TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинетиот Сеад Кочан се изјасни невин за случајот „Труст“

24 Вести - 14.11.2017

Мотивот не бил чесно да се добие тендер и да се ископа јаглен и јаловина во Суводол, туку со фалсификувана документација бизнисменот Сеад Кочан, и останатите двајца обвинети да се „ископаат“ 17 милиони евра.

Кочан се изјасни за невин, Авировиќ ќе докажел невиност, Ватиќ не бил голем играч

Телма - 14.11.2017

Не сме виновни, се изјаснија Сеад Кочан, Василие Авирович и Сафет Ватиќ, обвинети во предметот на СЈО, „Труст“. И преставниците на нивните фирми, Трансмет, Силекс Неметали и Вато велат дека не учествувале на тендер на ЕЛЕМ со фалсификувани документи.

Кочан се изјасни невин за „Труст“

Алсат-М - 14.11.2017

Двочасовен обид да се пролонгира рочиштето заврши неуспешно за одбраната на обвинетите во случајот „Труст“, откако обвинителот од Специјалното обвинителство, Артан Ајро, лично им ги достави доказите на адвокатите.

Сеад Кочан се изјасни за невин, за СЈО клучна е лажната документација

Нова ТВ - 14.11.2017

По 3 часа расправа заврши првото рочиште за случајот Труст на СЈО, во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на ...

Бубевски за обвинетите во „Труст“: Свесно влегле во криминал и сега ќе мораат да ги вратат тие 17 милиони евра

Фокус - 14.11.2017

Специјалниот јавен обвинител, Гаврил Бубевски, кој го застапува обвинението во предметот „Труст“, по денешната главна расправа изјави дека обвинителството има двајца сведоци кои гo потврдуваат она што го тврдат материјалните докази -Но во ...

Обраќање на специјалниот обвинител: Криминално здружение за незаконско стекнување профит

МКД - 14.11.2017

Мотивот на обвинетите не беше чесно да се добие тендер на АД ЕЛЕМ и да се ископа потребното количество на јаглен и јаловина, туку со невистинита, фалсификувана документација да се ископоаат 17 милиони евра, рече во своето денешно воведно обраќање ...

Сеад Кочан се изјасни за невин, судењето продолжува на 21-ви ноември

МРТ - 14.11.2017

Во Кривичниот суд почна рочиштето за случајот „Труст“. Првообвинетиот Сеад Кочан се изјасни за невин. Специјалниот обвинител Артан Ајро во актовка им ги донесе во судницата доказите на одбраната.

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Канал5 - 14.11.2017

Првообвинетиот во случајот “ТРУСТ”, бизнисменот Сеат Кочан не се чувствува виновен за делото за кое го товари Специјалното јавно обвинителство. Вина не чувствуваат ниту второ и трето обвинетите Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ.

На Кочан ќе му се суди, судијката одлучи да почне главната расправа

Нова ТВ - 14.11.2017

Во Кривичниот суд започна главнта расправа за предметот „Труст“ на СЈО, во кој во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Кочан се изјасни за невин во „Труст“

Фокус - 14.11.2017

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје, а по однос на обвиненијата што против него ги изнесе ...

Ако се утврди дека му прогледал низ прсти на Кочан, обвинението за „Труст“ ќе се прошири и на Груевски

Сакам да кажам - 14.11.2017

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат дека други лица од поранешната власт им овозможиле или ги мотивирале да го реализираат, според СЈО, ...

Сеад Кочан не чувствува вина за криминалот во „Труст"

МКД - 14.11.2017

Не се чувствувам виновен, рече пред судот обвинетиот Сеад Кочан запрашан за вина за обвинението кое му се става на товар. Обвинителот Гаврил Бубевски во воведен говор пред судот рече дека законитото постапување на фирмите е гарант за слобода, а на ...

Почна главната расправа за „Труст“

Алсат-М - 14.11.2017

Почна главната расправа за случајот Труст во Кривичниот суд. Иако одбраната 2 часа изнесуваше забелешки дека не и биле доставени сите докази и немале време ниту на увид на доставеното, сепак судијката Лидија Трајковска не им го уважи барањето.

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Канал5 - 14.11.2017

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Не се чувствувам виновен, се изјасни Сеад Кочан на судењето за спорниот тендер од 17 милиони евра

Сакам да кажам - 14.11.2017

Бизнисменот Сеад Кочан, обвинет за злоупотреба на тендер за ископ на јаглен и јаловина тежок 17 милиони евра јавни пари, на главното судење кое штотуку почна изјави пред Судот: „Не се чувствувам виновен.

(ВИДЕО) Додека специјалниот обвинител Бубевски даваше изјава за медиумите, обвинетиот Сеад Кочан им избега на ...

Либертас - 14.11.2017

Додека специјалниот обвинител Бубевски даваше изјава за медиумите, обвинетиот Сеад Кочан им избега на новинарите! видео: ...

СЈО ги донесе доказите на цедиња и спречи развлекување на судењето против Сеад Кочан

Сакам да кажам - 14.11.2017

Обвинителот од СЈО Артан Ајро спремен со цедиња со докази од истрагата против Сеад Кочан, кои што за денешното рочиште ги донел во најлонско ќесе, спречи обид за развлекување на почетокот на овој судски процес.

Почна судењето против Сеад Кочан за местењето тендер за копање јаглен за ЕЛЕМ

Сведок - 14.11.2017

По речиси двочасовно натегање во судница, дали да почне судењето со воведните говори на странките или да се врати во фаза на подготвително рочиште, во скопска единица почна судењето за случајот „Труст“ во кој се обвинети Сеад Кочан, Василије ...

