TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чави го спореди Нејмар со Фиго: Не разбирам како може некој да сака да си замине од Барса

Gol.mk - 12.08.2017

Еден од фудбалерите, кои беа најзаслужни за развојот на на познатата тики-така на Барселона, Чави Хернандез излезе со свој став за трансферот на Нејмар во ПСЖ. Поранешниот светски и европски шампион со Шпанија сè уште не разбира како може некој ...

Нејмар месец дена ја влечел за нос Барса, се договорил со ПСЖ уште во јуни

МКД - 12.08.2017

Сериозни обвинувања на адреса на Нејмар, напаѓачот наводно уште во јуни се договорил со ПСЖ но молчел за да добие премија од 26 милиони евра од Барселона Бразилецот на почетокот од овој месец до „Каталонците“ достави чек вреден 222 милиони евра со ...

Чави го одбра наследникот на Нејмар, ги изненади сите со својот избор

24Фудбал - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави го спореди Нејмар со Луис Фиго и откри кого сака да го види на Камп Ноу како замена за Бразилецот Нејмар ова лето реши да замине од Барселона и да се пресели во ПСЖ во рекорден трансфер вреден 222 милиони евра.

Чави има трансфер совет за Барселона: Тој е фантастичен, без двоумење можам да кажам…

Дерби - 12.08.2017

Екипата на Барселона иако ви овој преоден рок се поврзуваше со голем број на имиња засега на „Камп Ноу“ е доведено само едно ново име, десниот бек Нелсон Семедо плус Жерард Деулофеу кој се врати во старата средина, откако му беше активирана ...

Пеп Гвардиола во епизодата: Не ме гледајте што правам, слушајте ме што зборувам

Спортклуб - 12.08.2017

Трофејниот шпански стручњак Пеп Гвардиола добро ја насмеа цела Европа откако изјави дека се трошат премногу пари во фудбалот и време е да се престане со тоа. Вакво нешто изјави менаџерот кој откако лани дојде во Манчестер Сити за засилувања потроши ...

Бразилецот попушти: Нејмар нема да ја тужи Барса

Спортклуб - 12.08.2017

Нема да има тужба од Нејмар против Барселона за 26. милиони евра кои Бразилецот требаше да ги добие за верноста кон клубот. Ова доцна синоќа го објавија правните застапници на новиот фудбалер на ПСЖ.

Ривалдо објасни што заминувањето на Нејмар може да и донесе на Барселона

Дерби - 12.08.2017

Најважниот потег во овој трансфер период го направи францускиот прволигаш Пари Сен Жермен кој успеа да и го „украде“ на Барселона одличниот бразилски репрезентативец Нејмар. Иако претходната година го продолжи договорот со каталонците, Неј се реши ...

Клоп: Трансферот на Нејмар ќе промени сè, дури и Меси не е недопирлив

Gol.mk - 11.08.2017

Германскиот стручњак, Јирген Клоп верува дека рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ ќе ги натера клубовите подобро да ја подготвуваат откупната клаузула за своите први ѕвезди. Предводникот на Ливерпул денес им објасни на германските медиуми дека дури ...

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

А1 On - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар со тренинг лекција за Ди Марија и Рабио (Видео)

Дерби - 11.08.2017

Бразилецот Нејмар ја чека последната документација од Барслеона која ќе му овозможи да дебитира на еден официјален натпревар за ПСЖ, а бидејќи најавите велат дека се ќе биде средено до недела кога „светците“ му гостуваат на Генгам, во француските ...

Гвардиола го даде своето мислење за Нејмар: Нема да излезе скап за ПСЖ само во еден случај

Дерби - 11.08.2017

Пеп Гвардиола ги оцени случувањата во тековниот летен преоден рок како „неиздржливи“, но од друга страна пак даде една интересна изјава поврзана за најскапиот трансфер во историјата на фудбалот кој го изрежира ПСЖ пред извесно време.

Нема веќе пречки – Нејмар може да дебитира за ПСЖ!

Gol.mk - 11.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, конечно ќе може да го облече дресот на својот нов клуб, ПСЖ и најверојатно ќе дебитира на неделниот натпревар против Генгамп. Бразилецот пред една седмица се пресели во редовите на францускиот гигант, за ...

Клоп предупредува: Меси е следниот кој ќе си отиде од Барселона

Курир - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека по одењето на Нејмар во ПСЖ, Барселона може да го изгуби и Меси. ПСЖ за Нејмар плати рекордни 222 милиони евра, па сега се чини дека таквите отштетни клаузули кои до вчера делуваа астрономски, веќе не ...

Сите процедури се чисти, Нејмар ќе дебитира во недела

СуперСпорт - 11.08.2017

Нејмар го пропушти првото коло од француската лига бидејќи ПСЖ сѐ уште немаше исплатено голем дел од 222-те милиони евра кои требаше да ги плати за трансферот на Нејмар. Но, денеска стигна официјална потврда од ФИФА дека конечно ПСЖ ја исплатил ...

Клоп: Барса нека се пази, и Меси има клаузула!

Спортски - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милиони евра треба да служи како предупредување за Барселона, бидејќи Лео Меси има клаузула од 300 милиони евра.

ВИДЕО: Нејмар започна да „крши кичми“ во ПСЖ, први жртви Ди Марија и Рабио

Gol.mk - 11.08.2017

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп. Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на ...

Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Макфакс - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милионa евра треба да биде предупредувачки за Барселона бидејќи откупната клаузула на Лео Меси е 300 милиони евра.

