TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиен полицаец во напад во Париз

Deutsche Welle - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Мотивите за нападот не се познати Елисејските полиња, каде се случил нападот се целосно затворени од ...

(ВИДЕО) Тероризам во Париз: Убиен полицаец, двајца ранети (обновено)

Нова ТВ - 20.04.2017

Во терористичкиот напад на славната авенија Шанзелизе во Париз, загина еден полицаец а двајца се ранети, потврди претседателот на републиката Франсоа Оланд и додаде дека се работи за терористички напад.

Пукотници во Париз: Во терористички напад убиени двајца полицајци

Точка - 21.04.2017

Откако синоќа дошло до пукотници на Шанзелизе во Париз, еден полицаец починал на лице место, а друг непосредно после нападот им подлегнал на повредите во една од париските болници. Наводно на две места на популарната Шанзелизе во Париз дошло до ...

Еден полицаец и еден напаѓач убиени во центарот на Париз

Р.С.Европа - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг повреден во напад во центарот на Париз, соопшти полицијата. Нападот се случил на „Елисејските полиња“, најпознатата улица во центарот на градот, а полицијата вели дека веројатно се работи за „терористички чин“.

Маж излегол од возило и почнал да пука, „мошне веројатно терористички чин“ (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2017

Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал да пука со автоматско оружје. Полицијата возвратила на огнот и го убила напаѓачот, соопшти портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Пјер Енри Бранде, ...

ЖИВО Видео: Пукотници на Шанзелизе, убиен полицаец

Нова ТВ - 20.04.2017

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата Ројтерс.

Двајца полицајци загинаа во престрелка на Елисејските полиња во Париз (ВИДЕО)

+инфо - 20.04.2017

Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти им советува на жителите и туристите да не одат во овој дел од градот. Француските медиуми вечерва известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад ...

И вториот полицаец почина од повредите во престрелката во Париз

МКД - 20.04.2017

Еден од двајцата полицајци ранети во престрелката што се случи вечерва на Шанзелизе во Париз им подлегнал на повредите, јавија француските медиуми. Друг полицаец претходно беше убиен од напаѓачите, кои со возило застанале до полициско комби и ...

Оланд: Правиме се што можеме да се справиме со тероризмот

Канал5 - 20.04.2017

Претседателот потврди дека еден полицаец е убиен а двајца тешко повредени, како и дека напаѓачот што пукал е убиен од колегите на убиениот полицаец. Тој рече дека истрагата води кон тоа дека се работи за терористички напад.

(ВИДЕО) Почина и вториот застрелан полицаец во Париз

Макфакс - 20.04.2017

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз. Продолжуваат да се собираат нови полициски засилувања на местото на злосторството Засега е потврдено дека еден полицаец загина, а уште еден униформиран е ранет во престрелката во реонот на Елисејската ...

Полицаец убиен во престрелка на Елисејските полиња во Париз

Алсат-М - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот ...

Полицијата потврди: Еден полицаец загина, двајца се тешко повредени во нападот во Париз

Канал5 - 20.04.2017

Полицијата во Париз потврди дека еден полицаец е мртов а двајца негови колеги се тешко повреднеи откако во нив е пукано на Елисејските полиња. Можно е да имало повеќе напаѓачи. Полицискиот портпарол штотуку одржа прес конференција на која потврди ...

France 24: Почина и ранетиот полицаец во пукањето на Елисејските полиња, најверојатно е терористички напад, најден ...

Канал5 - 20.04.2017

Двајца полицајци се убиени вечерва откако врз нив е отворен оган откако застанале со автомобилот на црвено светло. Напаѓачот кој пукал е убиен, вториот е во бегство. Полицијата смета дека се работи за терористички напад.

Пукање во центарот на Париз, убиен е полицаец

Локално - 20.04.2017

Непознати лица вечерва пукаа против полицајци во центарот на Париз . Еден полицаец е загина , а друг е ранет, соопшти BBC.Инцидентот се случил на “Шанз Елизе”.Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници.

Еден полицаец убиен, друг ранет во престрелка на Шанзелизе (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави Ројтерс. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат областа на Шанзелизе.

Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз

Вест - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Возило застанало на Шанзелизе 102 пред полициско комби, а од него излегол маж и почнал да пука со автоматско оружје.

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во Париз

Република - 20.04.2017

ИСИС ја презеде одговорноста за нападот во кој загина еден полицаец, додека двајца се ранети. терористичката организација објави дека ја презема одговорноста за нападот преку својата новинска агенција Амак.

Полицаец убиен во престрелка во Париз, Шанзелизе под блокада

Сакам да кажам - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти француската полиција. Според некои извештаи, убиен е и напаѓачот кој пукал на нив. Шанзелизе, кадешто се случи пукањето, е под блокада на полицијата.

