкиот противник, полскиот гигант Лех Познањ. Битолскиот тим, првиот меч ќе го игра на гостински терен, а на реваншот ќе бидат домаќини.

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

Макфакс - 19.06.2017

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости во Сан Марино.