Клоп: По ова со Нејмар може да „падне“ и Меси

Дерби - 11.08.2017

Екцентричниот стратег на кормилото на Ливерпул, Јирген Клоп на свој начин ги искоментира последните случувања на трансфер пазарот и рекордната сума на пари која ПСЖ ја издвои за ангажман на Нејмар.

Барса ги доби парите од ПСЖ, Нејмар може да дебитира во недела

Стандард - 11.08.2017

Барселона ги доби парите од чекот на Пари Сен Жермен за трансфер на Нејмар, кој беше во износ од 222 милиони евра. Каталонците веднаш откако ги добиле финансиските средства ја испратиле потребната документација, која ќе им овозможи на Пари Сен ...

Клоп: Зошто некој да не ја плати клаузулата на Меси?

Стандард - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп направи интересна изјава на адреса на Барселона и случувањата на трансфер пазарот ова лето. „Каталонците“ ја продадоа бразилската ѕвезда Нејмар, откако Пари Сен Жермен ја активираше клаузулата во неговиот договор ...

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Курир - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Се е средено, Нејмар може да дебитира!

Спортски - 10.08.2017

Иако беше најавуван поинаков развој на ситуацијата, каталонскиот гигант сепак попушти. Потребната документација која Барселона не беше обврзана да ја издаде се до 18 август и поради која Нејмар не можеше да дебитира се додека УЕФА не ја добие ...

Стигна сертификатот на Нејмар, може да дебитира против Генгамп

Екипа - 10.08.2017

Бразилецот Нејмар може да дебитира во тимот на Пари Сен Жермен претстојниот викенд, на гостувањето против Генгамп, откриваат француските медиуми. Сертификатот, кој беше последната пречка за регистрацијата на Нејмар за составот на ПСЖ, пристигна во ...

Влегол во „Епл-стор“ во Барселона и на сè живо за позадина го ставил - Нејмар во дрес на ПСЖ! (ФОТО)

Sport 1 - 10.08.2017

Еден генијален и достапосветен навивач на ПСЖ си поиграл малку со една продавница на „Епл“ во Барселона, на тема Нејмар. Нејмар уште не заиграл за ПСЖ, а француските навивачи веќе ја „тролаат“ Барселона за неговото заминување.

Каталонците попуштија, Нејмар дебитира в недела

Спортклуб - 10.08.2017

Иако се најавуваше дека Барселона ќе го развлече до крај дебито на Нејмар во дресот на новиот клуб, сепак Бразилецот викендов ќе дебитира за ПСЖ. Сертификатот кој каталонците не мораа да го издадат се до 18.август, денеска пристигна на потребното ...

Нејмар ќе дебитира за ПСЖ во недела

Sport 1 - 10.08.2017

Нејмар ќе може да дебитира за ПСЖ викендов против Генган во рамки на 2.коло од Лига 1, откако Барселона ја испрати целосната документација во Париз за да се комплетира рекордниот трансфер од 222 милиони евра и фудбалерот да може да биде регистриран.

Семедо со коментар за конфликтот со Нејмар

Дерби - 10.08.2017

Нелсон Семедо ја засили Барселона во периодот кога веќе беа започнати шпекулациите за заминување на Нејмар, а успеа да влезе во сериозен конфликт со Бразилецот на еден од тренинзите во Мајами .

Барса го загуби Неимар, но и секс – бомбата Ливија

Вечер - 10.08.2017

Поранешната бразилска мисица, Ливија Гуљо, несомнено важи за една од најсексапилните навивачки на шпанскиот гигант Барселона. Оваа секс – бомба почна да навива за каталонскиот клуб поради својот сонародник Неимар, а поради тоа и клубот од "Камп Ноу" ...

Најскапиот фудбалер доби зелено светло – Нејмар внедела против Генгамп

Sport M - 10.08.2017

В’недела од 21 часот ќе може да го проследниме натпреварот помеѓу Генгамп и ПСЖ. Се е готово, нема повеќе пречки за Нејмар да настапува за ПСЖ. Иако имаше одредени процедури сепак се се заврши, а Барселона ја испрати цела документација иако не беше ...

Клоп предупреди: Следниот фудбалер кој ќе замине од Барса е Лионел Меси

Sport 1 - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, верува дека по заминувањето на Нејмар во ПСЖ, Барселона би можела да остане и без Меси. Парижаните искешираа рекордни 222 милиони евра за Бразилецот, па сега се чини дека и таквите отштетни клаузули, кои до вчера ...

Нејмар почна да ги „меша“ и соиграчите, настрадаа Ди Марија и Рабио (видео)

Република - 11.08.2017

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп. Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на ...

Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Кајгана - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милионa евра треба да биде предупредувачки за Барселона бидејќи откупната клаузула на Лео Меси е 300 милиони евра.

Клоп: По ова со Нејмар може да „падне“ и Меси

Точка - 11.08.2017

Екцентричниот стратег на кормилото на Ливерпул, Јирген Клоп на свој начин ги искоментира последните случувања на трансфер пазарот и рекордната сума на пари која ПСЖ ја издвои за ангажман на Нејмар.

Барселона ги доби парите за Нејмар

Алсат-М - 11.08.2017

Барселона ги доби парите од чекот на Пари Сен Жермен за трансфер на Нејмар, кој беше во износ од 222 милиони евра. Каталонците веднаш откако ги добиле финансиските средства ја испратиле потребната документација, која ќе им овозможи на Пари Сен ...

Дебито се поблиску: Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Република - 11.08.2017

Најскапото засилување во светот на фудбалот До сега, Бразилецот Нејмар, доби право на настап откако францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар доби право на настап за ПСЖ...

Н.Македонија - 12.08.2017

Нејмар доби право на настап за ПСЖ Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за утрешниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генган.