Терористички напад во Париз? Еден полицаец убиен, друг ранет, еден од напаѓачите застрелан на Елисејските полиња, ...

Канал5 - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен а друг ранет во пукање кај Елисејските полиња. Многу е веројатно дека се работи за терористички напад - велат од полицијата. Ројтерс јавува дека имало двајца напаѓачи, едниот е убиен.

Шести терористички напад во Париз за три години

Press24 - 20.04.2017

Полициски хеликоптери го надлетуваат Париз, врие од полиција на улиците. Вечерва се случи за жал шестиот терористички напад во Франција за три години. Вечерва двајца терористи од комбе во движење пукале кон полицајци.

Трамп: Пукањето во Париз личи на терористички напад

Стандард - 20.04.2017

Пукањето во Париз личи на терористички напад, изјави американскиот претседател Доналд Трамп. „Изразуваме сочувство на народот на Франција, тоа е ужасно“, рече уште Трамп. „Тоа никогаш нема да заврши.

Најнови детали за терористичкиот напад во Париз: Полицијата почна антитерористичка истрага

Курир - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се повредени во центарот на Париз, соопшти француската полиција, додавајќи дека осомничениот напаѓач е убиен од страна на безбедносните сили, јавува Би-Би-Си. Шанзелизе, каде што и се случи инцидентот е затворена.

Вонредна вест: Почина и вториот полицаец - расте бројот на жртви во нападот

Press24 - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. За жал, светските медиуми излегоа со вест дека починал и вториот ранет полицаец, додека еден сеуште се бори за живот.

Министерството за внатрешни на Франција потврди дека еден напаѓач е убиен, неговиот идентитет не се соопштува (видео)

Република - 20.04.2017

Еден полицаец и еден напаѓач се убиени во престрелка во Париз вечерва, пренесува Си Ен Ен и француското министерство за внатрешни работи. Оттаму потврдуваат дека другиот полицаец е тешко повреден и дека уште еден маж кој засега е неидентификуван е ...

Еден полицаец е убиен, а друг ранет во престрелка во центарот на Париз

Мета - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружен напад што вечерва се случил во центарот на Париз, соопштила француската полиција, пренесува „Би-би-си“. Според информациите на дел од француските медиуми, напаѓачот кој отворил оган кон полицајците ...

Вториот полицаец, ранет во престрелката во Париз, им подлегнал на повредите

Стандард - 20.04.2017

Вториот полицаец, ранет денеска во престрелката на булеварот „Шанз-Елизе“ во Париз, им подлегнал повредите, пренесува Reuters. Претходно се јавуваше за еден загинат полицаец. Од органите на прогонот соопштија дека напаѓачите биле двајца, а според ...

Престрелка во Париз, убиен полицаец убиен на Елисејските полиња

Сител - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот на МИА од Париз. Во моментов на најубавата авенија во севтот е во тек полициска акција, за што сведочи и ...

Овој терорист пукал во француските полицајци: Едниот напаѓач е ликвидиран, се трага по другиот

Република - 20.04.2017

Престрелката најверојатно е терористички акт, соопшти француската полиција. Како што се наведува, инцидентот се случил на Елисејските полиња, кога напаѓачот отворил оган кон ...

Пукање во Париз, еден полицаец убиен, „Шанз-Елизе“ затворен

Стандард - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, а друг тешко повреден во пукање во реонот на булеварот „Шанз-Елизе“ во Париз, соопшти Ројтерс, цитирајќи француски медиуми. Напаѓачот е убиен. Веста за пукањето се појави најнапред во социјалните мрежи.

ГАЛЕРИЈА: Врие од полиција - ситуацијата во Париз по нападот

Press24 - 20.04.2017

Протекоа фотографии од Париз по нападот. Полицаец е убиен, а според најновите податови е убиен и еден од напаѓачите. Се работело за двајца терористи кои сееле страв и пукале од ...

Париз го надлетува хеликоптер: Полицијата апелира да се избегнува оваа зона (видео)

Република - 20.04.2017

Полицијата верува дека во престрелката учествувале најмалку двајца напаѓачи, а дека лицето кое отворило оган на полицијата е убиено, наведува извор од полицијата за „Ројтерс“. Новинарот на „Ројтерс“ јавува дека центарот на Париз го надлетува еден ...

ФОТО + ВИДЕО: Нов терористички напад во Париз, затворена Шанзелизе

Курир - 20.04.2017

Полицаец е убиен, а еден се бори за живот откако две вооружени лица со автоматско оружје пукале по нив на париската авенија Шанзелизе. Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички акт и оти најпознатата авенија во светот ...

(ФОТО) ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ: Кој е убиен?

Фактор - 20.04.2017

Еден полицаец е убиен, еден е ранет при пукање во Париз, а застрелан е и напаѓачот, пренесе Ројтерс. Настанот се случил на Елисејските полиња, каде напаѓачот почнал да пука кон полицајците. Забранет е пристап до местото каде имаше пукање.

