TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Барди во Леванте!

Спортски - 17.07.2017

Младиот македонски фудбалер, Енис Барди, денес го комплетираше трансферот од холандски Ујпешт во екипата на Леванте. Нешто порано денес најавивме дека Барди е пред потпис со Леванте, повеќе нема дилеми.

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Нова ТВ - 17.07.2017

Енис Барди и Елиф Елмас се првите македонски фудбалски репрезентативци кои се пред трансфер во летниот преоден рок по настапите со националниот тим на Европското првенство во Полска. Барди во моментот се наоѓа во Валенсија и подложен е на лекарски ...

Два мега трансфери: Елмас во Фенербахче, Барди во Леванте

24 Вести - 17.07.2017

Елиф Елмас ја прифати понудата да настапува за турскиот гигант Фенербахче. Досегашниот фудбалер на Работнички, покрај многуте понуди во летниот преоден рок, се одлучи за турскиот гигант. Трансфер прави и Енис Барди.

Брза потврда од Валенсија: Барди во Леванте до 2020 година

Нова ТВ - 17.07.2017

Енис Барди и официјално е нов член на Леванте. Македонскиот репрезентативец успешно ги мина лекарските прегледи и потпиша тригодишен договор со шпанскиот прволигаш од Валенсија со опција за продолжување на соработката за дополнителни две сезони.

Официјално: Барди потпиша тригодишен договор со Леванте

24Фудбал - 17.07.2017

Македонскиот фудбалер, Енис Барди го комплетираше трансферот во Леванте откако стави потпис на тригодишен договор со шпанскиот клуб со опција за продолжување на уште две години. Веќе нема дилеми, Барди во следната сезона ќе настапува во Примера, ...

Барди е нов член на Леванте: Време е за нов предизвик во мојата кариера!

ТВ21 - 17.07.2017

Македонсиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди е нов член на шпанскиот прволигаш Леванте. 22-годишниот Барди стави потпис на тригодишен договор со тимот, со можност за негово продолжување. „Благодарам за се.

Барди: Трансферот во Шпанија е остварување на мојот сон!

Екипа - 17.07.2017

Енис Барди во следните три години ќе го носи дресот на шпанскиот прволигаш Леванте. Македонскиот репрезентативец, како што вели, сега веќе го живее својот фудбалски сон по преселбата во една од најсилните светски фудбалски лиги.

ОФИЦИЈАЛНО: Барди нов фудбалер на Леванте

СуперСпорт - 17.07.2017

Од таборот на Леванте штотуку официјално го потврдија трансферот на македонскиот репрезентативец, Енис Барди. Барди со Леванте потпиша договор до 2020 година кој може да биде продолжен на дополнителни две години.

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди е најновото засилување на Левaнте!

Gol.mk - 17.07.2017

Екипите на Леванте и Ујпешт постигнаа договор за услугите на Енис Барди, и од попладнево нашиот репрезентативец и официјално е најновото засилување за новиот член на Примера, објави шпанскиот клуб на својата интернет страница.

Барди: Отсекогаш сонував да играм во Шпанија

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот бисер, Енис Барди и официјално е нов член на Леванте со кого потпиша договор до 2020 година, со можност за продолжување на истиот на две години. Според тамошните медиуми, неговиот трансфер од Ујпешт во Леванте „тежи" 1,5 милиони евра.

Леванте официјално го потврди ангажманот на Варди и му посвети специјално видео

Дерби - 17.07.2017

Шпанските медиуми на големо најавија дека само прашање на време е кога Енис Барди ќе биде претставен како ново засилување на Леванте, а ова попладне клубот од Валенсија излезе со официјално соопштение за аквизицијата откако македонскиот ...

Барди утре ќа ја има официјалната промоција во Леванте

Макфакс - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ги мина лекарските прегледи во Леванте и се очекува да го стави својот потпис на тригодишниот договор со тимот од Валенсија, а клубот официјалната промоција ја закажа за утре, во 17 часот.

