TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верижен судир во близина на Гостивар, еден од возачите со тешки повреди

Фокус - 10.12.2017

Три возила учествувале во верижен судир вчера на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на асвалтната база “Пелагонија“ во Гостивар. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, во сообраќајната незгода учествувале “голф“ ...

Девет лица повредени во верижен судир на патот Гостивар – Кичево

А1 On - 10.12.2017

На магистралниот пат Гостивар – Кичево во близина на асвалтната база „Пелагонија“ вчера се случил верижен судир помеѓу три возила при што повредени се девет лица. Во сообраќајката учествувале возило „Голф“ управувано од Ф.О.

Девет лица повредени во верижен судир на патот Гостивар – Кичево

Макфакс - 10.12.2017

Во верижен судар на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериони повреди, информораат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Деветмина повредени во верижен судар на патот Гостивар-Кичево

Алсат-М - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Деветмина повредени во верижна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Мета - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што се случил вчера на патот Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации над Гостивар, биле повредени девет лица, информираше СВР Гостивар. Трите автомобили – голф, лупо и киа, биле со гостиварски регистарски ...

Четворица повредени во сообраќајќи во тетовско

Канал5 - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информираше ...

Уште една страшна сообраќајка близу Ресен – утрово неколку повредени

Sky - 10.12.2017

На 10.12.2017 година во 04,30 часот било пријавено дека на патот Охрид–Ресен кај с.Крушје, патничко моторно возило „Фиат Панда“ со скопски регистерски таблици управувано од К.Д.(61) од Битола излетало од патот.

Најмалку 9 лица повредени во верижен судар

365 - 10.12.2017

На патниот правец Гостивар-Кичево се случи верижен судар на неколку возила поради недржење растојание при управување со нив. Во сообраќајката девет лица се здобиле со потешки и полесни повреди, информираат од СВР Тетово.

Со возилото се забиле во столб - тешка несреќа во Македонија

Press24 - 10.12.2017

Две лица се здобиле со телесни повреди откако 30-годишниот С.С. од Јанчиште, тетовско загубил контрола врз автомобилот „БМВ“ со тетовски регистарски таблички што го управувал по што возилото излетало од коловозот и удрило во бетонски електричен ...

Загина момче од Демир Капија

Фокус - 09.12.2017

Утринава околу 03:30 часот, двесет и четири годишно момче од Демир Капија го изгуби животот во сообраќајна несреќа. Според СВР Велес, несреќата се случила на автопатот А1, кај местото викано Арсова Лака, а во неа учествувал патнички автомобил марка ...

Момче загина во сообраќајка на автопатот Неготино-Гевгелија

Таратур - 09.12.2017

Рано утрово на автопатот Неготино-Гевгелија се случила тешка сообраќајна незгода во која загинало 24-годишно момче од Неготино. Портпарол на СВР Велес истакна дека сообраќајната несреќа се случила околу 3 часот и 30 минути, кај местото викано Арсова ...

Еден загинат во сообраќајка на патот Демир Капија-Удово

А1 On - 09.12.2017

Едно лице загина, а друго се здоби со телесни повреди во сообраќајка која што утрово се случи на автопатот Демир Капија – Удово. Несреќата се случила помеѓу патничко возило „Сеат Леон“ со неготински регистарски ознаки управувано од С.Ј.

Две лица тешко повредени во сообраќајка на патот Ресен-Охрид

Тера - 09.12.2017

На 08.12.2017 година околу 20,00 часот на магистралниот пат Ресен-Охрид кај с.Крушје, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило„Лада“ со вевчански регистерски таблици управувано од С.П.

Полицијата со детали за страотната несреќа синоќа на патот Ресен-Охрид

Press24 - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки ...

Млад демиркапиец загина во сообраќајка во Демиркаписка Клисура

Мета - 09.12.2017

Во директен судир што се случил ноќеска на автопатот Скопје – Гевгелија, во Демиркаписка Клисура животот го загубил 24-годишен жител на Демир Капија. Како што соопшти полицијата, во 3.50 часот денеска се судриле автомобил „сеат леаон“ со неготински ...

Страшна сообраќајка во Македонија: Со автомобилот излетал од пат

Press24 - 09.12.2017

Околу 20 часот и 30 минути синоќа се случила сообраќајка на територијата на општина Неготино, во близина на селото Криволак. Патнички автомобил со швајарски регистарски таблички управуван од 35-годишниот М.Н.

По повеќечасовен застој, нормализиран сообраќајот на патот Демир Капија – Удово

Точка - 09.12.2017

На патниот правец Демир Капија – Удово кај местото Арсова лака, сообраќајот е нормализиран за сите видови на возила во двата правци, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на патниот правец поради сообраќајна незгода беше во ...

Момче загина утринава во тешка сообраќајка

Пулс24 - 09.12.2017

Дваесет и четиригодишно момче загина во сообраќајка утрово на автопатот Неготино-Гевгелија. Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, сообраќајната несреќа се случила околу 3.30 часот, кај местото викано Арсова Лака.

Девет лица повредени во верижен судир на патот Гостивар – Кичево

Вечер - 10.12.2017

Во верижен судар на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериони повреди, информораат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Верижен судир на патот Гостивар – Кичево, повредени 9 лица

Курир - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Деветмина повредени во верижна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Канал 77 - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што се случил вчера на патот Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации над Гостивар, биле повредени девет лица, информираше СВР Гостивар. Трите автомобили – голф, лупо и киа, биле со гостиварски регистарски ...

Четворица повредени во сообраќајќи во тетовско

Курир - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информираше ...

