TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипинците палат карикатури на Трамп и Дутерте (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 10.11.2017

Демонстранти во Манила запалија транспарент со ликот на американскиот претседател Доналд Трамп, но и со претседателот на Филипините Родриго Дутерте. Демонстрантите протестираа против најавената посета на Трамо на Филипините.

Дутерте му порача на Путин: Руското оружје е баш прецизно

Точка - 10.11.2017

Русија е подготвена и понатаму да ја развива воената и воено-техничката соработка со Филипините, изјави рускиот претседател Путин на состанокот со филипинскиот претседател Родриго Дутерте.

Претседателот на Филипините призна дека извршил убиство кога имал 16 години

Макфакс - 10.11.2017

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте (72), призна дека убил човек кога имал само 16 години. Тој зборувал за неговите тинејџерски години на самитот АПЕК во Виетнам на кој учествуваат бројни лидери, меѓу кои и претседателите на САД, Доналд ...

Претседателот на Филипините: На 16 години убив човек

Стандард - 10.11.2017

Претседателот на Филипините, Родриго Дутерте призна дека како дете убил човек, информира АФП. Дутерте е во Виетнам во врска со тековниот Азиско-пацифички форум за економска соработка. Пред филипинската заедница во виетнамскиот град Дананг, Дутерте ...

Претседателот на Филипини призна дека извршил убиство кога имал 16 години

Вечер - 10.11.2017

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте (72), призна дека убил човек кога имал само 16 години. Тој зборувал за неговите тинејџерски години на самитот АПЕК во Виетнам на кој учествуваат бројни лидери, меѓу кои и претседателите на САД, Доналд ...

Претседателот на Филипини призна дека извршил убиство кога имал 16 години

Точка - 10.11.2017

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте (72), призна дека убил човек кога имал само 16 години. Тој зборувал за неговите тинејџерски години на самитот АПЕК во Виетнам на кој учествуваат бројни лидери, меѓу кои и претседателите на САД, Доналд ...

Претседателот на Филипини призна дека извршил убиство кога имал 16 години

Кајгана - 10.11.2017

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте (72), призна дека убил човек кога имал само 16 години. Тој зборувал за неговите тинејџерски години на самитот АПЕК во Виетнам на кој учествуваат бројни лидери, меѓу кои и претседателите на САД, Доналд ...

Претседателот на Филипините призна дека извршил убиство кога имал 16 години

Sky - 10.11.2017

Претседателот на Филипините, Родриго Дутерте (72), призна дека убил човек кога имал 16 години. Тој зборувал за своите тинејџерски години на самитот АПЕК во Виетнам на кој учествуваат многубројни лидери, меѓу кои и претседателите на САД, Доналд ...