TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот директор на ЕЛЕМ затекнал превработеност и милиони евра потрошени за адвокатски услуги

Фокус - 13.09.2017

Главна карактеристика во Акционерското друштво Електрани на Македонија е прекумерната непродуктивна превработеност, велат од Владата која на вчерашната седница осебено внимание посвети на информацијата за затекнатата состојба во оваа компанија.

Анализа за работењето на ЕЛЕМ: Скапи договори, пад на производството на струја

Канал5 - 13.09.2017

Недомаќинското работење на ЕЛЕМ го става под закана производството на електрична енергија за потребите на граѓаните и компаниите. Деталниот извештај кој го подготви новото раководство на компанијата ја натера владата детално да ја проучи затекнатата ...

Производството на електрична енергија во ЕЛЕМ е во континурирано опаѓање, а во 2016. за плати и хонорари потрошиле 56,8 ...

А1 On - 12.09.2017

На денешната, 27. седница на Владата на Република Македонија беше разгледувана затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година, до 1 август.

Владата пепорача излезни решенија за затекнатата состојба во ЕЛЕМ...

Н.Македонија - 12.09.2017

Владата пепорача излезни решенија за затекнатата состојба во ЕЛЕМ Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа информација за затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија во периодот од почетокот на оваа година до 1 август.

Владата препорача излезни решенија за затекнатата состојба во ЕЛЕМ

Либертас - 12.09.2017

Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа информација за затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија во периодот од почетокот на оваа година до 1 август. Во соопштението од владината прес-служба се наведува дека според ...

Во ЕЛЕМ лани потрошиле 56,8 милиони евра за плати, хонорари, авторски договори

+инфо - 12.09.2017

Според анализата карактеристика во затекнатото работење на АД ЕЛЕМ е прекумерната и непродуктивна превработеност.... Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа информација за затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија во ...

Производството на електрична енергија во ЕЛЕМ во континурирано опаѓање

Макфакс - 12.09.2017

Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа информација за затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија во периодот од почетокот на оваа година до 1 август. Во соопштението од владината прес-служба се наведува дека според ...

ЕЛЕМ минатата година за плати и за хонорари потрошиле 56,8 милиони евра

Мета - 12.09.2017

Премиерот и министрите денеска расправаа за затекнатата состојбата во АД „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година до 1 август, соопшти владината прес-служба.

Владата препорача излезни решенија за затекнатата состојба во ЕЛЕМ

Сител - 12.09.2017

Владата на Република Македонија на денешната седница разгледа информација за затекнатата состојба во АД Електрани на Македонија во периодот од почетокот на оваа година до 1 август. Во соопштението од владината прес-служба се наведува дека според ...

ЕЛЕМ минатата година за плати и хонорари потрошил 56,8 милиони евра

Либертас - 12.09.2017

Премиерот и министрите денеска расправаа за затекнатата состојбата во АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година, до 1 август, соопшти владината прес-служба.

Владата му наложи на ЕЛЕМ да ги реши превработеноста и високите трошоци

МКД - 12.09.2017

Посебно внимание на денешната, 27-ма владина седница ѝ беше посветено на информацијата за затекнатата состојбата во АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година, до 1 август, соопшти владината прес-служба.

ЕЛЕМ за плати и хонорари дал 56,8 милиони евра

Позитив.мк - 12.09.2017

Премиерот и министрите денеска расправаа за затекнатата состојбата во АД „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година до 1 август, соопшти владината прес-служба.

ЕЛЕМ минатата година за плати и хонорари потрошил 56,8 милиони евра

Локално - 12.09.2017

Премиерот и министрите денеска расправаа за затекнатата состојбата во АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година, до 1 август, соопшти владината прес-служба.

Владата донесе препораки за излезни решенија за затекнатата состојба во ЕЛЕМ

iPortal - 12.09.2017

Посебно внимание на денешната седница беше посветено на информацијата за затекнатата состојбата во АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година, до 1 август. Според оваа анализа, производството на електрична енергија во ...

Производството на електрична енергија во ЕЛЕМ во континурирано опаѓање

Точка - 13.09.2017

Владата на Република Македонија на денешната седница ја разгледа информацијата за затекнатата состојба во АД „Електрани на Македонија“ во периодот од почетокот на оваа година до 1 август. Во соопштението од владината прес-служба се наведува дека, ...

Партиско дувло или сервис на граѓаните: За десет години во ЕЛЕМ вработени 1.700 лица

еМагазин - 13.09.2017

Една од причините заради кои македонските граѓани се принудени да плаќаат високи сметки за струја што не коренсподираат со нискиот стандард во земјава е недомаќинското работење во државните енергетски компании кои се користат за вработување на ...

Континуирано опаѓа производството на електрична енергија во ЕЛЕМ

Денар - 13.09.2017

Владата на Република Македонија на вчерашната седница ја разгледа информацијата за затекнатата состојба во АД „Електрани на Македонија“ во периодот од почетокот на оваа година до 1 август.

Во ЕЛЕМ за плати и за хонорари лани потрошиле 56,8 милиони евра

Слободен Печат - 13.09.2017

Премиерот и министрите вчера расправаа за затекнатата состојбата во АД „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) во периодот од почетокот на оваа година до 1 август. Според анализа што била доставена до Владата, производството на електрична енергија во ЕЛЕМ ...