Барди: Сонот ми се оствари, дојде време за нов предизвик!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот играч за врска, Енис Барди, утрово пристигна во Валенсија каде треба да го официјализира трансферот во екипата на Леванте. Неуморниот работник на терен, веќе ги мина редовните лекарски прегледи и се очекува во текот на денот да стави ...

Барди се одлучи за Леванте

Курир - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Два фантастични трансфери за македонскиот фудбал во еден ден

СуперСпорт - 17.07.2017

Младинските репрезентативци на Македонија, Енис Барди и Елиф Елмас денес се пред одлични трансфери. Поискусниот Барди веќе ги мина медицинските прегледи со екипата на Леванте и се очекува во текот на денешниот ден и официјално да стави потпис на ...

Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Спортски - 17.07.2017

Според последните информации после Елиф Елмас кој кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче, Енис Барди е пред трансфер во шпанската Примера. Македонскиот младински репрезентативец го делат само детали од трансферот во шпански Леванте.

Барди во Леванте, Елмаз во Фенербахче

Вечер - 17.07.2017

Трансферот од Ујпешт во Леванте, според најавите, ќе изнесува 1,5 милиони евра а унгарскиот тим, според договорот, ќе добие и 10% од следниот трансфер на Енис Барди Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди, во новата клупска сезона ќе го носи ...

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Барди е во Валенсија, го комплетира трансферот во Леванте! (ФОТО)

24Фудбал - 17.07.2017

Новата македонска фудбалска ѕвезда, Енис Барди е во Валенсија каде треба да ги помине медицинските прегледи во Леванте и да стави потпис на договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди следната сезона ќе игра во Примера, остануваат уште ...

Македонец во Ла Лига: Барди ги помина прегледите и потпишува за Леванте (ФОТО)

Спортклуб - 17.07.2017

Еден од најголемите таленти во македонскиот фудбал Енис Барди тукушто ги помина лекарските прегледи во Леванте и наскоро се очекува да стави потпис на договорот. За него, Ујпешт ќе добие 1,5 милиони евра, а Барди треба да биде замена за Хавиер ...

Барди ги мина лекарските прегледи, Македонија пак ќе има фудбалер во Примера

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски бисер, Енис Барди доцна синоќа пристигна во Валенсија и утрово ги мина лекарскире прегледи со новиот шпански прволигаш Леванте. Плејмејкерот на Ујпешт ги договори сите детали со клубот од предградието на Валенсија и по подолго ...

Енис Барди на прегледи, па потпишува за Леванте!… (ФОТО)

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...

Барди ја прифати понудата од Леванте

Слободен Печат - 17.07.2017

Енис Барди во текот на вчерашниот ден беше подвргнат на медицински тестови, неопходни пред да се стави потписот на неговиот договор со шпанскиот прволигаш Леванте. Македонскиот фудбалер дефинитивно ги напушта редовите на унгарскиот тим Ујпешт и ќе ...

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте. Барди треба официјално да го потврди договорот и дресот на Ујпешт, да го замени со тој на екипата од Примера дивисион.

Барди е веќе во Валенсија, детали го делат од потпис со Леванте!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди како што изгледа кариерата ќе ја продолжи во Шпанија каде ќе го носи дресот на екипата на Леванте. Барди замина од Ујпешт и беше изоставен од тимот на последната средба, а медиумите од Шпанија велат дека тој е ...

Барди несакајќи потврди- се сели во Леванте

СуперСпорт - 16.07.2017

Веќе подолго време се шпекулира дека Енис Барди ќе го напушти Ујпешт и ќе се пресели во клуб од големите лиги во Европа. Денес турските медиуми пренесоа дека Барди е пред трансфер во Леванте, а дека има вистина во овие најави потврди и самиот ...

Само потпис го дели Енис Барди од Леванте

Екипа - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е пред вратите на новиот шпански прволигаш Леванте. Медиумите на Пиринеите информираат дека Барди и Турчинот Јусуф Јазичи од Трабзонспор треба да пристигнат во клубот на почетокот на идната седмица и ...

