TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал: Шпанија со најсилен состав против Македонија

Нова ТВ - 19.05.2017

Шпанскиот селектор Хулеј Лопатеги одбра силна репрезентација за квалификацискиот меч со репрезентацијата на Македонија. Младите перспективни играчи на Реал Мадрид, Марко Асенсио и Милан, Жерард Делофеу се повикани да бидат дел од репрезентацијата за ...

Шпанија со најдобриот состав против Македонија

Алсат-М - 19.05.2017

Шпанската фудбалска репрезентација го објави списокот на играчи повикани за наредните два меѓународни натпревари. Селекторот на Шпанија, Јулен Лопетегуи, за наредните два меча, пријателскиот против Колумбија и квалификацискиот против Македонија, ...

Објавен составот на Шпанија за дуелот против Македонија

Точка - 19.05.2017

Фудбалската репрезентација на Шпанија на 11 јуни во Скопје, пристигнува со најсилен состав во дуелот од квалификациите за СП во Русија. Селекторот Хулен Лопетеги го објави списокот на фудбалери кои ќе настапат против Македонија.

Селекторот на Шпанија го објави списокот за мечот со Македонија

Слободен Печат - 19.05.2017

Селекторот на Шпанија, Хулиен Лопетеги, го соопшти составот на фудбалската репрезентација за претстојните два натпревара, за пријателскиот против Колумбија, во Мурсија, на 7 јуни, и за квалификациите за Светското првенство на Русија, на 11 јуни, во ...

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

Курир - 19.05.2017

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги го соопшти поширокиот список со 25 фудбалери на шпанската репрезентација за двата натпревари во јуни, пријателскиот со Колумбија на седми и квалификацискиот за настап на СП во Русија ...