Кочан не се чувстува виновен за „Труст“, СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Мета - 14.11.2017

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје.

На Кочан ќе му се суди за „Труст“

Слободен Печат - 14.11.2017

Судијката Лидија Трајковска одби да го одложи судењето на Сеад Кочан за случајот „Труст“, како што побара неговата одбрана. Обвинетиот Кочан изјавил дека не се чувствува виновен по обвиненијата од страна на Специјалното јавно обвинителство.

Нов обид да почне судскиот процес против Кочан

Стандард - 14.11.2017

Денеска во скопскиот Кривичен суд треба да почне судскиот процес за случајот „Труст” каде првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”. Претходното рочиште беше одложено бидејќи на обвинетите им биле ...

Утре нов обид за старт на судењето за „Труст“ против бизнисменот Сеад Кочан

МКД - 13.11.2017

Основниот суд Скопје 1 утре ќе направи нов обид за да го почне судењето за случајот „Труст“ во кој обвинет бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“ Сеад Кочан. Судот минатото рочиште го одложи бидејќи одбраната побара време за да може да направи увид ...

Сеад Кочан – „Невин сум!“, СЈО – фалсификат документите се клучен доказ

Таратур - 14.11.2017

По 3 часа расправа заврши првото рочиште за случајот Труст на СЈО, во кој првообвинет е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на ...

Воведниот говор на СЈО во „Труст“: Пред лицето на правдата денеска стои криминално здружение обединето заради ...

Фокус - 14.11.2017

Специјалното јавно обвинителство го објави воведниот говор во предметот „Труст“ чија главна расправа почна денеска во Кривичниот суд, откако судијката Лидија Трајковска, го одби барањето на одбраната да се одложи рочиштето.

Кочан се изјасни како невин, судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Newsroom - 14.11.2017

Првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот, Сеат Кочан, на денешното судско рочиште се изјасни како невин за делото за кое го товари Специјалното јавно обвинителство. „Труст“ е предмет со кој СЈО обвинува три лица и три компании за нелегално ...

Ако се утврди дека му прогледал низ прсти на Кочан, обвинението за „Труст“ ќе се прошири и на Груевски

Локално - 14.11.2017

Ако обвинетите во „Труст“ Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ во текот на судскот процес што почна денеска во Основниот суд Скопје 1 посочат дека други лица од поранешната власт им овозможиле или ги мотивирале да го реализираат, според СЈО, ...

Кочан се изјасни за невин во случајот „Труст“

Нетпрес - 14.11.2017

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ на судското рочиште во понеделникот во скопскиот Кривичент суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

(Обновено) Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември...

Н.Македонија - 14.11.2017

Сеад Кочан се изјасни за невин за „Труст“ Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“, денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Кочан не се чувстува виновен за „Труст“, СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Бриф - 14.11.2017

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје.

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Макфакс - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Кочан се изјасни за невин во случајот „Труст“, за СЈО најважна е фалсификуваната документација

Точка - 14.11.2017

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ на судското рочиште во понеделникот во скопскиот Кривичент суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

+инфо - 14.11.2017

Според СЈО, Сеат Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, сопственици на фирмите од овој предмет се виновни за неколку кривични дела. Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за ...

Кочан се изјасни за невин – за СЈО клучна е лажната документација

Позитив.мк - 14.11.2017

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје.

Сеад Кочан: Не сум виновен

Вечер - 14.11.2017

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Сеат Кочан се изјасни за невин

Либертас - 14.11.2017

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Кочан не се чувстува виновен за „Труст“, СЈО најави дека ќе го докаже спротивното

Правдико - 14.11.2017

Не се чувстувам виновен, изјави бизнисменот Сеад Кочан на главната расправа од судењето за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, кое почна денеска во Кривичниот суд во Скопје.

Сеад Кочан: Не сум виновен

А1 On - 14.11.2017

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Кочан се изјасни за невин за „Труст“

ТВ21 - 14.11.2017

Сеад Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Сеад Кочан: Не сум виновен

Кајгана - 14.11.2017

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Сеад Кочан: Не сум виновен

Орбис - 14.11.2017

„Не сум виновен“, рече првообвинетиот во случајот „Труст“, бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, на расправата во скопскиот Кривичен суд. Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Сеат Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Локално - 14.11.2017

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Груевски пред Централниот комитет: Оставката ја поднесувам како морален чин

еМагазин - 11.12.2017

Никола Груевски во образложението за својата оставка до членовите на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ кој заседаваше вчера во Скопје истакнал дека без разлика на фактот што анализите за изборните резултати се во тек, оставката ја поднесува како ...

Ново судење за случајот „Труст“

Нетпрес - 14.11.2017

Ново судско рочиште треба да се одржи денеска во скопскиот Киривчен суд за случајот на СЈО „Труст“, во кое обвинет е сопственикот на фирмата „Трансмет“, Сеат Кочан. Претходното рочиште на 7 ноември беше одложено по забелешката на одбраната на ...

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Слободен Печат - 14.11.2017

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на тендер на ...

Кочан се изјасни за невин за „Труст“

Р.С.Европа - 14.11.2017

Сеат Кочан, првообвинетиот во предметот „Труст“ денеска на судското рочиште во Кривичниот суд се изјасни за невин за обвиненијата што против него ги изнесе Специјалното јавно обвинителство.

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Канал 77 - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

Стандард - 14.11.2017

Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за учество на тендер на ...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Точка - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Судењето за „Труст“ продолжува на 21 ноември

+инфо - 14.11.2017

Во случајот на „Труст“ на СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни лица. Судењето за предметот „Труст“ на СЈО, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан, а обвинети се уште две физички и три правни ...