TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски по митингот во Прилеп на дружење со младите (ФОТО)

Курир - 07.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по вечерашниот голем митинг на партијата во Прилеп кој беше масовно посетен, се дружеше со младите од градот под Марковите ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата утре со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

Курир - 06.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи митинзи во Кратово со почеток во 13:00, во Пробиштип со почеток во 18:00 часот и во Крива Паланка со почеток во 20:30 ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Крушево и Прилеп

Макфакс - 06.10.2017

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи два митинга. Првиот ќе се одржи во Крушево со почеток во 18 часот, а вториот во Прилеп со почеток во 20.30 ...

Пренос во живо од митингот во Кичево

Sky - 06.10.2017

Пренос во живо од Централниот митинг на СДСМ и коалицијата во ...

Денешен: Ни најблиските не им веруваат повеќе – На пет митинзи на СДСМ дошле вкупно 500 граѓани

Курир - 06.10.2017

Имено, според полициската евиденција на последниот митинг кој се одржал деновиве во Македонска Каменица присуствувале вкупно 25 граѓани. Слична, но и полоша е состојбата со митингот во беровското село Владимирово каде дури 10 граѓани присуствувале ...

Груевски по митингот во Прилеп на дружење со младите (ФОТО)

Маркукуле - 07.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по вечерашниот голем митинг на партијата во Прилеп кој беше масовно посетен, се дружеше со младите од градот под Марковите ...

Продолжува изборната кампања за локалните избори

Телевизија Нова - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места, ги претставуваат изборните програми за локалните избори закажани за 15 октомври годинава.

ВМРО-ДПМНЕ утре со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

Телевизија Нова - 06.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи митинзи во Кратово со почеток во 13:00, во Пробиштип со почеток во 18:00 часот и во Крива Паланка со почеток во 20:30 часот.

ВМРО-ДПМНЕ одржа митинзи во Крушево и Прилеп

Точка - 06.10.2017

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа два митинга. Првиот во Крушево, со почеток во 18 часот, а вториот во Прилеп со почеток во 20.30 часот. ВМРО-ДПМНЕ Локални Избори 2017 Крушево ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска ќе одржи митинзи во Крушево и во Прилеп

Курир - 06.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи два митинзи во Крушево со почеток во 18:00 часот и во Прилеп со почеток во 20:30 ...

Груевски: Нови 150.000 работни места во наредната декада

МРТ - 05.10.2017

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митинзи во Кисела Вода и во Центар. Синоќа, кандидатите и програмата претставени во Ресен и во Битола. Груевски вети нова ера и отворање работни места...

Партиите влегуваат во втората половина од изборната кампања

Точка - 05.10.2017

Со митинзи и средби со граѓани и во четвртокот политичките партии, коалициите и независните кандидати ги продолжуваат изборните активности за локалните избори што ќе се одржат на 15-ти октомври.

СДСМ во Македонски Брод и во Кичево, ВМРО-ДПМНЕ во Крушево и во Прилеп...

Н.Македонија - 06.10.2017

СДСМ во Македонски Брод и во Кичево, ВМРО-ДПМНЕ во Крушево и во Прилеп Партиите, коалициите и независните кандидати што ќе учествуваат на локалните избори на 15 октомври, денеска ќе одржат митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата утре со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

Сител - 06.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи митинзи во Кратово со почеток во 13:00, во Пробиштип со почеток во 18:00 часот и во Крива Паланка со почеток во 20:30 ...

Кампања за локалните избори: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Кисела Вода и Центар, СДСМ во Тетово

Скопје инфо - 05.10.2017

Со митинзи и средби со граѓани и денеска политичките партии, коалициите и независните кандидати ги продолжуваат изборните активности за локалните избори што ќе се одржат на 15 октомври. Изборниот карван на коалицијата „Живот во Македонија“ ...

Продолжува изборната кампања за локалните избори- кој каде е ?

Локално - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места, ги претставуваат изборните програми за локалните избори закажани за 15 октомври годинава.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

Република - 07.10.2017

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинзи во Кратово со почеток во 13:00, во Пробиштип со почеток во 18:00 часот и во Крива Паланка со почеток во 20:30 ...

Локални избори 2017: Продолжува предизборната кампања

МРТ - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места. Коалицијата „Живот во Македонија“ ќе одржи митинзи во Македонски Брод и Кичево, додека коалицијата „За подобра Македонија“ ќе ...

Продолжува изборната кампања за локалните избори

Алсат-М - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места, ги претставуваат изборните програми за локалните избори закажани за 15 октомври годинава.

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани

Скопје инфо - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места, ги претставуваат изборните програми за локалните избори закажани за 15 октомври годинава.

Продолжува изборната кампања за локалните избори – вечерва ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Прилеп

Шеталиште - 06.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати и денеска на митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места, ги претставуваат изборните програми за локалните избори закажани за 15 октомври годинава.

СДСМ во Кочани, ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка, ДУИ и БЕСА во дебарско

А1 On - 07.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и средби со граѓани ја продолжуваат изборната кампања. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне со средби со граѓани во Чешиново Облешево и ...

ЛИ 2017/ СДСМ во Кочани, ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка, ДУИ и БЕСА во дебарско

Вечер - 07.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и средби со граѓани ја продолжуваат изборната кампања Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и средби со граѓани ја продолжуваат изборната кампања.

СДСМ во Кочани, ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка, ДУИ и БЕСА во дебарско

Канал5 - 07.10.2017

Партиите, коалициите и независните кандидати денеска со митинзи и средби со граѓани ја продолжуваат изборната кампања. Денешните активности коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ги почне со средби со граѓани во Чешиново Облешево и ...