Официјално: Барди потпиша за Леванте

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалер, Енис Барди го комплетираше трансферот во Леванте откако стави потпис на три годишен договор со шпанскиот клуб. Веќе нема дилеми, Барди во следната сезона ќе настапува во Примера, денеска откако ги помина медицинските прегледи ...

ФК Леванте утре го промовира Барди

Сител - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ги мина лекарските прегледи во Леванте и се очекува да го стави својот потпис на тригодишниот договор со тимот од Валенсија, а клубот официјалната промоција ја закажа за утре, во 17 часот.

Барди се одлучи за Леванте

А1 On - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Барди слета во Шпанија, фали само потписот за прво големо искуство во Примера

Точка - 17.07.2017

Енис Барди беше прогласен за еден од најдобрите 10 играчи на Европското младинско првенство во Полска од страна на угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“, а со своите феноменални изданија, фантастичниот македонски репрезентативец го ...

Барди станува играч на Леванте, Македонија добива фудбалер во Примера

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски талент, Енис Барди од наредната сезона ќе настапува за Леванте, тој во моментов е во Валенсија каде ги поминува медицинските прегледи и ќе стави потпис на договор со шпанскиот клуб.

Барди денеска треба да го финишира трансферот во Леванте

Република - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди денеска и официјално го финишира трансферот во шпанскиот прволигаш Леванте! 23-годишниот Барди веќе е во Леванте каде по лекарските прегледи треба и официјално да потпише договор со повратникот во шпанската ...

Шпанија е новата дестинација за македонскиот репрезентативец

Канал 77 - 17.07.2017

Барди потпишува за Леванте, извисија Борусија Дортмунд, Штутгарт и Динамо Загреб. Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона речиси сигурно ќе го носи дресот на шпанскиот Леванте.

Барди не настапи за Ујпешт, сигурно заминува во поголем клуб

24Фудбал - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди не настапи на вчерашниот натпревар за Ујпешт поради големиот интерес за неговите услуги. Во договор со раководството и тренерот на тимот, беше одлучено Енис Барди да не настапи за Ујпешт на ...

Барди сигурно заминува од Ујпешт, нема да настапи на првиот меч на екипата

Gol.mk - 16.07.2017

По консултациите со тренерот на Ујпешт, Небојша Вигњевиќ донесена е одлука нашиот интернационалец во редовите на Ујпешт, Енис Барди да не настапи на првиот натпревар на екипата во новата сезона.

Се крчка трансфер, Ујпешт го изостави Барди од тимот

Екипа - 15.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е многу блиску да го напушти унгарскиот тим Ујпешт и да направи трансфер во поголем европски клуб, откако беше изоставен од тимот на стартот од сезоната во Унгарија, токму со таква најава.

Барди не игра за Ујпешт на премиерата од унгарското првенство, трансферот е сигурен

SportMedia - 15.07.2017

Енис Барди не игра за Ујпешт на премиерниот меч за клубот во новото првенство во Унгарија, а според тамошните медиуми, нашиот репрезентативец добил зелено светло да не биде во тимот од тренерот Небојша Вигњевиќ.

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди официјално потпиша за Леванте

Шеталиште - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ги мина лекарските прегледи во Леванте и се очекува да го стави својот потпис на тригодишниот договор со тимот од Валенсија, а клубот официјалната промоција ја закажа за утре, во 17 часот.

Барди се одлучи за Леванте

+инфо - 17.07.2017

Барди договори тригодишна соработка, со можност за продолжување на уште две години. Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб.

ОФИЦИЈАЛНО: Енис Барди три години во Леванте!

Екипа - 17.07.2017

Шпанскиот прволигаш Леванте и официјално го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Енис Барди! 22-годишниот македонски фудбалер стави потпис на договор со тимот од Валенсија за соработка во следните три години, со можност за продолжување ...

Барди се одлучи за Леванте

Телевизија Нова - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Барди се одлучи за Леванте

Канал5 - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.

Енис Барди потпиша за Леванте

Стандард - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во новата сезона ќе го носи дресот на Леванте, потврди денеска шпанскиот клуб. Барди договори тригодишна соработка со клубот од Валенсија, со можност договорот да биде продолжен на уште две години.