TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски воени бази во Виетнам и на Куба?

МКД - 09.11.2017

Поради сѐ поагресивната политика на Вашингтон, во Москва се сѐ погласни оние кои сметаат дека би било добро Русија повторно да ги отвори своите бази на Куба и во Виетнам. Поради отвореното мешање на Американците во внатрешните прашања на земјите кои ...

Од денес нови мерки во САД за патување во Куба

Глас на Америка - 09.11.2017

Стејт департментот објави листа на хотели и други бизниси, за кои се вели дека се поврзани со кубанската армија Администрацијата претседателот Трамп најави дека ќе имплементира промени „за контролирање на економските активности“ надвор од ...

Трамп ги заострува санкциите кон Куба

Newsroom - 09.11.2017

Американската влада најави нови ограничувања за Куба, заострувајќи ги санкциите во рамки на ветувањата на претседателот Доналд Трамп дека ќе се откаже од мерките на неговиот претходник Барак Обама, со кои требаше да се затоплат односите меѓу двете ...

Студена војна се враќа во полн ек, Руски воени бази во Куба и Виетнам!

Скопје24 - 09.11.2017

Поради сѐ поагресивната политика на Вашингтон, во Москва се сѐ погласни оние кои сметаат дека би било добро Русија повторно да ги отвори своите бази на Куба и во Виетнам. Поради отвореното мешање на Американците во внатрешните прашања на земјите кои ...