TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венецуела: Воената опција на Трамп е непријателски чин

Макфакс - 12.08.2017

Владата во Венецуела енергично ги отфрли наводите на американскиот претседател, Доналд Трамп, за можна воена опција за решавање на политичката криза во земјата. Владата ги оцени наводите на Трамп како непријателски чин кој претставува закана за ...

Трамп ѝ се заканува и на Венецуела, Каракас одговори дека тоа е „акт на лудило и екстремизам“

МКД - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не ја отфрла можноста за „воена опција“ за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја. „Имаме многу опции за Венецуела, вклучувајќи и потенцијална воена опција, ако ...

Венецуела тврди дека Трамп сака да ја вовлече Латинска Америка во конфликт

Стандард - 12.08.2017

„Безумната закана“ на американскиот претседател за употреба на воена сила против Венецуела има за цел да ја вовлече Латинска Америка во конфликт, тврди венецуелскиот министер за надворешни работи, цитиран од AFP.

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

24 Вести - 12.08.2017

Вашингтон не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на претседателот Николас Мадуро да ја консолидира власта. „Имаме многу опции за Венецуела, вклучувајќи и потенцијална ...

Трамп не исклучува воена интервенција во Венецуела

Р.С.Европа - 12.08.2017

По една недела размена на остра реторика со Северна Кореја, американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна војна на зборови со Венецуела велејќи дека не ја отфрла воената интервенција таму.

Трамп со закана за Венецуела

Deutsche Welle - 12.08.2017

Со оглед на страдањето на луѓето во јужноамериканската држава, според претседателот на САД во опција е и воена интервенција. Американскиот претседател, Доналд Трамп, изрази загриженост поради хуманитарната криза во Венецуела и додаде дека не ја ...

Заострување на односите: Администрацијата на Трамп расправа за воена операција во Венецуела, од таму велат: "Тоа е чин ...

Точка - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот рекол дека САД не исклучуваат воена операција за да ја решат состојбата во Венецуела. Веднаш реагирал венецуелскиот министер за одбрана, кој изјавата на американскиот претседател ја нарекол лудост.

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Алсат-М - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта.

За Венецуела „лудост“ е изјавата на Трамп за воена интервенција

Нетпрес - 12.08.2017

Падрино во своето обраќање ја осуди „екстремистичката елита којашто владее со Соединетите држави Венецуелскиот министер за одбрана Владимир Пардино Лопез ја нарече лудост изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој рече дека САД не ...

Трамп не ја исклучува можноста за воена акција во Венецуела

Мета - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изрази загриженост поради хуманитарната криза во Венецуела, додавајќи дека не ја отфрла можноста за воена акција како одговор на политичката ситуација во оваа земја, јавуваат светските агенции.

Венецуела: Воената опција на Трамп е непријателски чин

Локално - 12.08.2017

Владата во Венецуела енергично ги отфрли наводите на американскиот претседател, Доналд Трамп, за можна воена опција за решавање на политичката криза во земјата. Владата ги оцени наводите на Трамп како непријателски чин кој претставува закана за ...

Трамп ѝ се закани на Венецуела со воена операција

Нетпрес - 12.08.2017

Од Пентагон, пак, изјавија дена не примиле никакви наредби во врска со Венецуела од Белата куќа САД имаат „многу варијанти“ и не ја исклучуваат воената операција за да се реши ситуацијата во Венецуела, изјави американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Таратур - 12.08.2017

Вашингтон не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на претседателот Николас Мадуро да ја консолидира власта. „Имаме многу опции за Венецуела, вклучувајќи и потенцијална ...

Трамп сега се заканува и со воена интервенција во Венецуела

Нова ТВ - 12.08.2017

По една недела остра реторика со Северна Кореја, американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна „војна на зборови“ со Венецуела, истакнувајќи дека не исклучува и воената интервенција таму.

Претседателот Трамп не исклучува воена интеревенција во Венецуела

Телма - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска започна војна на зборови со Венецуела велејќи дека не ја отфрла воената интервенција во оваа држава. По ова министерот за одбрана на латиноамериканската нација Владимир Падрино го обвини Трамп за ...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

А1 On - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта.

Трамп не ја исклучува можноста за воена акција во Венецуела

Слободен Печат - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изрази загриженост поради хуманитарната криза во Венецуела, додавајќи дека не ја отфрла можноста за воена акција како одговор на политичката ситуација во оваа земја, јавуваат светските агенции.

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

+инфо - 12.08.2017

Амдинистрацијата на Трамп претходно лидерот на Венецуела го нарече диктатор и покрена санкции против него. Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа ...

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Либертас - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта.

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Сител - 12.08.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта.

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела

Макфакс - 12.08.2017

Како одговор на ескалацијата на политичката криза во Венецуела и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта, американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за оваа земја.

Трамп не ја исклучи воената опција за Венецуела

Канал 77 - 12.08.2017

Американскиот претседател, Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја консолидира власта.

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела...

Н.Македонија - 12.08.2017

Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела Американскиот претседател Доналд Трамп не ја исклучува воената опција за Венецуела, како одговор на ескалацијата на политичката криза во таа земја и обидите на венецуелскиот претседател Николас ...