TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исплива шокантна снимка на Цеца: Пејачката се искара со маж, му одржа лекција на улица

Сител - 18.12.2017

Светлана Цеца Ражнатовиќ се појави во Сава Центар на еден настан и му одржа лекција на еден фотограф. Имено, тој сакаше да ја фотографира што побрзо, но таа беше опкружена со фанови и ги исполнуваше нивните желби.

Цеца искрено: „Кога ми е тешко, разговарам со духовник“

Убавина и Здравје - 17.12.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ (44) во интервјуто за story.rs откри од кого бара помош кога и’ е тешко во животот. „Не сум личност што лесно паѓа психички. Мајчинството ме направи подготвена да се соочам со секоја животна ситуација.

Цеца: Имав некои љубовни врски по смртта на Аркан...

Вечер - 16.12.2017

Светлана Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за емоциите и своите врски, но како што вели, има и причина за тоа. Но, при промоцијата на новиот албум на Саша Матиќ на кој имаат заедничка нумера, олк дивата конечно реши да проговори на темата љубов, а како ...

Анастасија се фати за микрофон и ја надмина Цеца (видео)

Press24 - 18.12.2017

Анастасија Ражнатовиќ повторно потврди дека знае да пее перфектно. Овој пат тоа го покажа додека уживаше во ноќната забава, каде и се фати за микрофон. Анастасија ги пееше хитовите на својата мајка ...

Цеца: „По Аркан имав љубовници“

Репортер - 16.12.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за својот љубовен живот, но во една скорешна изјава за српските медиуми таа решила да проговори за тоа што ѝ се случува на емотивен план. „Не сакам за нешто така интимно да се зборува и пишува.

Цеца: Имав некои љубовни врски по смртта на Аркан…

Локално - 16.12.2017

Светлана Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за емоциите и своите врски, но како што вели, има и причина за тоа. Но, при промоцијата на новиот албум на Саша Матиќ на кој имаат заедничка нумера, фолк дивата конечно реши да проговори на темата љубов, а како ...