Утрово сообраќајка близу Ресен

Тера - 10.12.2017

На 10.12.2017 година во 04,30 часот било пријавено дека на патот Охрид–Ресен кај с.Крушје, патничко моторно возило „Фиат Панда“ со скопски регистерски таблици управувано од К.Д.(61) од Битола излетало од патот.

Трагедијa: Младо момче почина на лице место

Sky - 09.12.2017

Рано утрово на автопатот Неготино-Гевгелија се случила тешка сообраќајна незгода во која загинало 24-годишно момче од Неготино. Портпарол на СВР Велес за „Макфакс“ истакна дека сообраќајната несреќа се случила околу 3 часот и 30 минути, кај местото ...

Полицијата со детали за сообраќајката на патот Ресен - Охрид

OhridNews - 09.12.2017

МВР денеска соопшти детали за сообрачајката на патот Ресен - Охрид. -На 08.12.2017 година околу 20,00 часот на магистралниот пат Ресен-Охрид кај с.Крушје, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило„Лада“ со вевчански регистерски таблици ...

Две лица тешко повредени во сообраќајката на патот Ресен-Охрид

Нетпрес - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која во петокот вечерта околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје, информира во саботата Министерството за внатрешни работи.

Дваесет и четири годишно момче загина во сообраќајка на автопатот Неготино-Гевгелија...

Н.Македонија - 09.12.2017

Дваесет и четири годишно момче загина во сообраќајка на автопатот Неготино-Гевгелија Дваесет и четиригодишно момче загина во сообраќајка утрово на автопатот Неготино-Гевгелија. Како што информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, ...

Девет лица повредени во верижен судир на патот Гостивар – Кичево

Орбис - 10.12.2017

Во верижен судар на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериони повреди, информораат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Деветмина повредени во верижен судир на патот Гостивар-Кичево

+инфо - 10.12.2017

Полицијата извршила увид и според првичните информации причина за несреќата е недржење растојание. Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судир на три возила што вчера околу 17.30 часот се случил на регионалниот пат ...

Четири лица повредени во сообраќајќи во тетовско

Нетпрес - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информираше ...

Момче загина во сообраќајка на автопатот Неготино-Гевгелија

Точка - 09.12.2017

Рано утрово на автопатот Неготино-Гевгелија се случила тешка сообраќајна незгода во која загинало 24-годишно момче од Неготино. Портпарол на СВР Велес за „Макфакс“ истакна дека сообраќајната несреќа се случила околу 3 часот и 30 минути, кај местото ...

Двајца возачи тешко повредени во сообраќајка на патот Ресен-Охрид

Фактор - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајката која синоќа околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки управувана од С.П.

Девет лица повредени во верижен судир на патот Гостивар – Кичево

Кајгана - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериони повреди, информораат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Верижен судар на патот Гостивар-Кичево, има многу повредени

Слободен Печат - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Четворица повредени во сообраќајќи во тетовско

Локално - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информира МВР.

Две лица тешко повредени во сообраќајката на патот Ресен- Охрид

Пулс24 - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки ...

9 повредени во верижен судир кај Гостивар

Фактор - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериозни повреди, информираат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Страшен верижен судир на патот Гостивар-Кичево - 9 лица повредени

Press24 - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Четворица повредени во сообраќајќи во тетовско ноќеска

Либертас - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информираше ...

Трагедија во Македонија: Младо момче почина на лице место, има повредени

Маркукуле - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки ...

Девет лица повредени во верижен судар на патот Гостивар - Кичево

Скопје инфо - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериони повреди, информораат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Верижен судир на патот Гостивар – Кичево, повредени 9 лица

Сител - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Четворица повредени во сообраќајќи во тетовско

Стандард - 10.12.2017

Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците од три сообраќајни несреќи, кои поради неприлагодени брзини според условите на патот, се случиле вчера и изминатата ноќ во тетовско, информираше ...

МВР со детали: Две лица тешко повредени во сообраќајка на патот Ресен-Охрид

Скопје24 - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки ...

Девет лица повредени во верижен судир кај патот Гостивар-Кичево

Нова ТВ - 10.12.2017

Во верижен судир на три возила што вчера попладне се случил на патот Гостивар – Кичево повредени се девет лица од кои едно се здобило со посериозни повреди, информираат од СВР Тетово. Во сообраќајката учествувале три автомобили со гостиварски ...

Деветмина повредени во верижен судaр на патот Гостивар-Кичево

еМагазин - 10.12.2017

Девет лица се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информира СВР Тетово.

Четворица повредени во сообраќајќи во Tетовско

+инфо - 10.12.2017

Најтешко поминала С.Ф.(75) од Тетово која додека одела пешки на улицата Љуботенска во градот вчера околу 17.25 часот била удрена од автомобил „рено“. Четири повредени лица од кои едно потешко и материјална штета од 110 илјади денари се последиците ...

Повредените во сообраќајката кај Крушје,префрлени во Скопје и Битола

Спектра ТВ - 09.12.2017

Двајцата тешко повредени од синоќешната сообраќајка кај ресенско Крушје, се префрлени во болниците во Скопје и Битола. Во синоќешната тешка сообраќајка кај ресенското село Крушје, тешко се повредени двајца возачи на автомобили.

Деветмина повредени во верижен судар на патот Гостивар-Кичево

Либертас - 10.12.2017

Девет лица од кои едно потешко се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информираше портпаролот на СВР ...

Две лица тешко повредени во сообраќајката на патот Ресен-Охрид

БркајРабота - 09.12.2017

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во вевчански регистерски ознаки ...