TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Toyota Supra ќе ги нема ознаките на Toyota

Авто Магазин - 07.12.2017

Не е прв пат во историјата на автомобилите и нема да биде последен, но ќе биде еден од ретките вакви случаи кај Toyota - моделот што се развива заедно со BMW и кој ќе го реинкарнира името Supra, нема да ги има ознаките на матичната компанија.

Toyota Supra- целата историја на моделот во една минута

Авто Плус - 07.12.2017

Следната година, Toyota ќе го претстави обновениот модел Supra. Машината се развива заедно со BMW Првата генерација на Toyota Supra имаше мотор од 6- цилиндри со 123 КС. Забрзување од 100 km/h беше 10,5 секунди.

BMW најавува повеќе SUV и електрични остварувања

Авто Плус - 07.12.2017

BMW планира да ја прошири електричната гама со додавањето на компактни и луксузни модели, како и SUV изданија, за да одговори на насоката по која се движи автомобилската индустрија - лансирање на се повеќе електрифицирани возила Веќе истакнавме дека ...

И Германците крадат од Tesla!

Авто Магазин - 07.12.2017

Возилата на Tesla важат за едни од најнапредните и не е чудо што другите сакаат да крадат од нив. Ама начинот на кој Германците го сториле тоа е за рубриката верувале или не. Имено, не можејќи по редовен пат да дојдат односно да купат Tesla Model X ...

Ново име и во ценовникот на М-Кар: BMW Х3

Авто Плус - 07.12.2017

Во понуда во М-Кар е новата генерација на BMW Х3. Mоделот пристигна неодамна, а сега имаше и официјална презентација за медиумите. Ова е несомнено модел од кој многу се очекува како на пазарите ширум светот, така и кај нас Новото BMW X3 имаше свое ...

BMW ќе ја прошири електричната гама со електрични iX SUV модели

CARClub - 07.12.2017

Германскиот производител потенцијално ќе ја прошири својата гама на електрични возила со помали конвенционални, но и големи SUV модели за да биде во чекор со пренасочувањето кон ваквите автомобили.

М кар го претстави новиот БМВ X3

24 Вести - 06.12.2017

M кар го претстави најновото, трета генерација на популарниот германски сув, новиот спортски автомобил БМВ икс 3. Овој автомобил е полесен, поголем, поекономичен и помоќен од својот претходник, но доаѓа и со цела гама на нови технологии.

BMW најави најави електрификација на сите модели до 2025 година

Кајгана - 06.12.2017

BMW верува дека иднината и припаѓа на електричните автомобили и plug-in хибридите, покажува планот за електрификација на моделите од оваа компанија до 2025 година. На илустрациите кои ги објави германскиот произведувач, прикажани се фазите на ...

Премиера на новиот BMW X3 во Македонија

Црнобело - 06.12.2017

Третата генерација на BMW X3 е уште поспортска, технолоки понапредна, но и поудобна од своите предходници. Скопје, 06. 12.2017 - Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV спортски возила со средна големина во 2003 г.

Креативен софтвер: Божиќно лајт-шоу со автомобилите на Tesla

Вечер - 06.12.2017

Станува работи за божиќно изненадување – во случајов посебен софтвер кој е вграден во сите модели на Tesla X, чисто поради забава на тие што ќе го откријат. Овој софтвер не спаѓа во дополнителна опрема и за истиот не се ...

Македонска премиера на новиот BMW X3!

CARClub - 06.12.2017

Најновата, трета генерација на популарниот германски SUV пред само неколку моменти беше официјално претставен пред македонската публика. Новиот BMW X3 е полесен, поголем, поекономичен и помоќен од својот претходник, но доаѓа и со цела гама на нови ...

Динамика без компромиси на секаков терен

Авто Магазин - 06.12.2017

Најавен како авантурист со силно присуство на патот, новиот BMW X3 пристигна и во Македонија. Вниманието и понатаму го привлекува со надмоќниот, но сталожен атлетски дизајн. Во согласност со претстојното стилско изразување на марката, сите ...

Германија ги запира субвенциите за „Tesla“

Стандард - 06.12.2017

Властите во Германија размислуваат за решение кое ќе доведе до суспендирање на субвенциите за купување електрични возила на брендот „Tesla“. Информацијата е на Ројтерс, кој ги цитира изворите од федералната влада за економија и контрола на извозот ...

Во Германија подготвуваат сериозен удар за Tesla?!

Авто Плус - 06.12.2017

Властите во Германија размислуваат за откажување на субвенциите за купување на електромобили од гамата на Tesla, соопштува агенцијата Reuters. Причината за ваквата одлука е политиката на американскиот производител на електрични возила, кој одбива да ...

(ВИДЕО) Пазете што софтвер вградиле инженерите во Tesla, и тоа бесплатно

365 - 06.12.2017

„Ќерка ми дојде и ми рече: Мамо, види, Tesla! Беше паркирана во дворот на соседите, и искрено не знаев што е толку посебна колата. Со соседите сме прилично блиски, па отидовме да прашаме чија е колата.

Наградната игра за smart watch

Телефони.мк - 06.12.2017

Microwear X3 има одличен и неодолив правоаголен дизајн, кој може да изгледа и на машка и на женска рака. Производителот навистина се потрудил да го обликува дизајнот по ваш вкус, односно лицето може да му го менувате според ваши желби.

BMW најави експанзија на електрични модели

Точка - 07.12.2017

BMW верува дека иднината ѝ припаѓа на електричните автомобили и plug-in хибридите, покажува планот за електрификација на моделите од оваа компанија до 2025 година. На илустрациите кои ги објави германскиот произведувач се прикажани фазите на ...

Премиера на новиот BMW X3 во Македонија

Кајгана - 06.12.2017

Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV[1] спортски возила со средна големина во 2003 г. - BMW X3, денеска во Скопје ја доживеа македонската премиера на својот најнов модел. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во ...

Германија ги суспендира субвенциите за Тесла

Локално - 06.12.2017

Властите во Германија размислуваат за решение кое ќе доведе до суспендирање на субвенциите за купување електрични возила од брендот Тесла. Ројтерс ги цитира изворите од федералната влада за економија и контрола на извозот (BAFA.

Новиот BMW X3 премиерно во Македонија

Фактор - 06.12.2017

Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV спортски возила со средна големина во 2003 г. - BMW X3, денеска во Скопје ја доживеа македонската премиера на својот најнов модел. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во ...

Премиера на новиот BMW X3 во Македонија

Фокус - 06.12.2017

Третата генерација на BMW X3 е уште поспортска, технолошки понапредна, но и поудобна од своите предходници. Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV[1] спортски возила со средна големина во 2003 г.

Третата генерација на BMW X3 е уште поспортска, технолоки понапредна, но и поудобна од своите предходници.

МакМода - 06.12.2017

Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV спортски возила со средна големина во 2003 г. – BMW X3, денес во Скопје ја доживеа македонската премиера на својот најнов модел. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во ...

(Фото) Премиера на новиот BMW X3 во Македонија

еМагазин - 06.12.2017

Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во својот продажно сервисен центар во Скопје, ја претстави третата генерација на моделот BMW X3. Од првото претставување досега, BMW бележи над 1,5 милиони новорегистрирани X3 возила од ...

Премиера на новиот BMW X3 во Македонија: Третата генерација на BMW X3 е уште поспортска, технолошки понапредна, но и ...

Точка - 06.12.2017

Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV спортски возила со средна големина во 2003 г. - BMW X3, денеска во Скопје ја доживеа македонската премиера на својот најнов модел. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар во ...