TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тажен крај за „кралот“: Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

Екипа - 12.08.2017

Усеин Болт посакуваше на славен начин да се збогува од атлетиката во, како што најави, последната своја трка во кариерата вечерва во штафетното финале 4х100 метри на Светското првенство во Лондон.

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

SportMedia - 12.08.2017

Требаше да биде толку едноставно - Јусеин Болт да си замине од своето последно големо натпреварување со злато на 100 метри и како дел од јамајската штафета 4х100 метри. Наместо тоа, Болт заминува меѓу атлетските легенди со бронза на 100 метри и без ...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Нетпрес - 13.08.2017

Болт на своето последно големо натпреварување во кариерата освои само бронза во трката на 100 метри Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на ...

Падна во немоќ на тартанот: Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Во текот на денешниот ден сите со големо внимание ја најавуваа последната трка на Јусеин Болт во кариерата, но за жал, неверојатниот Јамајканец имаше уште понепосакуван финиш на денешната штафета отколку во финалето на 100 метри.

Неславен крај на кариерата: Болт се повреди, Велика Британија направи изненадување

Спортклуб - 12.08.2017

Неверојатно што му се случи на најдобриот спринтер на сите времиња, огромна штета за Јамајка. Велика Британија успеа да го освои златниот медал на штафетата 4х100 метри, што е еден вид на изненадување на домашната селекција, со оглед на тоа дека ...

Молњата неславно во пензија: Болт се повреди на трката 4х100 метри, Британија победи! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Машката штафета на Велика Британија победи вечерва на штафетната трка 4х100 метри на Светкото првенство во Лондон, последната трка на најбрзиот човек на планетата Усеин Болт, кој неславно заминува во пензија, откако се повреди на средина од ...

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Република - 12.08.2017

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди и се сруши само неколку метри откако ја прими ...

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

Локално - 12.08.2017

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот. Бол, за жал, пред целта се повреди и не ја истрча трката за ...

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

Оff.net - 12.08.2017

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалната трка на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди и не го заврши ...

Нов и последен епски дуел Болт-Гетлин!

Спортклуб - 12.08.2017

Штафетите на Јамајка и САД 4×100 метри се во финалето на шампионатот во Лондон. Новиот светски шампион на 100 метри трчаше во втората замена и со време од 37,70 секунди штафетата на САД беше најбрза во првата група на квалификациите.

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

SportMedia - 12.08.2017

Тој ќе се надева дека ќе си замине од тартанот со 20-та голема титула, нешто што не успеа да го направи минатата сабота, кога беше само трет во трката на 100 метри зад Американците Џастин Гетлин и Крис Колмен.

Болт ја заврши кариерата со повреда

Sport M - 13.08.2017

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство во Лопндон, кога мораше да се откаже поради ...

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот (ФОТО)

Курир - 13.08.2017

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди и се сруши само неколку метри откако ја прими ...

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Република - 12.08.2017

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин. На Светското првенств (СП) во атлетика кое е во тек во Лондон, ова е последна трка на Болт на ...

Болт: Ме уби лошиот почеток!

Sport 1 - 11.08.2017

Јусеин Болт немаше баш простување какво што посакуваше бидејќи првпат во кариерата заврши трет на една трка на сто метри, сепак со измешани чувства го напушти „Олимпискиот стадион“ во Лондон синоќа, бидејќи целата публика со овации го проследи ...

Буфон за пензијата на Болт: Во животот никогаш не престануваш да трчаш (ФОТО)

Sport 1 - 11.08.2017

Јусеин Болт синоќа на Светското првенство во атлетика во Лондон за последен пат во својата карирера трчаше на 100 метри и го освои бронзениот медал. Многу јавни личности и спортисти му честитаа на Јамајканецот за неговата неверојатна кариера и ...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Република - 13.08.2017

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство во Лопндон, кога мораше да се откаже поради ...