TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл се откажува од глумата

Репортер - 10.11.2017

Актерката Меган Маркл, која се прослави со улогата во серијата Suits, навести дека става крај на актерската кариера и дека епизодите од оваа сезона од серијата ќе бидат последните што ќе ги сними во кариерата.

Меган Маркл се откажува од актерската кариера, по венчавката со Хари ќе стане војвотка

А1 On - 09.11.2017

Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на глумачката кариера за сметка на титулата која што ќе ја добие по венчавката со принцот Хари.

ФОТО: Принцот Хари и Меган Маркл со страсни бакнежи во јавност

Курир - 09.11.2017

Американската актерка го бодреше принцот Хари кој заедно со брат му, принцот Вилијам, учествуваше во натпреварот во поло во Аскот. Британските медиуми ја фотографираа Меган како го бодри Хари од гледалиштето, а по натпреварот успеаја да ги „фатат“ ...

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Алфа - 09.11.2017

Имено, таа нема да биде принцеза, исто како што ни Кејт ни Камила не се принцези. Меган има уште неповолна положба, оти принцот Хари не е престолонаследник. Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, ...

Кејт Мидлтон или Меган Маркл?

Fashionel - 09.11.2017

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и идната сопруга на принцот Хари, Меган Маркл се во денешниот стилски двобој. Причината е истата креација од дизајнерката Дајан фон Фурстенберг. Имено, завчера во Кенсингтон палатата се одржа хуманитарна забава, а ...

На која и стои подобро: Меган Маркл во ист фустан како Кејт Мидлтон

Хитпортал - 09.11.2017

Кејт Мидлтон и Меган Маркл освен љубовта кон принцовите очигледно имаат уште нешто заедничко. Овие дами имаат ист фустан т.е. стил на облекување. Меган Маркл на црвениот тепих на настан во Холивуд се појави во истиот чипкан фустан кој Кејт го носеше ...

Од што се откажа Меган Маркл за да ѝ се допадне на кралицата Елизабета?

Црнобело - 09.11.2017

Британската кралица има строги модни правила, кои се косат со имиџот што го негуваше девојката на нејзиниот внук. По сѐ изгледа, кралското семејство конечно ја прифати врската помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл.

Меган Маркл се откажува од актерската кариера, по венчавката со Хари ќе стане војвотка

Орбис - 09.11.2017

Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на глумачката кариера за сметка на титулата која што ќе ја добие по венчавката со принцот Хари.

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Скопје24 - 09.11.2017

Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ја прекина работата на серијата „Suits” и навести крај на глумечката кариера на сметка на титулата која ја чека кога ќе се омажи за принц.

Од што мораше да се откаже Меган Маркл за да ѝ се допадне на кралицата Елизабета (ФОТО)

БркајРабота - 09.11.2017

Британската кралица Елизабета има строги модни правила, кои се косат со имиџот што го негуваше девојката на нејзиниот внук. По сѐ изгледа, кралското семејство конечно ја прифати врската помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл но таа мораше да ...

Не е будала да работи: Маркл ја остава актерската кариера, за брзо ќе стане војвотка

Таратур - 10.11.2017

Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на актерската кариера. Својата професионална актерска кариера ќе ја „жртвува“ на сметка на титулата која што ќе ја добие по венчавката со принцот Хари, ...

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Република - 09.11.2017

Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ја прекина работата на серијата „Suits” и навести крај на глумечката кариера на сметка на титулата која ја чека кога ќе се омажи за принц.

Од што се откажа Меган Меркел за да и се допадне на кралицата Елизабета (Фото)

Република - 09.11.2017

Британската кралица Елизабета има строги модни правила, кои се косат со имиџот што го негуваше девојката на нејзиниот внук. По сѐ изгледа, кралското семејство конечно ја прифати врската помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл но таа мораше да ...

Принцот Хари ќе се жени- Еве која глумица ќе стане војвотка

Пулс24 - 10.11.2017

Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ја прекина работата на серијата „Suits" и навести крај на глумечката кариера на сметка на титулата која ја чека кога ќе се омажи за принц.

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

+инфо - 10.11.2017

Таа нема да биде принцеза, исто како што ни Кејт ни Камила не се принцези. Меган има уште неповолна положба, оти принцот Хари не е престолонаследник. Сè посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ...

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Популарно - 10.11.2017

Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ја прекина работата на серијата „Suits” и навести крај на глумечката кариера на сметка на титулата која ја чека кога ќе се омажи за принц.