ПУКОТНИЦИ ВО ПАРИЗ: Повредени двајца полицајци

Курир - 20.04.2017

Двајца полицајци се повредени во пукотници центарот на Париз, јавуваат француските медиуми. Според некои извештаи, напаѓачот кој пукал на полицајците бил убиен до страна на безбедносните сили.

Непознат напаѓач уби полицаец на Шанзелизе во Париз

Телевизија Нова - 20.04.2017

Непознат напаѓач застрела и уби еден полицаец, а уште еден се здоби со повреди на Шанзелизе во Париз. Според непотврдени информации напаѓачот бил застрелан од полицијата. Во моментов во авенијата во тек е полициска акција, а безбедносните служби ги ...

Убиен полицаец во Париз при вооружен напад

24 Вести - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети во напад во центарот на Париз. Напаѓачот е убиен, а француската полиција трага по можни соучесници. Мотивите за нападот не се познати. Нападот се случил кај Елисејските полиња, а местото е целосно ...

Еден полицаец убиен, друг ранет во престрелка на Шанзелизе

Тера - 20.04.2017

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата Ројтерс.

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз (Видео)

Република - 20.04.2017

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз. Продолжуваат да се собираат нови полициски засилувања на местото на злосторството Засега е потврдено дека еден полицаец загина, а уште еден униформиран е ранет во престрелката во реонот на Елисејската ...

Вонредна вест – Престрелка во Париз – убиени полицаец и напаѓачот

Актуелно24 - 20.04.2017

Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави CNN. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат областа на Шанзелизе. Француските медиуми јавуваат дека двајца полицајци се застрелани, а најмалку еден е мртов.

France 24: Почина и ранетиот полицаец во пукањето на Елисејските полиња, најверојатно е терористички напад

Орбис - 20.04.2017

Еден полицаец и еден напаѓач се убиени во престрелка во Париз вечерва, пренесува Си Ен Ен и француското министерство за внатрешни работи. Оттаму потврдуваат дека другиот полицаец е тешко повреден и дека уште еден маж кој засега е неидентификуван е ...

Детали за пукотниците во Париз: Едно лице е убиено

Курир - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот на МИА од Париз. Во моментов на најубавата авенија во севтот е во тек полициска акција, за што сведочи и ...

ВИДЕО: Терористички напад во Париз - двајца терористи сејат смрт

Press24 - 20.04.2017

Полицаец е убиен, а еден се бори за живот откако две вооружени лица со автоматско оружје пукале по нив на париската авенија Шанзелизе. Француската полиција соопшти дека инцидентот е најверојатно терористички акт и оти најпознатата авенија во светот ...

Париз повторно нападнат: Повредени двајца полицајци

Република - 20.04.2017

Двајца полицајци се повредени во пукотници во центарот на Париз, јавуваат француските медиуми. Според некои извештаи, напаѓачот кој пукал на полицајците бил убиен до страна на безбедносните сили.

Убиен полицаец на Шанзелизе, застрелан напачот

Позитив.мк - 20.04.2017

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата Ројтерс.

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз

Точка - 21.04.2017

Почина и вториот застрелан полицаец во Париз. Продолжуваат да се собираат нови полициски засилувања на местото на злосторството. Засега е потврдено дека еден полицаец загина, а уште еден униформиран е ранет во престрелката во реонот на Елисејската ...

Престрелка во Париз – убиени полицаец и напаѓачот

Точка - 21.04.2017

Еден полицаец е убиен во оружена престрелка на Шанзелизе во Париз, јавуваат светските агенции. Лицето што пукало во полицаецот е убиено, јави CNN. Полицијата ги предупредува парижани да ја избегнуваат областа на Шанзелизе.

Вечерва пукотници во Париз: Убиен полицаец

Press24 - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот на МИА од Париз. Во моментов на најубавата авенија во севтот е во тек полициска акција, за што сведочи и ...

Полицаец убиен во престрелка на Елисејските полиња во Париз...

Н.Македонија - 20.04.2017

Полицаец убиен во престрелка на Елисејските полиња во Париз Вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) во Париз имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот на МИА од Париз.

Престрелка на Шанзелизе: Убиен е полицаец

Република - 20.04.2017

Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува дописникот на МИА од Париз. Во моментов на најубавата авенија во севтот е во тек полициска акција, за што сведочи и ...

Полицаец убиен во престрелка на Елисејските полиња во Париз (ВИДЕО)

+инфо - 20.04.2017

Според БФМ ТВ, во инцидентот серанети двајца полицајци, а едно засега неидентификувано лице е рането од полицијата. Според повеќе сведоштва, вечерва на Елисејските полиња (Шанзелизе) имало престрелка, во која еден полицаец е убиен, пренесува ...