TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте го купи првото засилување, следи ураган?!

СуперСпорт - 19.05.2017

Зделката е изгледа завршена, првото засилување се знае, уште тројца на менито, со овој буџет се изгледа полесно. Челси ќе ги има и најплатените играчи во лигата. Првото засилување веќе се знае, како што и рече Конте цел е играч во средината на ...

Ураганот Челзи во офанзива – троши 250 милиони на оваа четворка!

Спортски - 19.05.2017

Антонио Конте го подигна Челзи од мртвите и неколку кола пред крајот ја освои титулата во Премиер лигата, а до крајот има шанси да освои и дупла круна, бидејќи игра во финалето од ФА Купот.

Челзи ќе има 233 милиони евра за трошење, носи ѕвезда од Монако

SportMedia - 19.05.2017

Бужетот на англискиот првак Челзи, за трошење во летниот преоден рок ќе биде неверојатни 233 милиони евра. Од новата сезона, лондончани се враќаат во Лигата на шампионите, а тренерот Антонио Конте верува дека ќе создаде тим кој ќе може да се бори за ...

Конте гради тим за освојување на ЛШ! Првото засилување стигнува од Франција!

СуперСпорт - 19.05.2017

Преговорите почнуваат во следната недела. Се шушка веќе некое време, но според информациите од островот време е искрата да се разгори. Антонио Конте, осоколен од велокодушната понуда на Роман Абрамович за во ова лето да потроши и до 200 милиони ...

Конте ќе го засилува Челси со 230 милиони евра, 50 милиони се резервирани за фудбалер на Монакао

24Фудбал - 19.05.2017

Медиумите од Англија пренесуваат дека Антонио Конте летоска на располагање ќе има преку 230 милиони евра за ангажман на нови играчи и веќе се идентификувани неколку цели Откако ја освоија титулата во Премиерлигата, „Сините“ веќе од следната недела ...

Револуција во Челси: Конте доби 233 милиони евра за засилувања, прв на списокот е „ѕверот“ од Монако

Спортклуб - 19.05.2017

Буџетот на Челси за засилувања во летниот преоден рок ќе изнесува 233 милиони евра, соопшти англискиот весник Телеграф. Во новата сезона, “сините” се враќаат во Лигата на шампионите и тренерот Антонио Конте инсистирал да добие добра сума за да го ...

Конте со ред за врска поцврст и од Кинескиот ѕид: Канте, Матиќ – Бакајоко! На маса се 50 милиони

Спортски - 19.05.2017

Веќе некое време се шушка, но според информациите од островот, време е муабетот и да распали. Антонио Конте, осоколен од великодушната понуда од Роман Абрамович ова лето да потроши и до 200 милиони фунти (230 милиони евра) за засилувања, би формирал ...